Φωνές που δεν αντέχουμε

ενω εσυ που δεν αντεχεις τον Halford να σου στησουμε αδριαντα ε ?.. τι λε ρε…

Eγώ που λέτε δεν αντέχω τις φωνές των Μαστοντον. Είναι τόσο αδιανόητα υπέροχες που δεν τις αντέχω, το κλείνω το στέρεο.

Εξοχο θρεντ. Από την αντιπαθέστατη φωνή του ανσέλμο δημιουργήθηκε όλη αυτή η παράνοια. Δημιουργηστε κι εσεις το χαος, από κάτι που αντιπαθείτε. Το τέλος του κόσμου θα ξεκινήσει από το rocking.gr

αγχωθηκα… :-s

Με εισαγωγικό ποστ 2 σειρών δε νομίζω να περίμενες πολύ διαφορετική εξέλιξη.

Εμένα πάντως δεν μου φαίνεται και τόσο περίεργο να μην γουστάρει κάποιος τον τάδε τραγουδιστή και την χροιά του.
Παράδειγμα μπορεί κάποιος όντως να μην γουστάρει Hetfield και τα βλαχογιέεεεεεεαα και όοοαα που κάνει στο τέλος κάθε συλλαβής.
Μπορεί κάποιος πχ να μην γουστάρει τον King Diamond, να μην τον αντέχει ρε παιδί μου.

Τώρα άλλο όμως να μην γουστάρεις κάποιον λόγω της προώθησης, αυτό είναι απλά μια μαλακία και μισή.Αυτό που ειπώθηκε για τους U217 ήταν μέγιστη πίπα που ο χρήστης/στρια που το ξεστόμισε καλύτερα να το ξανασκεφτεί.Τέτοια επιχειρήματα σε αυτό το thread δεν νομίζω να ταιριάζουν.(Πόσο μάλλον όταν είναι άστοχα όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση).

Ουφ, ΟΚ, ό,τι λέει ο Ίγκνοραντ βασικά, κανείς δε λέει σε κανέναν τί ν’ ακούει μπλαμπλαμπλά, εγώ και άλλοι σχολιάσαμε απλά πράγματα που μας φάνηκαν άκυρα και ότι δεν ισχύουν. Βέβαια όταν ο άλλος πετάει την παπάντζα του αλλά δεν έχει και κάτι ουσιαστικό να πει για να την τεκμηριώσει, οχυρώνεται πίσω από την πλέον αχώνευτη ατάκα στην ιστορία του ίντερνετ, δηλαδή το “γούστα είναι αυτά” και πλέον δεν είναι μόνο αφόρητα κλισέ, αλλά και εκτός τόπου και χρόνου γιατί εδώ συζητάμε για γούστα αλλά για πράγματα που ή ισχύουν ή όχι, τόσο απλά.

Α και Silent Winter; Δε σε κλάσαμε. Σου απάντησε ο ΚρισΠ ακριβώς κάτω από κείνο το ποστ σου, άσε που η απάντηση βρισκόταν ήδη στα παλιότερα ποστ του που είχα κουοτάρει.

O τραγουδιαρης των Mono,ο τυπος απλα δεν ακουγεται\:D/

http://www.youtube.com/watch?v=1Q_YV6eB-Vw#t=0m51s Δε μπορω παιδια,συγνωμη.

Bασικά δεν ήταν κάν εισαγωγικό ποστ. Δε μπορω να καταλάβω τι ήθελες να γραψω.

Εντάξει, το διάβασα -αν και δεν απαντάει στο ερώτημα, που έθεσα, αλλά δεν έχει σημασία. Και στην τελική, δε με ενδιαφέρει αν έχουν “φάει σπρώξιμο” ή όχι, γιατί στα δικά μου αυτιά ακούγονται καλά και αυτό μετράω σαν επιχείρημα. Αν δε μου άρεσαν, απ’ την άλλη, πάλι δε θα είχα αποδείξεις να στο δικαιολογήσω. Ντάξει, το να μη μου αρέσει ένα συγκρότημα μόνο και μόνο επειδή είναι mainstream ή προωθείται δεν έχει λογική. Απ’ την άλλη όμως, το να μην το γουστάρω επειδή δεν αντέχω να το ακούω είναι δικό μου θέμα. Η Άννα -και δεν προσπαθώ να το παίξω “δικηγόρος του διαβόλου”- είπε ότι ακούγονται σα να “σφάζουν γουρούνι” και ότι “τρώνε τρελό σπρώξιμο”…όχι ότι επειδή τρώνε τρελό σπρώξιμο ακούγονται σα να “σφάζουν γουρούνι”. Τουλάχιστον, έτσι μου φάνηκε. Δεν υπάρχει δικαιολογία σε αυτό. Γνώμη της και γνώμη μας/σας.

