9η Τεχνη!

Όχι ρε παιδιά. Τα origins είναι απλά επανέκδοση του Spawn από το πρώτο τεύχος. Δεν είναι κάτι νέο.
Συμφωνα με το επίσημο σαιτ είναι 6 ως τώρα.
http://www.spawn.com/comics/series.aspx?series_id=42

οοοο μια χαρα τοτε…
γιατι έλεγα στην συνέχεια να πάρω και τα κλασικά τεύχη…
thnx man!!

χθες τελειωσα το year one του miller.προσωπικα,μου φανηκε αρκετα καλυτερο σε συγκριση με το dark night returns και κυλαγε ευκολοτερα η αναγνωση.επισης πολυ ωραιο το σχεδιο του mazzuccelli

Το έλαβα σήμερα απο το ταχυδρομείο!

Η πρώτη φορά που ενώνονται οι δύο κόσμοι του Matt Groening, το κομιξάκι έχει γαμάτo hardcover διπλό εξώφυλλο και θήκη, περίπου 200 σελίδες, bonus το πρώτο τεύχος των Simpsons comics σε επανέκδοση, και γενικά τα σπάει. Συνιστώ ανεπιφύλακτα.

λεω να αρχισω το soul eater ,τι λεει??

εχει ερημωθει το θρεντ:(.προτεινετε κανα καινουριο καλο που εχετε διαβασει τελευταια.

βρηκα και τα 4 με 6 ευρω(ολα μαζι!!) στις διακοπες σε εκθεση…:smiley:

Τελικά τι είναι όμως το πάνω, δε μας είπες. Αν και κάτι μου θυμίζει…

Κατα τ’ άλλα όσα κόμικς όσα έχω διαβάσει τους τελευταίους μήνες μαζεμένα είχα πάρα πολύ καιρό να διαβάσω. Έχω πάρει και διαβάζω τα άπαντα - κυριολεκτικά - του Moore, όλο το Sandman και τη σειρά των Fables, ενώ έχω βάλει στο μάτι για προσεχώς και τίποτα απο Will Eisner (μάλλον τις ιστορίες με θέμα την Νέα Υόρκη, ίσως και καμιά συλλογή του Spirit), καθώς και το Black Hole που μου κίνησε το ενδιαφέρον…

Βέβαια αργά ή γρήγορα, έχοντας διαβάσει Moore και Gaiman, και περνώντας και απο κλασικούς όπως ο Eisner, τίθεται το κλασικό ερώτημα : and now what??, μάλλον δε νομίζω πως μπορεί να υπάρξει απάντηση…

Χμ, μάλλον το Tranmetropolitan, αλλά μέχρι τότε έχω καιρό. Α ναι, και τίποτα απο Bilal, εντάξει, υπάρχουν πράγματα ακόμα…

το original κορακι του James O’Barr ειναι.

ellanor με εκπλησσεις…!!

και εσυ ρε Pax που τα βρήκες με 6 ευρο, την τύχη μου μέσα ?

E, εντάξει, δε τα έχω αγοράσει όλα, κάποια τα κατέβασα (αν και πάλι, τα περισσότερα τα αγοράζω, έχει πέσει πολύ χρήμα για κόμικς τους τελευταίους μήνες ομολογώ!)

Έχοντας - πλέον - μετατραπεί σε Moore-maniac κυριολεκτικά, ίσως κάποια στιγμή κάνω και καμιά μεγάλη παρουσίαση στο θρεντ του… Στα Sandman και Fables είμαι στα μισά της σειράς περίπου, σε αμφότερα.

(που πας διακοπές ρε Παχ και έχει τέτοιες εκθέσεις)

ψαξου σιγα σιγα απο Ευρωπαικη μερια και λιωσε οτι βρεις και εχει την υπογραφη του μεγαλυτερου κομιστα ποy πατησε ποτε σε αυτο το πλανητη

Ααα, Moebius, έχεις δίκιο…!

παντα8)

αγορασε ολα τα Ινκαλ-6 ειναι νομιζω- για αρχη-μιας και μονο αυτα θα βρεις αρχικα- απο τη μαμουθκομιξ και μετα απο 5 σελιδες θα καταλαβεις τι εννοω…

Το σχεδιο αυτου του ανθρωπου ειναι θειο δωρο πραγματικα…

σιγά μην ξέραν τι πουλάγανε!!!τους εκλεψα χωρις τυψεις :lol::lol::lol::lol:

Χαχα!

Χμ, μπορεί να μας φανείς χρήσιμη εσύ, και οι, εχμ, “ειδικές” σου δυνατότητες… :-k

τέλειωσα το maus σήμερα. το άρχισα πριν 4-5 βράδυα στο σπίτι και σήμερα διαβασα τις τελευταίες σελίδες στο τρένο. περιττό να πω ότι ένιωσα άβολα, αρκετοί κοιτούσανε περίεργα…

δυνατό το στόρυ και μου φάνηκε αρκετά ειλικρινές, ιδίως από την πλευρά του γιού. δάκρυσα πολλές φορές. το σκίτσο όμως ήταν απλά υπέροχο, η απεικόνιση των συναισθημάτων απίστευτη. θα μπορούσα να φανταστώ τι λένε και χωρίς να υπάρχουν οι διάλογοι…

τι άλλο να πω. σηκωνόμουνα κάθε μέρα στις 9+ και έγραφα την πτυχιακή μου μέχρι τις 2 τη νύχτα περίπου. μετά έπεφτα στο κρεβάτι και διάβαζα μέχρι τελικής πτώσεως. με το φως ανοιχτό και τα γυαλιά στη μούρη με έπαιρνε κάθε βράδυ ο ύπνος.

btw, ξέρω πως απαγορεύονται οι μη μουσικές αγγελίες, αλλά:

το έχω εις διπλούν στη βιβλιοθήκη μου από χαζή ασυνεννοησία. όποιος ενδιαφέρεται, δίνω και τους 2 τόμους μαζί 12,58 ευρώ (τόσα έδωσα κι εγώ επειδή ήταν σε προσφορά). είναι ακριβώς όπως τους αγόρασα πριν από ενάμιση μήνα από το φνακ του μοναστηρακίου που έκλεισε. α, είναι στα αγγλικά.

Φίλε δουδ, ο κανόνας για την ακρίβεια λέει:

Απαγορεύεται η ανάρτηση αγγελιών με υλικό άσχετο με τη μουσική ή τις τέχνες.

Αλλά και πάλι, δε χρειάζεται να το ποστάρεις στις αγγελίες, μπορώ να σου πω απο εδώ οτι ενδιαφέρομαι. :stuck_out_tongue:

ερχονται δυσκολοι καιροι για το πετρελαιο θερμανσης και νομιζω τζακι εχεις…i rest my case8)

Εγώ ως τώρα διαβάζω DC/Marvel Comics,με σαφή προτίμηση στους Αvengers(Dark,Mighty,New και όλο το τουρλουμπούκι),το αγαπημένο μου comic πάντως ήταν,είναι και θα είναι το Killing Joke των Moore/Bolland. Κι ας είναι one-shot κι όχι σε σειρά(πολλά αυτού του είδους είναι εξαιρετικά νομίζω).
Αλλά θα ήθελα να διαβάσω κάτι διαφορετικό, αλλά όχι manga…