9η Τεχνη!

τι λεγαμε πριν απο κανα χρονο περιπου?επανακυκλοφορησε και η ζωδιακη πετρα:D.το κακο ομως ειναι οτι πρεπει να δωσουμε 7 ευρω για να το αγορασουμε:(

Άντε, τυχερούληδες, όλα τα καλά επανακυκλοφόρησαν και μπορείτε να τα διαβάσετε και όσοι δεν τα είχατε προλάβει στην πρώτη τους έκδοση! Περιττό να πω πως πρόκειται για μια απο τις κορυφαίες ιστορίες που έχει αναδείξει η ιταλική σχολή και πως ΝΑΙ, αξίζει να τα σκάσετε τα 7 ευρώ. 8)

νταξ…οχι απλα τα σπαει…ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!
υμνος στο μηδενισμο με τον καινουριο μου ηρωα τον τζονυ τον λογο!!!
εβγαζα τουλαχιστον 5cd εμπνευσμενα απο αυτο κ μονο το κομικ αμα το κατεχα το θεμα (στονερ κυριως!!!)…respect:bow::bow:

ISSUE # 1 OF 30 DAYS OF NIGHT - THE X FILES

Here’s the cover for ISSUE #1 (Sept) of the new comic book issue of 30 DAYS OF NIGHT - THE X FILES by STEVE NILES and our very own [SIZE=“5”]ADAM JONES[/SIZE]. Needless to say, this is sure to be a collector’s item. Check out the review from FANGORIA

@crimson_Idol αυτα ειναι!!!
γουστάρω άπυρα 30 DAYS OF NIGHT…
γενικά horror/dark φάση…:smiley:

σήμερα πήρα αυτο

μολις τελειώσω με εξεταστική θα το ξεκινήσω! το εχει διαβάσει κανείς??

Εγώ, όλη τη σειρά.

κανα site ελληνικο για αγορες κ ψαχτικη υπαρχει?

Btw μιας και πιάσαμε τον Spawn, έχει τσεκάρει κανείς σας (Lupin δηλαδή) αυτό?

Πο,γμτ,και μολις πηγαινα για υπνο:p:lol::lol:

Οχι,δεν ειχα ιδεα,αλλα τωρα το κοιταω λιγο εδω και κει,το στορυ ενος σωματος το οποιο φιλοξενει 2 διαφορετικα ατομα μου φαινεται ενδιαφερον,ποσο μαλλον οταν εμπλεκεται ο Τοντ…ε και ο Κιρκμαν που γραφει,εχει το walking dead στο βιογραφικο του που μου αρεσε αρκετα οπωτε ψηθηκα…μλκια που ο Μακφαρλαν δεν κανει εξ ολοκληρου το σκιτσο…

Αμα εχεις διαβασε καθολου πες κανα opinion,μαλλον μεσα στη βδομαδα αμα ειναι θα παω να το τσεκαρω και απο κοντα-εψαχνα και κατι καινουριο τον τελευταιο καιρο να διαβασω- οπωτε ομορφα…

Περιμένω να μου ρθουν τα πρώτα τεύχη. Χθες μόλις έδωσα παραγγελία. Το στόρυ όντως φαίνεται πολύ ενδιαφέρον και ο Τοντ αρκεί που έβαλε το χεράκι του. Υπομονή τώρα. :stuck_out_tongue:

http://www.komixmag.gr/2010/06/20/vivlio8hkh-floyd-gottfredson.html
λετε να φτανει η ωρα και για την ελλαδα?

Τυχεροί ιταλοί! Να ήξερα ιταλικά θα το παρήγγελνα απ’έξω. Δε νομίζω πως υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα αγγλικά. Μακάρι να το δούμε και μεις, αλλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο οι ιστορίες με τον Μίκυ δεν είχαν ποτέ μεγάλη αντιπροσώπευση στο ΚΟΜΙΞ σε σχέση με τα παπιά, και ίσως να μη το δούμε γι’ αυτό.

Το ΚΟΜΙΞ προτιμούσε όλα αυτά τα χρόνια να δημοσιεύει κάτι εντελώς ηλίθιες ιστορίες απο κάτι σύγχρονους δημιουργούς, τύπου “ούπα η πρωτόγονη” ή όπως αλλιώς λεγόταν, αντί να ασχοληθεί λίγο με τις υπερκλασικούρες του Gottfredson…

για να ειμαστε ομως και λιγο αντικειμενικοι,λιγες ειναι η σπουδαιες ιστοριες στο συμπαν του μικυ και ακομοι λιγοτεροι οι καλοι δημιουργοι.βεβαια συμφωνω οτι απο τη στιγμη που τελειωναν οι ιστοριες με ροσα και μπαρκς,θα μπορουσαν να δωσουν βαρος σε γκοντφρεντσον,σκαρπα κ.α.

τελος,εγω το βρισκω πολυ πιθανο να γινει η εκδοση αυτη,διοτι στους αναγνωστες των ιστοριων ντισνευ,δεν βρισκονται μονο αναγνωστες του ΚΟΜΙΞ.

Δεν είναι λίγες είναι οι καλές, όλες τις ιστορίες του Γκότφρεντσον και του Σκάρπα με τον Μίκυ αν προσθέσεις βγαίνουν πάρα πολλές φοβερές ιστορίες στο τέλος, τις οποίες ποτέ απλά δεν μάθαμε ως αναγνωστικό κοινό… Όπως δεν μπήκαμε και στην λογική του στριπ, στη μορφή του οποίου δημοσιεύονταν όλες οι ιστορίες του Μίκυ τα πρώτα χρόνια…

Όπως και να χει, μακάρι να εκδοθεί.

σε αυτο που λες για τα στριπ συμφωνω.απο την αλλη,πλην σκαρπα,γκοντφρεντσον και 2-3 ιταλων δημιουργων,δεν υπαρχει ιδιαιτερη ποικιλια στις ιστοριες με τον μικυ.και παλι ομως,δεν μπορω να αρνηθω οτι σχεδον ολες οι ιστοριες απο σκαρπα και γκοντφρεντσον ειναι κορυφαιες.

Αυτό. Συνολικά οι φοβερές ιστορίες του Μίκυ είναι λιγότερες σε σχέση με των παπιών, αλλά αν πάρουμε τους δύο κορυφαίους δημιουργούς και μερικούς ακόμα απο τους Ιταλούς ή τον Μάρρυ ίσως, έχουμε πολλά διαμαντάκια…

Επίσης στις ιστορίες του Γκότφρεντσον ανάμεσα στα 1935-38, βλέπουμε και πολλές εμφανίσεις του Ντόναλντ, παρέα με τον Μίκυ και τον Γκούφυ, του πρώιμου ντόναλντ με το μακρύ ράμφος, πριν ακόμα αρχίσει να ασχολείται μαζί του ο Αλ Ταλιαφέρο, κάτι που δε πρέπει να το έχει αναφέρει ούτε μια φορά το ΚΟΜΙΞ…

το θεμα ειναι οτι το ΚΟΜΙΞ,ξεκινησε αρχικα ως ενα περιοδικο αφιερωμενο στις ιστοριες και το συμπαν του μπαρκς.και τουλαχιστον τα πρωτα 10-15 χρονια,βασιζοταν κυριως σε αυτον και σε λιγες και καλες ιστοριες(κυριως του ροσα),ομως ακομα και αυτες οι ιστοριες ειχαν τη βαση τους στον μπαρκς.απο οτι φανηκε ποτε δεν τους ενδιεφερε το τι υπηρχε στα υπολοιπα ντισνευ κομικς πριν τον μπαρκς.για τον λογο αυτον δεν ασχοληθηκαν ιδιαιτερα με τον μικυ στις ιστοριες που εβαζαν.

δεν μου εμφανιζει τη σελιδα

το ιδιο κανει και σε εμενα τωρα,αλλα δεν ξερω τι φταιει:)

να σου πω οταν λες ολη τη σειρα απο το origins ετσι??
ποσα ειναι 3?