Αεκαρα

Εννοειτε πως θελει να ασχολουντε οι Ολυμπιακοι μαζι του. Οχι ομως οπως μπορει να νομιζεις. Μαλλον θελει να λενε “μια χαρα μας κερασε ο τυπος που τον διωξαμε σαν κλεφτη”.

Η ΑΕΚ λέει είναι πρώτη σε όλα… Το ότι είναι και πρώτη σε ήττες (ανάμεσα στους 3) όμως δεν το αναφέρουμε ε :stuck_out_tongue:

Επίσης κατά της ΑΕΚ έχουν σφυριχτεί τα λιγότερα πέναλντι…Πάμε ωρέ αετοί!!!

Απορια!

Εφοσον η διοικηση της ΑΕΚ πιστευει οτι ειναι πρωταθλητρια, θα δωσει στους παικτες τα συμφωνημενα πριμ για κατακτηση πρωταθληματος?

Exει ανακοινωθεί ήδη το πριμ

Ο Κοβάσεβιτς θα πάρει το πριμ πρώτου σκόρερ? Δηλαδή, τι, θα αφήσουμε 3 γκολάρες ορφανές?
Με τρεις ασσίστ ο Τζόλε φτάνει το Ρίμπο?
Η να τα δώσουμε στον Τόρο για να τον πουλήσουμε ποιο ακριβά?:lol:

Το λέει και η Κομμισιόν, χωρίς ευελιξία δεν πας πουθενά

Εντάξει το παράκανα 8)

Λοιπόν κάποιες σκέψεις για την ΑΕΚ και το πρωτάθλημα τώρα που βγήκε και το ΚΑΣ.

Πρωταθλητής είναι ο Ολυμπιακός fair and square που λένε και στο νησί. Και αυτό γιατί οι εξωαγωνιστικοί κανόνες είναι αναπόσπαστο μέρος του πρωταθλήματος. Δεν έχει εκδικαστεί η ουσία της υπόθεσης, πολλές πτυχές της μου φαίνονται ύποπτες, αλλά τι να κάνουμε, να είχαμε καλύτερο νομικό τμήμα. Οι παίκτες της ΑΕΚ μένουν απλώς με την ικανοποίηση ότι ήταν καλύτεροι στο γήπεδο, και οι οπαδοί ότι φέτος το καλοκαίρι δεν θα τους τη λέει κανένας, αντίθετα θα έχουν υλικό για καζούρες. Συμφωνω εν τέλει με τον Πανούτσο που είπε ότι το πρωτάθλημα το πήρε ο τυχερότερος, γιατί του έκατσαν 3 ΝΟΜΙΜΟΙ βαθμοί στο δρόμο, και γιατί η ΑΕΚ πήρε τα λιγότερα ματς που κρίθηκαν στο γκολ.

Η μπάλα πόυ παίξαμε ήταν συνολικά μη ικανοποιητική, αλλά δεν θέλω να μιλήσω για αγωνιστικά εδώ.

Για Ριβάλντο. Από τον Ολυμπιακό τον θεωρούσα εγωιστή κα κακομαθημένο, με την παιδιάστικη έννοια, αλλά έχει τα αγωνιστικά προσόντα να στηρίξει αυτά τα χαρακτηριστικά και να τα κάνει συνήθως πλεονεκτήματα. Διαφωνώ με τις χθεσινές εκλήσεις στην Ουέφα και τις απειλές του και δεν τις δικαιολογώ.

Διαφωνώ λιγότερο με Λύμπε και Ζήκο, αλλά μπορώ να τους δικαιολογήσω πλήρως. Η διαφορά τους με το Ρίμπο είναι ότι έχουν καταπιεί πολλά την τελευταία δεκαετία, και σε κάποιο σημείο το σκέφτεσαι το θέμα και καθαρά επαγγελματικά.

Συμφωνώ με την κίνηση της ΑΕΚ να παρέμβει στο ΚΑΣ και θεωρώ απύθμενη μπαρούφα την άποψη περί υποκρισίας γιατί εμπλέκεται σε εξωαγωνιστικές διαδικασίες (ΚΑΣ), ενώ διατείνεται ότι δεν παίρνει παιχνίδια στα χαρτία, γιατί ακριβώς εμπλέχθηκε για να στηρίξει το αποτέλεσμα που ήρθε στο γήπεδο.
(Βέβαια το όσκαρ της μπαρούφας πάει στην άποψη '‘Δε δικαιούται να μιλάει γιατί το ήξερε για τους 3 βαθμούς, ας μην γκέλαρε εκεί και εκεί να τους κάλυπτε’.)