Α, και επί ευκαιρία, θα ήθελα να μάθω πώς γίνεται να λέτε μετά βεβαιότητος ότι είχαν τα φόντα να γίνουν ένα μεγάλο -πιασάρικο- γκρουπ; Να φανταστώ ότι εννοούσατε ότι [U]είχανε τα προσόντα και όχι ότι θα γίνονταν σώνει και καλά(;)[/U] - όπως απάντησε και ο hopeto-, γιατί τότε εντάξει, μάλλον εγώ παρανόησα αυτό που γράψατε παραπάνω…

Άντε πάλι. Είπαμε, δεν το ξέρουμε αλλά θα μπορούσαν άνετα. Αυτό που είπε κι ο Χοπέτος, ναι.

Εντάξει, το κατάλαβα βρε παιδί μου. Ε να, αυτό περίμενα να μου πεις. Οκ! :p:!::slight_smile:

Έλα σάηλεντ, θα στο κάνω νιανια αυτή τη φορά:

[I]Μπάντα με στοιχειώδη γνώση μουσικής και σύνθεσης[/I]
+
[I]Τραγουδίστρια με:[/I]
([I]εύρος φωνής[/I] + [I]αξιοπρεπή εμφάνιση που με το κατάλληλο φτιασίδωμα/γδύσιμο/κτλ[/I])
+
[I]Γνωριμίες με άτομα του χώρου[/I]

[B]100% εμπορική επιτυχία[/B]

Aμα ειναι εξασφαλισμενα το 1ο και το 3ο ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ οτι η ΕΜΠΟΡΙΚΗ επιτυχια θα ερθει!!!

Χαχαχα τι γαματο θρεντ, τώρα καταλαβαίνω γιατί βλέπω τόση κίνηση τελευταια:p

Θα απαντήσω σοβαρά, για το γαμωτο. Δεν είμαι σίγουρη πως μπορει να στηρίξει κανείς με λογικά επιχειρήματα το οτι δεν του κάθεται καλα στις ιδιοσυχνοτητες του αυτιου του η χροιά ενός τραγουδιστή.

Εγω τώρα.
Δεν μουαρεσει η tarja. Δεν την αντέχω. Γιατί δεν αντέχω γενικά τις γυναικείες soprano φωνές, ουδε καν τις κλασσικες, μου προκαλούν την αίσθηση κιμωλιας σε μαυροπινακα, με ελάχιστες εξαιρέσεις.
Με ενοχλεί που όταν ακούω την gossow ακούω γυναικεία χροιά.
Και επειδή για πολλά χρόνια - απο τα 15 μέχρι τα 20 και βάλε - δεν είχα διανοηθεί οτι είναι δυνατον να τραγουδήσει κανείς καθαρα με ακραία μουσική, με ξενιζουν (σε σημειο εκνευρισμου, αναλόγως τον τραγουδιστή) ακόμη οι ψιλές αντρικες φωνές με τις κορώνες, επίσης με ελάχιστες εξαιρέσεις, και αυτο παίρνει μπάλα και τα αντίστοιχα μουσικά είδη.
Εδώ είχα κανει αμάν να συνηθισω την ιδέα του warrel dane να τραγουδά έτσι όταν πρωτοακουσα nevermore, και τώρα μου φαίνεται σαν ουρι του παραδείσου ας πούμε.

Γαματο σχόλιο απο φίλη ορκισμενη megadeth-oυ, οτι ο mustaine τραγουδάει σαν να σφιγγεται στην τουαλέτα:p

Btw, σε εκείνο το rock wave το 08, ήμουν μέσα απο νωρίς κάνοντας λατζα, και χαζευαμε τους universe με ένα φίλο πίνοντας καφέ και νομίζοντας οτι κάνουν soundcheck. Έπικη κατάσταση!

Ω ναι, ξεχασα και την σπαστικια.
Ουτε μισο τραγουδι της δεν ακουω ευχαριστα και μια φιλη να προσπαθει ματαια να με πεισει να παμε στο λαηβ. Μιεχ.

την ειχα πετυχει σε φεστ και ειναι ειλικρινα ο,τι μα ο,τι πιο βαρετο εχω παρακολουθησει ποτε στη ζωη μου.Κι εννοω απο τα παντα(ταινιες,συναυλιες,παραστασεις,τα παντα).3 κοιταγματα ρολογιου/λεπτο,προς το τελος πονοκεφαλος+bonus διασκευη still of the night που μου βιασε καθε οπτικοακουστικο νευρωνα.Μεινε μακρια,ειδικα αν σου δινει κατω απο 30Ε για να το κανεις.

α,the rape footage http://www.youtube.com/watch?v=ziwaavxGGDY#t=1m56s

Αουτς. Πραγματικα αουτς.

Πονεσα αγρια!!! http://www.youtube.com/watch?v=kLq7ePSqFu4

Τώρα που μεγάλωσες όμως… :stuck_out_tongue: