Πρόβλημα

σε έμενα το παρουσίασε και στον chrome

Αυτό πάντως δεν είναι κάτι για το οποίο φταίει το forum. Απλά μπήκε στην “μαύρη λίστα” κάποιων anti-malware software που χρησιμοποιούν οι γνωστοί browsers.

Βέβαια ίσως να μην έχει να κάνει με το rocking.gr καθαυτό αλλά με το template forum που χρησιμοποιεί ως βάση το rocking και στο οποίο ίσως να έχουν ανιχνευθεί κενά ασφαλείας οπότε οι browsers προειδοποιούν τους χρήστες τους για ενδεχόμενους κινδύνους.

Εμενα το Avast μπλοκάρει την είσοδο στο forum

Όντως για κάποιο ανεξήγητο λόγο το forum μπήκε σε κάποια μαύρη λίστα. Κατά πάσα πιθανότητα γιατί βρέθηκε κάποιο κενό στη συγκεκριμένη έκδοση του vBulletin (παρατήρησα ότι ξαφνικά συνέβη και σε άλλα forum που τρέχουν vBulletin).

Επειδή γενικώς όμως το vBulletin, όσο και αν το συνηθίσαμε και το “μάθαμε”, είναι πλέον παρατημένο και ξεπερασμένο από κάθε άποψη (bugs, support, νέα features), κοιτάμε την μετάβαση σε νέα πλατφόρμα για το forum.

Κι εγώ το ίδιο από Chrome. Μόνο από κινητό μπαίνω. …

Λογικά αν βάλετε SSL στο site, δε θα έχετε πρόβλημα… Γενικά οι browsers αρχίζουν πλέον να μπλοκάρουν σελίδες που δεν έχουν SSL certificate. Εδώ αυτό το site παρέχει δωρεάν certificates

Εμένα πάντως στο κινητό, που δεν έχω ad blocker, μου πετάει και διαφημιστικά σε pop up. Μήπως κάποιο διαφημιστικό banner που έχετε/είχατε κάνει τη ζημιά

Ορισμενα threads εχουν φτασει το οριο τους και γινονται auto locked :

This topic was automatically closed after reaching the maximum limit of 25000 replies.