Συμφωνώ με ττην κίνηση του Ντέμη να μην καταθέσει ένστανση στον αγώνα με την Τρίπολη (για μια μωροπερηφάνια είμαστε ΑΕΚ γαμώ…).

Συμφωνώ με το μεγάλο πριμ στους παίχτες, και κυρίως με τον τρόπο που έγινε.Δηλαδή χωρίς προαναγγελτικές φανφάρες του στυλ ‘‘αν στο τέλος είσαστε 3 πόντους πίσω από τον ΟΣΦΠ, θα πάρετε το πριμ πρωταθλήματος γιατί …’’, αλλά ‘‘πάρτε αυτά γιατί γούσταρα τα παιχνίδια που κάνατε τελευταία’’.

Αλλά ο Ντέμης έπρεπε να συγκρατήσει τους παίκτες να είναι πιο cool, για τον Ρίμπο δεν ξέρω βέβαια αν μπορούσε.

Το ότι διαφωνώ με τον Λύμπε για τη δήλωση περί απόσυρσης από τα play off, δεν σημαίνει ότι διαφωνώ με την ουσία του. Αλλά δεν έπρεπε να το αναγγείλει σαν απειλή.

Εν τέλει από δω και πέρα αν ήμουν ο Ντέμης θα ήθελα:

  1. δηλώσεις του στυλ, Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό, Ικανοποίηση για τη χαρά στον κόσμο, γούστάραμε την μπάλα στο τέλος, του χρόνου να παίξουμε έτσι τα διπλάσια παιχνίδια, και αν πάρουμε το πρωτάθλημα θα χαρούμε και 1% περισσότερο από φέτος βρε αδερφέ
  2. Κάνουμε μεγαλοπρεπή φιέστα με Πανιώνιο. τραγούδι, καζούρα κ.τ.λ. Ματσάρα, 5-3 κερδίζουμε, και κλειδώνουμε Ουέφα.
  3. Στους επόμενους αγώνες κατεβάζουμε την εφηβική χωρίς προειδοποίηση, βάζουμε τα εισητήρια 5 ευρώ και κάνουμε δήλωση
    ότι θέλουμε να ξεκουράσουμε διεθνείς για Γιουρο, και τους υπόλοιπους για του χρόνου, και βρε αδερφέ για ένα διεστραμμένο λόγο αισθανόμαστε λες και έχουμε πάρει πρωτάθλημα, και αισθανόμαστε μια ανία να καθόμαστε τώρα να ξαναπαίζουμε μόνο και μόνο για τα φράγκα του τσουλου. Επιασαν και πρόωρα οι ζέστες…

Α ρε Ντεμη, κάντα αυτά να σε παραδεχθώ περισσότερο από τότε με το πέναλντι του Δούρου.

Δεν ξερω, συμφωνεί κανείς ΑΕΚτζης με το παραλήρημά μου?.:-k 8)

Στα μονα που δεν συμφωνω ειναι αυτα που λες για τις δηλωσεις!Καλα εκαναν και τις εκαναν!Και ο Ριμπο χθες ανεβηκε ακομα πιο πολυ στην εκτιμηση μου!Αλλα ειδικα Λυμπε-Ζηκος που εχουν νιωσει στο πετσι τους ολοκληρη την σαπιλα και λιγα ειπαν!

H oυσια ειναι μια, οτι η ΑΕΚ εμεινε μακρια απο τον τιτλο για μια ακομη χρονια,14 χρονια συμπληρωσε.Βεβαια
δικαιολογιες μπορουν να υπαρξουν πολλες οπως το να τα ριξουμε ολα στην υποθεση αυτη με τον βαλνερ
και να ξεχαστουν τα υπολοιπα προβληματα που οδηγησαν την ΑΕΚ στην απωλεια του φετινου τιτλου κατι με το οποιο δεν συμφωνω γιατι ειναι η ευκολη λυση.

Τις δηλωσεις που κανανε καποιοι παικτες μας ενταξει νομιζω ο καθενας τις ερμηνευει διαφορετικα,αλλοι λενε καλα τα ειπανε αλλοι οχι.

