Αεκαρα

ΜΠΑΡΜΠΟΖΑΡΟΣ. Τα χουμε ξανα πει…κατα τ αλλα ανετα θα μπορουσε να ναι 0-2. Πολυ κουρασμενη η ομαδα, αλλα λιγο η τυχη, λιγο η ατομικη ικανοτητα κ ανικανοτητα απο την αλλη κ να το 2-0 κ παραλιγο κ τριτο

Ποιος μοντανιε ρε φουστημ,με γαλλο κοουτς θα παρεις πρωταθλημα ρε τιγρη? Βασικα οποιος και να ερθει θα εχει βατραχο πανω απο το κεφαλι του.

Οχι. Πρωτάθλημα έρχεται μόνο συνομιλώντας με τους ίδιους ακριβώς ανθρώπους που είχε στην δούλεψη του και το προηγούμενο αφεντικό. Τα ίδια άτομα που κατηγορούσες για τσάτσους και υπόδικους.
Το να θες, και να κανεις την πουστιά, πες οτι ειναι λογικό μέχρι ενα σημείο . Το να φωνάζεις παντού οτι εσυ είσαι καλύτερος πούστης απο αλλους στο ελληνικο ποδοσφαιρο, το λες και αστείο, αν δεν ήταν θλιβερό για όλους τους υπόλοιπους.

Ότι νάναι. Μπορείς να βρεις έστω έναν (αριθμός 1) τίτλο που έχει κατακτήσει η ΑΕΚ και δεν τον άξιζε; Το να εξισώνει κάποιος την εποχή 1992-1994 με ότι ζούμε εδώ και 20 χρόνια δείχνει ή εμπάθεια ή ότι δεν είχε γεννηθεί (αυτός ο κάποιος) τότε. Το μόνο που θυμάμαι είναι ένα πέναλτι που πήρε ο Μανωλάς και μετά βγήκε και παραδέχτηκε ότι “ξεγέλασε” το διαιτητή. Μεγάλη παράγκα ο Μελισσανίδης!

Τον οποίο Μελισσανίδη δεν έχω κανένα λόγο να υπερασπιστώ κι ούτε ξέρω πώς κάνει τις άλλες δουλειές του, αλλά στο ποδόσφαιρο δεν έχεις κάτι να του προσάψεις. Και πώς δηλαδή προεξοφλείς ότι η τριάδα ΠΑΟ-ΑΕΚ-ΠΑΟΚ του χρόνου θα φτιάξει το “δικό” της σύστημα;

Οτι να ναι οντως. Απλα δεν φαινεται ωραιο το γεγονος οτι η τριαδα συνεργαζεται με τον Θωμα Μητροπουλο…ειναι ενα κακο σημαδι. Επιφυλασσομαι. Για τον Μοντανιε εγω ειμαι πολυ θετικος.Φαινεται δουλευταρας κ προπονητης που παιζει ομορφο ποδοσφαιρο. Για να δουμε

Ηθελα να το βλεπω σολο. Συνεχιστε.

Α, για πες! Πότε ευνοήθηκε η ΑΕΚ διαιτητικά, εκτός από εκείνο το περιβόητο πέναλτι του Μανωλά (το 1993 ή 1994, για τόσο πρόσφατα μιλάμε);

Αν μιλάς για τραμπουκισμούς, OK. Όλοι καταδικάζουμε :D. Κι εγώ σαν “ποδοσφαιρικό πολιτισμό” προτιμούσα π.χ. τον Ντέμη, αλλά είδαμε τι κατάφερε κι αυτός, να του κλέψουν το πρωτάθλημα και να γίνει η αρχή της απαξίωσης της ΑΕΚ μέχρι που έπεσε στη Γ’. Ή τι καταφέρνει ο Αλαφούζος που τον έχουν για καρπαζοεισπράκτορα.

Αν θες να διαλύσεις τη μεγαλύτερη εγκληματική οργάνωση που υπήρξε ποτέ στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο, δεν πας με ανθοδέσμες. Αν του χρόνου (ή όποτε τέλος πάντων τελειώσει αυτή η κατάσταση) η ΑΕΚ αρχίσει να κάνει όσα έκανε τόσα χρόνια ο Ολυμπιακός ή έστω ένα μικρό ποσοστό αυτών, σχεδόν όλοι οι οπαδοί της θα την εγκαταλείψουμε, γιατί δε μάθαμε έτσι κι ούτε γουστάρουμε έτσι. Το δείχνει η ιστορία μας.

Ως τότε δεν μπορεί να προεξοφλεί κανένας τίποτα.

:lol3::lol3::lol3:

Συνεχίστε , έχετε πλάκα
*Ο (οχι και τοσο αθώος για την σημερινή κατάντια)παο είναι απεεξω ηδη γιατι έγινε η αλλαγή απο “υπόδικους που πρέπει να μπούνε στα μπουντρούμια” σε "συνομιλητές για το καλό του ποδοσφαίρου."
Στην συνέχεια λογικά θα την κάνει και η παοκαρα.

