Τζίμης Πανούσης

σιγουρα οχι επειδη ηρθαν οι Αλβανοι με τα καλασνικοφ.
Ή αν το κανουν γι αυτο τοτε ειναι φασιστες

Καθαρα προσωπικα και χωρις να μ ενδιαφερει καν το τι λεει το κκε για το θεμα (αλλωστε δεν ειμαι μελος του) η συντριπτικη πλειοψηφια οσων ψηφιζουν ΧΑ ειναι καθαρα και ξαστερα Φασιστες

Το "ξεγελασμενα παιδακια και φτωχοι απαιδευτοι " εχει πεθανει σα δικαιολογια προ πολλου για μενα

Οπως και το “δε μπορει να ναι το 10% της ελλαδας φασιστες”

μια χαρα μπορει. Επι Κατοχης οι μισοι σκοτωνοντουσαν στα βουνα και οι αλλοι μισοι τρωγανε με χρυσα κουταλια. Αρκετα με τις παπαριες πλεον

Σε όλη την Ευρώπη έχει ανέβει η ακροδεξιά, προφανώς κάτι δεν πάει καλά, δεν γεμίσαμε ξαφνικά φασίστες.

2 Likes

Οταν υπαρχει ευημερια μια χαρα δημοκρατες ειμαστε ολοι
Αμα σφιξουν οι κωλοι ειναι το θεμα τι κανεις

2 Likes

H μισή Ελλάδα έτρωγε με χρυσά κουτάλια στην Κατοχή; Ουάου…!!

1 Like

Εύκολη λέξη να την πετάξει κάποιος σαν χαρακτηρισμό. Τόσο εύκολη, που σχεδόν έχει χάσει το πραγματικό της νόημα πια.

Δυστυχώς ο ΒΠΠ είναι πολύ μακριά, δεν υπάρχουν ζωντανοί άνθρωποι που τον έχουν ζήσει στο πετσί τους παρά μόνο διηγήσεις. Τέλος πάντων.

2 Likes

Εγώ δεν είμαι Κ.Κ.Ε., ούτε το στηρίζω. Επίσης δε συμφωνώ στα περισσότερα (απ’ ό,τι θυμάμαι, τουλάχιστον) απ’ όσα έχει γράψει ο angel7 στο παρελθόν. Αλλά μου φαίνεται περίεργο που δεν καταλαβαίνετε τι είπε στο πρώτο του post. Κι εγώ λυπήθηκα για το θάνατο του Πανούση, γούσταρα τις δουλειές του με τις Μουσικές Ταξιαρχίες, γέλαγα με τα αστεία του και είχα αποδεχτεί, φυσικά, τη θέση του μέσα στο εγχώριο star system. Χωρίς να τρέφω αυταπάτες περί “επαναστατικότητας” ή κάποιας άλλης μπούρδας. Επίσης, κατανοώντας ότι ξεκίνησε από μία θέση Α και κατέληξε (μετά από μία μακρά πορεία) σε μία θέση Β, αρκετά μακριά από εκεί που ήταν. Νομίζω ότι αυτό ήθελε να θίξει ο angel7. Ή, όπως γράφτηκε σε ένα άλλo site, αρκετά πιο ωμά:

Δεν το ξέραμε ότι ο θάνατος του Πανούση (όχι του πανεπιστημιακού συνεργάτη των υπηρεσιών και για ένα φεγγάρι υπουργού δημόσιας τάξης, του άλλου) θα ήταν κάτι σαν εθνικό πένθος! Εντάξει, κατάφερε ο μαλάκας να γίνει “εθνικός καραγκιόζης” εν ζωή – την είχε την ροπή. Αλλά ότι θα μαζεύονταν τόσοι (και τέτοιοι) να παριστάνουν ότι κλαίνε, αυτό δεν το περιμέναμε: για πρώην μουσικοταξιαρχίτη, όλα αυτά τα επικήδεια είναι η εκπυρσοκρότηση της αναγνώρισης της μετανοιάς του. Έγινε διασκεδαστής, κλόουν – και σαν τέτοιο τον “αποχαιρέτησαν” όλοι. Ας πρόσεχε.

1 Like