Φετος ο Ντεμης με απογοητευσε παρα πολυ,ειτε με τις κινησεις που εκανε για την ομαδα,ειτε με τις συνεντευξεις που εδωσε κατα καιρους και ειμαι σιγουρος οτι μετανιωσε για αρκετα απο οσα ειχε πει σε αυτες, με τις εμμονες του στο να μην παρουσιαζει τα πραγματα οπως ειναι αλλα να προσπαθει με διαφορα επικοινωνιακα τρικ να αποπροσανατολισει.

Δεν ξερω τι να περιμενουμε απο τη νεα χρονια κ οταν τελιωσουν τα πλει οφ αλλα κακα τα ψεμματα δεν πιστευω οτι μπορει να αλλαξει κατι προς το πολυ καλυτερο,περιμενω τα γνωστα ,να μας φερουν καποιον παικτη καλο-ονομα πχ.μπασινας,αν μπορει να θεωρηθει ως τετοιος,να ενθουσιαστει ο κοσμος και παρτε ολοι διαρκειας,το νεο σλογκαν οπως φετος ηταν This Is AEK του χρονου κατι αλλο κλπ.

Παντως καλυτερα πλεη οφ να βγουμε 3οι…δεν υπαρχει λογος η ομαδα να τρεχει αρχες Ιουλιου να παιζει με την πρωταθλητρια Μολδαβιας…3οι για να δουλευτει η ομαδα απο το νεο προπονητη(αν και θα ηθελα Πατερ)και να δεσουν στο κεντρο κυριως οι νεοι παικτες που θα ερθουν!

Μάγκα αν γίνει τέτοιο πράγμα θα γουστάρω τρελά !!!
Σε βαθμό που θα πάω κι εγώ στο γήπεδο (δεν έχω πατήσει ποτέ μου :P:P)

Ως προς τις δηλώσεις δεν διαφωνώ στην ουσία τους. Απλά τις ήθελα πιο cool πιο μπλαζέ και να μην παρουσιάζουν το πρωτάθλημα σαν αυτοσκοπό.
Όπως μπλαζέ είναι οι δηλώσεις των παικτών του Ολυμπιακού, επειδή βέβαια είναι στη θέση που είναι. Βέβαια επί Δούρου και επί Νέας Σμύρνης, οι δηλώσεις τους απέκτησαν ξαφνικά έναν έντονο λυρισμό :lol:
Το δύσκολο είναι να έχεις αυτή τη στάση όταν αισθάνεσαι αδικία, πράγμα που έκανε για ένα διάστημα η ΑΕΚ, και αυτή τη νοοτροπία θα ήθελα να έχει πάντα. Στο κάτω κάτω αν υποστηρίζεις ΑΕΚ για τα πρωταθλήματα, ατύχησες. Καλύτερα να υποστηρίζεις Τζόρτζεβιτς.:lol:

ΚΙΜΙ για του χρόνου υπάρχουν σημάδια που επιτρέπουν αισιοδοξία. Οι τελευταίες εμφανίσεις, η αποφόρτιση μργάλου μέρους της πίεσης για πρωτάθλημα, η δουλειά του Δώνη στη Λαρισσα, ο Κωστένογλου σα βοηθός, ο Μπασινάς, ο Τζέφερσον, το ότι δεν πήραμε τον Κλέιτον με 2 εκ. ευρώ είναι ενθαρρυντικά. Ενθαρρυντικά για καλύτερη μπάλα βέβαια, γιατί σημάδια πρωταθλήματος…::roll:

Ίσως για να ξαναπάρουμε πρωτάθλημα να πρέπει να ξαναφτιάξουμε την ομάδα μοντέλο των 90ς…Αν και τότε δεν τους είχαμε ρίξει ποτέ 4 …μπουχαχαχα:lol:

έχω 1000 πράγματα να γράψω, αλλά βαριέμαι.

η ομάδα πρωταθλήτρια κ στις καρδιές κ στα γήπεδα. στα δικαστήρια όχι όμως. μαθαίνουμε σιγά-σιγά. πρώτα καρδιές, μετά γήπεδο, άντε κ του χρόνου κ στο δικαστήριο

συμφωνώ. αν έχει κλείσει κ ο Δώνης ας βάλουν στα πλέηοφ όποιους δεν έπαιξαν πολύ να τους δούμε. δεν με νοιάζει το τσουλου ιούλιο. καλύτερα ουέφα να μαζέψουμε πόντους κ να πάμε για πρωτάθλημα.

