Καλύτερες κυκλοφορίες του 2007!

Mπορει το Paradise Lost των Symphony X να μην ειναι το τραγουδι της χρονιας αλλα σιγουρα δεν παυει να
ειναι στα καλυτερα και συγκλονιστικοτερα της χρονιας.

Mαζί με το Accolade είναι πιστεύω τα καλύτερα κομμάτια που εγραψαν ποτέ…

Αccolade!Τι μου θυμησες ε.
Και το King Of Terrors το ελιωνα παλια,το Odyssey ηταν το μονο αλμπουμ τους που χα ακουσει μεχρι προσφατα,που ακουσα και το καινουριο.Μαλακια μου,γιατι μου χε αρεσει και πολυ.

Και το Sacrifice ειναι κομματαρα ρε.

Έτσι εξυμνείστε τους.

Kατάφεραν να βγάλουν δίσκο ισάξιο του Odyssey και ίσως καλύτερο. Τι να λέμε τώρα. Όλες οι κυκλοφορίες τους είναι μία και μία. :bow2:

Πάντως χαίρομαι πού καταφέρνουν να “προσελκύουν” ακροατές με αρκετά διαφορετικά ακούσματα.

Όσο για το αγαπημένο μου τραγούδι, μάλλον θα έλεγα το Fallen.

Μανο,Μανο,δες κι αυτο

SYMPHONY X
Di. 19.2.2008>20h>Berlin ColumbiaClub>ab ? 22,00

:slight_smile:

Μπορείς να μου πεις ποιος σε ρώτησε? ε? :evil:

:lol: :lol: :lol:

Aφου το αξιζουν.Δειγμα οτι ειναι μεγαλη μπαντα.:wink:

KING OF FUCKING TERRORS!!!
ισοπεδωνει!!!

οντως απιθανο και το Symphony X… πω… και όσο τους θυμαμαι και λαίβ… θέοι !!!
τι αλλό…εμ… απλά έφαγα την ξενέρα με το λιμιτέντ. Δεν χόραγε και εκείνο το DVD ΄δωρο…
σαν τρισάθλιο bootleg…μάλλον χειρότερο και απο το πιο αθλιο bootleg ever… το είχα νομίζω…
και έγω, στη λίστα αλλά πρέπει να σβήστηκε απο βλακεία. το βάζω άνετα αντί για loverboy.

Όντως η special edition είναι λίγο “άκομψη” Ενώ και τα videos από τα live θα μπορούσαν να έχουν καλύτερη ποιότητα.
Αυτά όσο αφορά την “εξωτερική εμφάνιση” βέβαια διότι η “εσωτερική” είναι πανέμορφη!

[ενημερώνω ότι και τα 109 εκτός θέματος ποστς του τόπικ αυτού, μεταφέρθηκαν στην κατηγορία “Προτάσεις & Εντυπώσεις” και η συζήτηση για όποιον θέλει μπορεί να συνεχιστεί στο τόπικ “Κουτί Παραπόνων”]

Προσωπικα τα μονα που μ αφησαν κατι ειναι Symphony X και Neurosis

Βασικά το Symphony X είναι δισκάρα, όπως και όλα των Symphony X και είναι γαμάτο να ανεβαίνουν σε φήμη μπας και τους φέρουν κιόλας. Και σε περίπτωση που δεν το βαλα στην λίστα, το προσθέτω τώρα.
ΔΙΣΚΑΡΑ

όχι metal για εμένα…Απ οτι μπόρεσα ν ακούσω λοιπόν…
1.Radiohead-in rainbows
2.Interpol-our love to admire
3.Patti Smith-Twelve
4.Queen of the stone age-Era Vulgaris
5.Alter bridge-blackbird
6.Nick Cave-grinderman
7.manic street preachers-sending away the tigers
8.Bryan Ferry-Dylanesque
Aυτά μάλλον…:wink:

ας βάλω και 'γω την εκτίμηση του τοπ μου ( τυχαία σειρά ):

Prong - Power Of The Damager
Project: Failing Flesh - The Conjoined ( γκρουπ του τραγουδιστή των Voivod από 95-99 )
Exodus - The Atrocity Exhibition: Exhibit A
Paradise Lost - In Requiem
New Model Army - High
Mortal Sin - An Absence Of Faith
Abandoned - Thrash You!
Nekromantix - Life Is A Grave And I Dig It
Bad Religion - New Maps Of Hell
Witchcraft - The Alchemist

και μερικές πιο ηλεκτρονικές / goth / synthpop

Diary Of Dreams - Nekrolog 43
VNV Nation - Judgement
Diorama - A different life
Funker Vogt - Aviator
X Fusion - Rotten To The Core
Spectra Paris - Dead Models Society
Cruxshadows- Dreamcypher
And Also The Trees - (Listen For) The Rag And Bon Man
Blue Birds Refuse To Fly - Xenomoprh Angel
Skinny Puppy - Mythmaker

Το τελευταίο των Sopor Aeturnus (2007) το άκουσες; Σου άρεσε; (για τα καλύτερα εννοώ):slight_smile:

Βασικά απο τις λίγες κυκλοφορίες που άκουσα,αυτή που ξεχώρισα ήτανε το The weak and the wounded των Sun of nothing.Πολύ καλή μίξη απο διάφορα είδη του ακραίου ήχου.Προσωπικός θα γούσταρα αν είχε μερικά παραπάνω doom σημεία,καθώς αυτά είναι τα καλύτερα τουδίσκου,αλλά και έτσι απλά θερίζει ο δίσκος.Τσεκαρετέ τον:D

Ε, και λιγα λες! :smiley: Μεγαλο σοκ και δεος οι Σαν ρε. :smiley:

Η επισημη αποψη μου περι του δισκου, αλλα και την μπαντα γενικα:

http://www.rocking.gr/review1353.php

Εδιτ: Πεστα ρε Παναγιωτη. Το νεο New Model Army ειναι παραπανω απο εξαιρετικο! Κριμα που εμεινε εκτος της λιστας μου. Με τοσα καλα που βγηκαν φετος, κατι/καποια επρεπε να κοψω…

είναι από τις κυκλοφορίες που δεν έχω ακούσει καν, αν και το είχα στα υπόψιν κάποια στιγμή :frowning: :frowning: :frowning:

Εϊναι καλό?