Απο γέλιο πρώτοι. Από κανα δείγμα που να χει ευνοηθεί ειδικά η ΑΕΚ δεν σας βλέπω. Διαχρονικά όλοι οι μικρομεσαίοι εχουν κόμπλεξ για ΑΕΚ μιας και αυτη την πλάτη βλέπουν και γι αυτην σχηματίζουν την ψευδαίσθηση ότι κάποτε θα την φτάσουν. Τέσπα ποιος ασχολείται.
Στα δικά μας, τραγικές διαπραγματεύσεις με Μοντανιέ. Το ρεπορτάζ λέει ότι οι Μπάγεβιτς, Μπαρτόλο τα κάναν μαντάρα και ο τύπος ξενέρωσε και την έκανε. Λογικό, αφού μάλλον θα κατάλαβε οτι θα του χαν μπάστακα τον βατραχοπρίγκηπα. Πολυ ξενέρωμα με Μελισσανίδη μέχρι στιγμής

Μαλλον τα ελληνικα μου ειναι περιεργα. Ειναι που εχω ζησει και πολλα χρονια λαρισα

Με τα λεφτα που δινει ο Καβουρης τι να περιμενεις, εναν Χ Κετσπαγια να κανει οτι του λες.

Ο Μοντανιε ηταν πολυ ενδιαφερουσα περιπτωση, αλλα εμενα ο Κετσπαγια δεν με ξενερωνει τοσο. Συγκριτικα με Φινκ κ Αρουαμπαρενα που συζητουσαν δεν υστερει σε καμια πτυχη. Ισα ισα. Εξαλλου πηρε τον ΑΠΟΕΛ του Φινκ 6 ποντους πισω απο τον πρωτο πηγαινοντας τον 7 μπροστα κ με ιστορικο ρεκορ επιθεσης για τον ΑΠΟΕΛ. Θα δειξει

Μωρε ναι, μια οικονομικη λυση που ξερει την Ελληνικη πραγματικοτητα και εχει μαθει με σφιχτα budget να του σπαει τα @@ ο καθε προεδρος. Αλλα να σταματησουν να ταζουν και να λενε μεγαλες κουβεντες.
Στα μεταγραφικα μου αρεσει αυτη η διαθεση με τους νεους Ελληνες παιχτες, αλλα θα χρειαστουμε 1-2 γερα ονοματα για φορ/σεντερ μπακ.

Εκει ειναι το λαθος της ΑΕΚ. Πολυ παρλα κτλ. Πολλες υποσχεσεις. Γηπεδο, παιχτες, προπονητες κτλ κτλ κ αποτελεσμα πολυ λιγα πραματα αναλογικα.

Υπεγραψε ο μητσικωστας:p

Παρακολουθειτε καθολου μεταγραφες κτλ; Απεραντη θλιψη. Τραγικος σχεδιασμος. Εχει περασει η μιση προετοιμασια κ παιζουμε χωρις επιθετικο, χωρις 2ο εξτρεμ, με 2 μολις χαφ κτλ. Η μια χυλοπιτα μετα την αλλη. Οποιον παιχτη εχει ζητησει ο Κετσπαγια εχει φαει πορτα κ ας ειναι σχετικα φτηνοι. Απιστευτα απογοητευτικος ο Μελισσανιδης. Εχει εκει τους κετσετζογλους κ τα 365 κτλ, αναμασανε καθε μερα εδω κ κανα διμηνο τα ιδια ονοματα κ φρασεις σαν φτηνοι γκεμπελισκοι κ το σανο παει συννεφο.

Χαλια, ενω ξεκινησαν με καλες προοπτικες , ακομα δεν εχουμε επιθετικο ελεος.
Εφυγε και πολυς κοσμος, οποτε δε καταλαβαινω τα καβουρια, μεχρι και ο Αρθο βρηκε ομαδα.

Τι ναι αυτος ο φραγκοφονιας. Νεο ακυρο απο υποτιθεται κλεισμενο παιχτη. Απιστευτα απογοητευτικος ο τιγρακος. Οργανωση ανυπαρκτη. Σε 4 μερες ειναι η προθεσμια καταθεσης της λιστας παιχτων για την Ευρωπη κ ακομα δεν εχει κλεισει ενα κενο. Παμε χωρις επιθετικο, χωρις δεξι εξτρεμ, χωρις 3ο αξιοπιστο μεσο κτλ κτλ. Αν παρακολουθησει κανεις λιγο τα νεα καθε μερα θα τρελαθει. Μηνες τωρα ανακυκλωση των ιδιων ονοματων κ φρασεων τυπου, τρεχουμε, ερχεται κτλ κτλ μεχρι που σκαει η χυλοπιτα. Λογικα γι αυτο χαλασε κ η φαση με Πογιετ κ Μοντανιε. Μαλλον ο τιγρης κανει απλα τα καπριτσια του κολλητου του του Ντουσαν. Του χει δωσει τα κλειδια κ εχει αφησει το καραβι στον ξαμωραμενο

Η φάση τησ αεκ μου θυμίζει ενα αστείο που παίζει αυτές τις μέρες στη λαρισα.
Έπαιξε επιστροφη για σαλπιγγιδη σε αελ(μπρρρ)μετά απο 16 χρόνια, ο κουγιασ ήταν ζεστός, αλλά είπε πως ο αναστασιαδησ(κάνουμε σταυρό)ειπε πως δεν θέλει παίχτες πάνω απο 30…
… και αναρωτιόμαστε αν εννοούσε 30 ευρώ…

Οποτε και εσείς πρέπει να βρείτε την πραγματική διάσταση κάθε δήλωσης :stuck_out_tongue:

Εγω πλεον εχω γινει εξπερ. Καταλαβαινω τι μπαρουφα κ 2ευρo κρυβεται πισω απο καθε νεο κατευθειαν :stuck_out_tongue: