Αεκαρα

Νομίζω πάντως ότι το χθεσινό ήταν η αρχή της “αλλαγής” και οκ είναι λογικό κάποια στιγμή θα γύριζε…

Παραλληρημα Sir Takis,μαλλον η απουσια τοσα χρονια απο τα δρωμενα τον αφησε πισω και πιστευε οτι θα παρει 2-3 πεναλτακια και ο αντιπαλος μεσα στην καυτη εδρα θα μεινει με 9 παικτες.

Να φτιαξει ομαδα να κερδαει και τους διαιτητες,:joy:

ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΝΤΑΛΕ,ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΡΕ ΑΝΥΠΑΡΚΤΕ,ΠΗΓΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΓΑΥΡΟ???

Πτε ρε φουστη,απο το πουθενα να μας ανεβει η πιεση…

Ο Σάββας γιατί χτυπιέται ;

Γιατί στο πρώτο φάουλ του Ρομαο έδωσε αμέσως κίτρινη και σε χτύπημα εκτός φάσης του Βρανιες δεν έδωσε κόκκινη. Όπως και να έχει τρία δοκάρια σε δύο παιχνίδια έσωσαν την αεκ από τον χειρότερο Ολυμπιακό της 20ετιας

Καημένος ο ολυμπιακός τον πήγε κόντρα η διαιτησία …

Να φτιάξετε ομάδα να κερδατε και τα δοκάρια . :smile:

Εγώ είδα ξύλο πολύ από εσάς στο πρώτο ημίχρονο και τώρα ψάχνεις να βρεις φάση .
Χασ’τε μια φορά σαν άνθρωποι και μην ψάχνετε δικαιολογίες .
Με ένα λάθος του Μανταλου μπήκες στο παιχνίδι . Δηλαδή τι έπρεπε να κάνουν; για 0 - 0 πήγαινε .

Χειρότερος και από εμένα όταν δικαιολογώ - αιτιολογω τους Metallica.

1 Like

Άσε ρε πέφτανε κάτω, όπως και στο πρώτο παιχνίδι, για να κανουν καθυστερησεις, χεστηκα για την διαιτησία (αν και στο πρώτο παιχνίδι πάλι με γκολ-χερι κερδίσανε). Και βρε παπαρα βλέπεις εγώ να σχολίασα για την διαιτησία; Ρώτησες για τον κυρ Σάββα και απάντησα. Τράβα άκου λίγο Metallica να συνέλθεις!!!

Και παπαρας διαβάζω … Όταν ψάχνεις κίτρινες και κόκκινες ναι την διαιτησία σχολιάζεις .

Δεν μπορώ να καταλάβω τι δικαιολογίες έχετε στο μυαλό σας . Τι πάει να πει ο χειρότερος ολυμπιακός των τελευταίων 20 χρονών ;
Η ΑΕΚ ήταν ακόμα χειρότερη σχεδόν σε όλη την σεζόν . Δεν έπαιξε ποδόσφαιρο , προφανώς δεν άντεχε να παίξει , αλλά ούτε εσείς παίξατε.
Να σας παραδεχτώ όταν μετά από ήττα ή ακόμα και νίκη βγείτε και κράξετε οι ίδιοι γραφικούς τυπους σαν τον Σάββα και τον Καραπαπα.

Κατά τα άλλα είναι εύκολο να κράζουμε - χλευαζουμε τις μαλακιες του Τρακη, του Τίγρη, του Αλ - αφούζ , τον γιο του Σαββίδη , αλλά εσας σας έκαναν ντα και δεν πήρατε μια επιπλέον κάρτα …

1 Like

Ρε άνθρωπε ρωτας γιατί φωνάζει ο κυρ Σάββας και σου απαντώ. Τουλάχιστον αυτά είχα διαβάσει, τώρα διαβάζω ότι έχει κι άλλα παράπονα.

Προσωπικά δεν με αφορά τι λέει ο Σάββας και ο κάθε Σάββας. Γραφικός είναι και κακο στην ομάδα κάνει .

Το ότι ο Ολυμπιακός είναι ο χειρότερος της 20ετιας και καταφέρνει να πάρει πρωτάθλημα σχετικά εύκολα κάνει όλους εσάς ακόμα χειρότερους. Εγώ δεν ψάχνω καμία δικαιολογία , ξέρω ποιος φταίει για τα χάλια της ομάδας μου. Για σας μια ζωή φταιει ο Ολυμπιακός γι αυτό και προσπαθείτε να πάρετε πρωτάθλημα στα χαρτιά.

1 Like

Τέλος πάντων ΑΕΚ δεν είμαι απλά κουβέντα πάω να κάνω . Βλέπω ότι δεν δέχεσαι με τίποτα την ήττα , δεν έχω διάθεση να το συνεχίσω απλά το βλέπω το λιγότερο αστείο να μιλάτε για διαιτησίες κτλ … τι να πουν δηλαδή και οι μικρές ομάδες για τις σφαγές που έχουν φάει από όλους τους μεγάλους.

Κανέναν δεν κάνει χειρότερο που είσαστε τα χάλια σας τα μαύρα . Ίσως πλέον να ήρθε η ώρα να τρώτε κάνα χαστούκι γιατί 20 χρόνια μαλακιας είναι πολλά . Εγώ νομίζω ότι οι περισσότεροι φίλοι του ολυμπιακού είναι τυφλοί και βγάζουν από εδώ μέχρι απέναντι τρελό και “κακό” εγωισμό .

Μια απάντηση τύπου " γιατί είναι γραφικός , γιατί ψάχνει δικαιολογίες κτλ " στην ερώτηση γιατί χτυπιέται ο Σάββας , θα με είχε καλύψει .

Τώρα απλά θα πάτε να κάνετε φιέστα για το πρωτάθλημα και να το γιορτάσετε … εμείς οι υπόλοιποι έχουμε δικαίωμα να δούμε και όχι ένα πολύ καλό ματς και να θεωρούμε ότι πέρασε δίκαια (αν και κάπως ανορθόδοξα , με κακό ποδόσφαιρο ) η ΑΕΚ . Κανένα πρόβλημα δεν θα είχα και να έβλεπα και το αντίθετο να ξέρεις . Δηλαδή λιγάκι τους άξιζε να φάνε το δεύτερο στο τέλος και να μην ξέρουν από που τους ήρθε , αλλά συνήθως το πρόβλημα σε τέτοιες περιπτώσεις είναι τα μεγάλα λόγια και από τους γραφικούς τύπους που είναι κοντά στην ομάδα και η γλώσσα που βγάζουν οι περισσότεροι φίλοι του ολυμπιακού.

1 Like

Επαναλαμβανω, κάτι ρώτησες και σου απάντησα. Δεν ρώτησες την γνώμη μου για τον Σάββα. Αν με ρώταγες θα σου απαντούσα ότι είπα πιο πανω. Ποιά ήττα δεν δέχομαι αφού κερδίσαμε;
Αν με ρωτας αν αξίζαμε να περάσουμε, θα σου έλεγα και οι δύο ομάδες άξιζαν το ίδιο. Αν με ρώταγες για την διαιτησία θα σου έλεγα ότι τα σπόρια τα πήρε η αεκ στο πρώτο παιχνίδι. Αν με ρώταγες για την ομάδα μου θα σου έλεγα ότι ο Μαρινάκης την έχει κάνει μπουρδελο. Αυτά .

1 Like

Ο κυρ Σαββας και ο Καραπαπαρας δεν απεχουν πολυ απο τον μεσο γαυρο οπαδο.

1 Like

Τα κοζια αλλαξανε η θα αλλαξουν συντομα,οταν βλεπεις κλαματα απο τον κυρ Σαββα και ματωμενα πρωτοσελιδα οτι κυνηγανε τον ολυμπιακο η αριστερα με τον ζουραρι και τον τσακαλωτο.

Να ανοιξουν οι καμερες του ΟΑΚΑ για να δουμε αυτα που ισχυριζεται ο Σαββας.

Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια, το είπα και στο γήπεδο πριν 2 βδομάδες ότι αλλάζουν τα κοζα. Εντάξει από ένα σημείο και μετά είναι και λογικό. Και φυσικά η τιμωρία του Ολυμπιακού με τις 4 αγωνιστικές είναι πολύ βαριά και θα φανεί του χρόνου

Το θεμα ειναι οτι απο του χρονου θα παρακολουθουμε αρχαιο δραμα απο την πρωτη αγωνιστικη. Το μεγαλυτερο κακο που εκαναν ο Κοκκαλης και ο Μαρινακης στον γαυρο οπαδο ειναι οτι τον εμαθαν να μη ξερει να χανει. Τον εκαναν να κερδιζει παση θυσια και να χαιρεται γι’ αυτο. Οταν νομοτελειακα χασει καποια στιγμη συντομα, θα πλημμυρισουμε.

1 Like

Δεν πιστευα τι ακουγα απο γαυρους χτες στην καφετερια. θα νομιζε κανεις οτι ειναι καμια ομαδα που δεκαετιες τωρα την εχουν και την βαρανε αλυπητα. Κατα τα αλλα πολυ απογοητευτικη η ΑΕΚ για μενα χτες. Δεν θα περιμενα πχ να πατησει τον γαυρο, αλλα θα περιμενα πιο ψυχραιμη αντιμετωπιση. Αυτα που κανε πχ ο Ανεστης στο τελος πραγματικα ντρεπομουνα που τα βλεπα. Καλα για τον Μανταλο τα λεω 2 χρονια τωρα. Ενας απλα χρησιμος παιχτης. Ενας μετριος Καραγκουνης. Δεν λεω ας τον εχουμε κτλ, αλλα οχι και ηγετης. Ελεος δηλαδη! Καλό θα ταν η ομαδα να ψαχνε κανα πραγματικα ηγετικο μοντερνο οκταροδεκαρι γιατι δυστυχως ουτε αυτος, ουτε ο Μπακασετας βλεπω να κανουν για ηγετικο ρολο.
Για Σαββα και ΚΑραπαπα τι να πεις. Οκ ο ΚυρΣαββας πες ειναι παππους και εχει λαικη καυλα με τον γαυρο οποτε να το δεχτω. Ειναι κατι σαν τοτεμ εκει. Αυτος ο Καραπαπας ομως ειναι οτι πιο αθλιο κυκλοφορει εκει εξω. Πρωην καθως πρεπει δημοσιογραφος που το παιζε αντικειμενικος και πλεον ειναι πιο σαπιος και απο ροκφορ της εποχης του Ραγκναρ

3 Likes

Όχι ότι θέλω να υποστηρίξω τον χοντροπαπάρα τον Καραπαπά αλλά έχετε κι εσείς τέτοιους, όπως τον Δημάτο για παράδειγμα, γενικά είναι πολύ σαπίλα η κατάσταση.

Ο Δημάτος τι σχέση έχει με τον Καραπαπα? Ο Δημάτος είναι ένας κλασικός εκπρόσωπος τύπου που προασπίζεται την ομάδα του. Δεν τραμπουκίζει, προσέχει τον λόγο του κτλ. Είναι πολύ πιο τυπικός. Ούτε εμένα μου αρέσει αυτός ο ρόλος γενικά, αλλά δεν νομίζω ότι συγκρίνονται σαν συμπεριφορά.

3 Likes

και κάτι σχετικό
http://www.sport24.gr/Columns/Arnaoutoglou/swsth-anagnwsh-thelei-h-aek.4644306.html

Πολυ κακη ΑΕΚ και αθλιο ματς, περα απο τα τελευταια λεπτα που απο ποδοσφαιρικος αγωνας μετατραπηκε σε επεισοδιο της Λαμψης.
Το ανεκδοτο με τον Μανταλο πρεπει να τελειωσει, οπως αναφερετε, ενας πανω του μετριου παικτης χωρις κατι το ιδιαιτερο. Πιο προωθημενος και απο τους Ghost … Ανεστης δε ξερω τι να πω… Εκανε καποιες καλες φασεις αλλα ειναι γνωστο οτι τον πιανουν κρισεις βλακειας και αυτη ηταν μια απο τις καλες του. Αντε να στρωσει λιγο ακομα ο Μπαρκας να μεινει βασικος. Μεγαλη απογοητευση ο Χριστοδουλοπουλος, που θα μπορουσε να προσφερει πολυ περισσοτερα, αλλα του λειπει το λιγο παραπανω που χρειαζεται. Πολυ ξυλο παντως!

2 Likes