Τζίμης Πανούσης

το φτωχό κ κατατρεγμένο δεν πηγαινε σε εσενα…στον φιλο Tojara πηγαινε :wink:

ξερεις ποσοι ειναι αυτοι που ηταν επαναστατες και βρεθηκαν να κανουν την πιο συμβατικη ζωη μετα απο λιγο καιρο…??
αυτοι ειναι που βλεπεις με τα σακακια και τα φραγκα στον πανουση…:wink:

Ναι σ’αυτό που λες περί βολεψίματος έχεις δίκιο ό,τι κ να λέμε :slight_smile:

Προφανώς και δεν το θεοποιώ. Δεν περιμένω από τον Πανούση να μου περάσει μηνύματα και να μου κάνει σοβαρή ανάλυση, τον θεωρώ όμως έναν πολύ ταλαντούχο σατιρικό μουσικό και έχω περάσει πολύ καλά στα παλιά του live.
Επειδή έχει πλάκα δεν πάει να πεί πως έχει και δίκιο.
Και δεν με νοιάζει η οικονομική του κατάσταση.

Αυτό μάλιστα. Και εγώ ξενέρωσα με το Luna Dark (το μαγαζί στην Ιερά Οδό που λες)
και δεν διέφερε από μπουζουξίδικο γιατί είναι μπουζουξίδικο. Πριν τον Πανούση εκεί εμφανιζόταν η Γαρμπή!
Για αυτό και αναφέρομαι πιό πάνω στα παλιά του live, στο Μετρό, το Ρόδον κλπ.

Αυτό μάλιστα. Και εγώ ξενέρωσα με το Luna Dark (το μαγαζί στην Ιερά Οδό που λες)
και δεν διέφερε από μπουζουξίδικο γιατί είναι μπουζουξίδικο. Πριν τον Πανούση εκεί εμφανιζόταν η Γαρμπή!
Για αυτό και αναφέρομαι πιό πάνω στα παλιά του live, στο Μετρό, το Ρόδον κλπ.[/QUOTE]

…στο Κύταρο…:):!:

Ε να πούμε πάντως ότι δεν σε υποχρεώνει κανείς να πας να κάτσεις σε τραπέζι με μπουκάλι κλπ. Πάντα μπορείς να τον δείς και στο όρθιο στο μπαρ. Συγκεκριμένα, την πρώτη φορά που είχα τον Τζίμη ήταν το 2001 στο καλοκαιρινό Χάραμα της Πάτρας, το οποίο είναι το καλύτερο μαγαζί τής, με 2 χιλιάρικα είσοδο. Και ό,τι ήπιαμε. Μην κοιτάτε που στο ίδιο σόου σε αναλόγου ύφους “μπουζουκομάγαζο” της Αθήνας θα πλήρωνες τα τριπλάσια (τουλάχιστον).

Θά’θελα να δω τον Τζιμάκο σε κανά Γκαγκάριν, και με τα τραγούδια του και τα λογίδριά του:):!:

Παλιάααααααααααα…

ωρα για ξεθαψιμο :stuck_out_tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=spzqs0ABlPU

[SIZE=“4”]ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΗΧΟΣ στο ΡΑΔΙΟ 9![/SIZE] Ο Τζιμάκος και το ξύλινο αλογάκι του από Δευτέρα 19 Οκτωβρίου και κάθε μέρα Δευτέρα-Παρασκευή 12-12:30 στο Ράδιο 9 στους 98,9 FM.

[CENTER][/CENTER]

Έτσι, χώστα Τζιμάκο:):!:

υπ’ όψιν ότι οι εκπομπές του ανεβαίνουν καθε φορά στο rapidshare, σχεδόν μετά την ολοκλήρωση της εκπομπής. Διατίθενται στο blog του Τζίμη.

το οποίο είναι??
παλιά τις είχε στο tzimakos.gr
τώρα??

ευχαριστώ πολύ παναγιωτη :!:

double post καθώς στο blog εχει ήδη εκπομπές!!!
άρχισαν? και τότε τι λέει στο tzimakos οτι αρχίζουν στις 19 του μηνός??

μπερδεύτηκα…είναι παλιές?

εγώ χθες κατέβασα την χθεσινή του εκπομπή του (αν και δεν την έχω ακούσει ακόμη)! το αρχείο λέει 6/10/2010.

βρήκα αυτό όποτε έχει αρχίσει…!!

Ο Τζίμης Πανούσης μου φαίνεται πως το τελευταίο διάστημα έχει βρει ξανά το κέφι του. Τον ακούω στο Ράδιο Εννέα 98,9 (κάθε μέρα 12 με 12 και μισή) και μου θυμίζει τις παλιές, καλές του, εποχές. Κεφάτος, πανέξυπνος με θανατηφόρες ατάκες. Παίζει ρόλο να υποθέσω και το γεγονός πως άλλαξε ο σταθμός στυλ και όνομα; Πιθανότατα. Και είναι ωραία τα σποτ που έφτιαξε ο ίδιος για το Εννέα 98,9.

κλαίω…λέει "εμείς σώσαμε το δντ καθώς δεν ειχε δουλειά και θα έμενε τόσος κόσμος άνεργος…" :lol:

[B]MNIMONIUM 30 ΧΡΟΝΙΑ ΝΥΧΤΑ[/B]

Στο Γυάλινο Μουσικό Θέατρο, στο 143 της αμαρτωλής Λεωφόρου, κάθε Παρασκευή & Σάββατο στις 22.30 το βράδυ παρουσιάζεται το δράμα εποχής: «MNIMONIUM 30 ΧΡΟΝΙΑ ΝΥΧΤΑ».

Μπάτσοι, γουρούνια, τροχονόμοι και ο Τζίμης Πανούσης με αφορμή την οικονομική κρίση βγαίνουν και πάλι στη Συγγρού. Μια σειρά παραστάσεων… που θα συζητηθεί… από 29 Οκτωβρίου στο Γυάλινο Μουσικό Θέατρο.

«Ελάτε να καπνίσουμε ελεύθερα με άλλοθι την παράσταση…»

Παρασκευή & Σάββατο
Ώρα Έναρξης: 22:30
Τηλέφωνο για κρατήσεις: 210 93 15 600 begin_of_the_skype_highlighting 210 93 15 600

:yahoo::yahoo::yahoo:

__60 κανάλια ήχου μόνο για τους μουσικούς!!! Κιθαρίστας με τρεις Μάρσαλ και τρεις κεφαλές ΜέσαΜπούγκι… Οπτικοακουστικά θα είναι σούπερ. Αλλά και μουσικά υπάρχουν κάποιες διαφοροποιήσεις σε μερικά παλιά του και ο δε Πανούσης δείχνει σε φόρμα.

__8)