Κύπελλο ποδοσφαίρου ω ρε

Tελικός κυπέλλου σε άδειο Ολυμπιακό Στάδιο. Πόσο άχρηστοι και ανίκανοι. Πρέπει να είμαστε η μοναδική χώρα παγκοσμίως που διοργανώνει τελικό κυπέλλου ποδοσφαίρου με άδειες εξέδρες σε αχανές γήπεδο.

Εν τω μεταξύ η αστυνομία είπε στην πρώτη σύσκεψη που έγινε ότι μπορεί να εγγυηθεί την ασφάλεια ενός τελικού που θα έχει 15.000 κόσμο από την μία και άλλους τόσους από την άλλη. Αλλά αυτοί εδώ πέρα φοβούνται και τη σκιά τους.

ΞΕΝΕΡΩΤΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

1 Like

Ειπαμε,το πιο ασφαλες γηπεδο της αιλλαδας…
Να τον κανετε και στα σπατα να νιωθετε πιο ανετα.Μη ξεβολευτειτε και παθετε τιποτα.
Ξεφτιλισμενοι

Του χρονου να γινει στην αγια σοφια, το πιο ασφαλες γηπεδο στην ελλαδα (αν δεν ερθουν φιλοξενουμενοι)

Γελάνε και τα πόμολα :joy::rofl: !!

Η πιο γελοια χωρα του κοσμου. Σε ολα τα επιπεδα.

1 Like

Aπορω τι παριστανει αυτος ο Βασιλειαδης και γτ αποδεχονται αυτη την κατασταση οι ομαδες.

Ξέρουμε πότε είναι προγραμματισμένος ο τελικός του κυπέλλου;

Για 1η Αυγουστου λενε, αλλα ακομα δεν εχει ανακοινωθει. Με κοσμο μαλιστα…

1 Like

Εγώ λέω να το βάλουν 15 Αυγούστου για να τιμήσουν και οι οπαδοί την Παναγία

1 Like

Ελβετία δεν επιτρέπουμε event με πάνω από 300 στον ίδιο χώρο. Γίνονται ματς με κόσμο πουθενά στην Ε.Ε.; Δεν έχω καταλάβει ποιες είναι οι ενστάσεις σας με το να είναι πρακτικά άδειο το ΟΑΚΑ και να έχουν χωρίσει τον κόσμο σε τρεις 500άδες. Αξίζει τόσο το να ρισκάρετε η Αθήνα και η Θεσσαλονίκη να έχουν ξαφνικά από πολύ κόσμο με covid19 και να κλειστείτε πάλι? Από ότι θυμάμαι, στο Μπέργκαμο το έπαθαν το 57% του γενικού πληθυσμού ύστερα από το ματς Αταλάντα-Βαλένθια και μια από τα ίδια και στη Βαλένθια από τους πανηγυρισμούς στους δρόμους μετά το ματς.

Φιλε μου Καρβου δεν αντιλεγω, αλλα ειναι και λιγο υποκρισια παντου να γινεται χαμος απο κοσμο και να μην αφηνουνε πχ να εχουν οι αγωνες εναν πολυ περιορισμενο αριθμο ανθρωπων. Σημερα ειχε καθυστερηση ενας συρμος του μετρο στις 8¨30 το πρωι. Το τι επακολουθησε το φανταζεστε νομιζω. Ο ενας πανω στον αλλο. Καλα για πλατεια Νεας Σμυρνης δεν το συζηταω. Διαδηλωση καθε πσκ βραδυ. Τουλαχιστον σε εναν αγωνα μπορει να πεις θα μπει μεσα το 10% της χωρητικοτητας με αριθμημενα εισιτηρια και σε καρεκλες με μια αλφα ελαχιστη αποσταση.

2 Likes

@Red_Viper
Η λύση στο πρόβλημα που περιγράφεις κατ’εμέ είναι περισσότεροι συρμοί όμως και καλύτερη ενημέρωση στον κόσμο. Δεν είναι περισσότερος κόσμος στο γήπεδο και να λέμε “αφού δεν προσέχουν όλοι, ας μην προσέχει κανείς”. Κανείς δεν κάνει ματς με κόσμο και ειδικά στην Ελλάδα, δεν αποκλείεται ακόμη και οι 500 προσκλήσεις της κάθε ομάδας να δοθούν σε συνδεσμίτες που θα έρθουν με πούλμαν και θα είναι δίπλα/δίπλα για να γίνεται πιο “εξέδρα”. Εγώ ούτε τις 1500 δε θα έδινα.

Με πράσινο είναι οι χώρες που υπάρχει ξεκάθαρη εικόνα πως πέρασαν το peak. Η Ελλάδα δεν είναι μια από αυτές

Summary


source: https://renkulab.shinyapps.io/COVID-19-Epidemic-Forecasting/

Εγω σου λεω δεν διαφωνω. Απλα η χωρα δεν θυμιζει επ ουδενι μερος που υπαρχει εγρηγορση κατα της πανδημιας. Αν αυτο πρεπει να φαινεται αποκλειστικα στον αθλητισμο οκ.

Και τώρα που ανακοινώθηκε ότι ο τελικός θα γίνει στη Ριζούπολη (είναι οριστικό) περιμένουμε τους γάβρους να κάνουν πράξη την απειλή τους και να έρθουν κατά χιλιάδες έξω από τις πόρτες του γηπέδου.

γιατι να τους περιμενεις? δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις?

1 Like

Εγώ προσωπικά δεν θα περιμένω κανέναν. Θα το δω σε καφετέρια το ματς. Απλά θέλω να δω αν οι άλλοι εννοούν αυτά που λένε στις ανακοινώσεις τους.

αν δινεις σημασια σε ανακοινωσεις, να το κοιταξεις! στην ελλαδα ζουμε. ελπιζω να μη δινεις σημασια και στο Σαββα ε? :slight_smile:

Στο Σάββα όχι, πιο γραφικός και από το ηλιοβασίλεμα στο Κίνι :stuck_out_tongue:

1 Like

Πως και δεν τον έκαναν στην Αγιά Σοφιά;; :stuck_out_tongue:

Θα μπορούσε και στο χαριλαου και να παίζει και ο Ματέο Γκαρσία :kissing_heart:

1 Like