Η ανάλυση του rfo για την αεκάρα φέτος ήτανε κομπλέ. Μοναδικό σημείο που διαφωνώ είναι το ότι η άεκ δεν έκανε ένσταση ενώ μπορούσε στον αγώνα με τον Αστέρα. Πιστεύω ή ότι δεν μπορούσε να κάνει γιατί δεν υπήρχε πάτημα νομικό ή ότι το πήρε χαμπάρι αργά, εκπρόθεσμα δηλαδή. Το ότι βρήκε νομικό πάτημα και το άφησε δεν το πιστεύω. Εάν βέβαια ισχύει κάτι τέτοιο πραγματικά μπραβο τους , τι να πω.
Τα παραπάνω τα λέω γιατί καλώς ή κακώς οι ομάδες είναι εταιρείες που σκοπό έχουν το κέρδος και θα το διεκδικήσουν με κάθε τρόπο.

Για το ζητημα με τον Φυντανιδη το εχω 50-50. Παντως κατα 90% θα εκανε ενσταση αν γινοταν μετα την ενσταση του Ολυμπιακου.

Γραφτηκε στη Goal και στη Score, και το είπε ο νομικός εκπρόσωπος της ΑΕΚ στους Αντώνηδες. Δεν ήμουνα μπροστά βέβαια. Η παράβαση ήταν ότι χρησιμοποίησαν τον παίκτη 2 μέρες προτού επικυρωθεί η ελευθέρας του και επ’ αυτού δεν υπάρχει καμία νομική ασάφεια.

Θέλω να πιστεύω ότι στην ΑΕΚ είναι αρκετα έξυπνοι ώστε εαν αυτό είχε γίνει μετά τον αγώνα με την ένσταση του Ολυμπιακού, να μην κατέθεταν και πάλι ένστανση

Άλλωστε και ο Λεβαδειακός για παράδειγμα θα μπορούσε να κάνει ένσταση στην καλαμαριά, δεν το έκανε

Ο φερερ νομιζει οτι θα την γλιτωσει?Χαχαχα! Δεν καταλαβε καλα,που θα παει δεν θα σε πετυχω πουθενα ρε παππου της μονοπολης…:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Επειδή αυτό το έγραψα εγώ, εξηγούμαι: Δεν είπα ότι η ΑΕΚ δεν έχει δικαίωμα να μην μιλάει. Είπα ότι στην τελική είναι απλά δικαιολογία ο Βάλνερ που πάλι έχασε το πρωτάθλημα αφού ήξερε τόσο καιρό πως ο ΟΣΦΠ θα είχε +3. Δεν το έμαθε τελευταία στιγμή.

Επίσης, συγγνώμη κιόλας, αλλά αυτά που λέτε να κατεβάσετε το εφηβικό κτλ, αφού μάλιστα βγήκε και απόφαση από διεθνές και αναγνωρισμένο δικαστήριο, μου φαίνονται τζάμπα μαγκιές. Αν σας έτρωγε τόσο πολύ ας τα βάζατε τα μικρά να παίξουν από το Φεβρουάριο. Τώρα σας έπιασε ο πόνος δηλαδή; Τόσο καιρό δηλαδή (που δεν υπήρχε και η απόφαση του ΚΑΣ) δεν είχατε πρόβλημα;

όχι ρε ,απλά είναι καλή ευκαιρία να δοκιμαστούν οι παίκτες που δεν έπαιξαν, σε ανταγωνιστικές συνθήκες, για να κριθούν καλύτερα το καλοκαίρι που θα γίνει το ξεσκαρτάρισμα

Δηλαδή με τι δική σου λογική αν παίρνει ο Gay-ros σε κάθε πρωτάθλημα και μερικούς πόντους αβάντζο δεν έγινε και τίποτα γιατί οι υπόλοιπες ομάδες θα το ξέρουν από την αρχή; Ωραία λογική.

Γκέι-ρος? Τι είναι αυτό? Διάλεκτος που έχετε εκεί στον ΜΠΑΟΓΚ?