Παναθηναϊκός

προχτες με τον αρη ειδα οτι εχουμε προβλημα στην οργανωση επιθεσεων, υπηρξαν αρκετες φασεις που νομιζες οτι ηταν βομβα η μπαλα… πλειοφδεντει η σκηνη με τον πεδουλακη να κατεβαζει καντηλια στον κιτσεν για 2-3 λεπτα, δεν του το’χα…

Με πρώτη νίκη σήμερα όλα θα πάνε πολύ καλύτερα - αλλιώς αγχωνόμαστε ενόψει derby και μπλέκει το πράγμα. Από ότι διάβασα η Καντού όχι μόνο δεν είναι κάτι εξαιρετικό, αλλά όποιον παίκτη ήξερα τουλάχιστον εγώ τον έδιωξε μετά την περυσινή καλή χρονιά της. Καλύτερα να άφηνε τις (τεράστιες) φανέλες της σκέτες δηλαδή να παίξουν. Τριφυλλάρα το νου σου, time to deliver.

Νομιζω οτι θα το παρουμε ευκολα το ματσακι σημερα.Η Καντου δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο και ενας σοβαρος Παναθηναικος δεν θα εχει κανενα απολυτως προβλημα

Τελικα μαλακιστηκαμε ασχημα και παραλιγο να το χασουμε το παιχνιδι.Παρα πολυ κακη αμυνα στην μεγαλυτερη διαρκεια του παιχνιδιου.Μεγαλος Σοφο και σταθερος Μητσος.Παλι καλα που μπηκανε τα τριποντα του Πανκο και του Μασιουλις στο τελος.

παιξαμε αρκετα καλα σημερα
στο τελος παλι για καρδιακο θα πηγαιναμε αλλα ολα καλα

Το αρκετα καλα που το ειδες ρε machine head;;;Σοφο,Μητσος και απο κει και περα το χαος

Ο Παναθηναϊκός είναι ανέτοιμος και ασύνδετος.
Όχι τυχαία οι καλύτεροι παίκτες του είναι πέραν του ΔΔ, ο παλιός Τσαρτσαρής και ο Σόφο που έμαθε καλά την ομάδα ως αντίπαλος.

Θα πάρει αρκετά ματς για να βρει ρυθμό και ισορροπίες.
Επιμένω ότι έκανε λάθος με τους αμερικάνους, αλλά ίσως αποδειχτεί μεγαλύτερο λάθος ο Ούκιτς που παίρνει και πολλά χρήματα.

και ο Τσαρτσαρης επαιζε στην αρχη καλα
το τριτο δεκαλεπτο το εχασα και λιγο στην αρχη στο τεταρτο
σε αυτο το διαστημα δεν ξερω πως παιξαμε

Ειδικα αυτος ο Αμστρονγκ ειναι μεγαλο κατσικι ρε παιδι μου.Για Ουκιτς πιστευω οτι με τον καιρο θα βελτιωθει

Όταν το (θεωρητικά) δεύτερο κατά σειρά γκαρντ σου κάνει δύο φορές βήματα, σε δύο διαδοχικές κατοχές, νομίζω ότι δεν είναι υπερβολή να σκεφτείς ότι πας στο ντέρμπυ, γηπεδούχος, για να κάνεις υπέρβαση.

Ω καιροί, ω ήθη.

Συμφωνω.

Παντως, ας μην πεφτουμε απο τα συννεφα με τετοιες εμφανισεις. Πρωτον καινουρια ομαδα και δευτερον χαμηλης δυναμικης ροστερ. Τα συμπερασματα οπως παντα στο τελος βγαινουνε

Ε δεν υπάρχει χημεία ακόμα για την ομαδα,ειναι προφανες
Και βασικα ας διωξουν τον αμπαλο τον Αρμστρονγκ,ο τυπος γνωριζαμε οτι ειναι απλα κριαρι,τι τον ηθελε ο Πεδουλάκης δεν ξερω.Και κραζει συνεχεια Κιτσεν ξερω γω

Γενικα ο Αρτζι νομιζει πως ειναι ακόμα λιγο στο 2001,αλλα οκ

Επισης Ουκιτς και γω πιστευω οτι θα αποδειχθεί λίγο μαυρο σε σχεση με οσα θα περιμένουν απο αυτον.

Ο Σοφο καλος αλλα κανει κάποια λαθη ορισμενες φορες.Το σημαντικο ειναι οτι δειχνει πως εχει βελτιωθει στις βολες.Παντως θα πρεπει να θυμόμαστε πως οι εμφανίσεις του που θα ειναι πραγματικα καλες θα πρεπει να συνοδεύονται και απο το αντίστοιχο Impact στο παιχνίδι και το αποτέλεσμα του ΠΑΟ.Αλλιως για μενα δεν εχει καμια σημασια.

Και δάκρυα καθε φορα που οΤσαρτσαρης κανει σκρην α λα Ζοτς.Καθομαι και τον χαζευω στις επιθεσεις.Ουτε οικοδόμος ετσι

1ον Για Πεδουλακη εμενα μου δειχνει οτι δεν εχει καποιο πλανο προς το παρον. Δλδ στις συνεντευξεις του ελεγε οτι δε θα χασουμε τον προσανατολισμο που ειχε η ομαδα τοσα χρονια, αλλα μ αυτο το ροστερ καταλαβαινει κι ο ιδιος οτι δε γινεται.
Στην αμυνα ιδιαιτερα ημαστε επιεικως μετριοι. Καθολου περιστροφες - λογικο, μιας και η ομαδα ειναι πιο αργη, φαντασου να βγει ο κοντος τωρα με τον Σχορτσιανιτη.

2ον Προφανως κι οταν κλεινεται καλα δε θα ειναι το ποτεμκιν, αλλα ειναι θεμα προπονητη να βρει κι αλλες λυσεις πανω σ αυτο ε (εννοω με αυτον στην 5αδα, γτ χωρις αυτον προς το παρον δεν υπαρχει 2ος…).

3ον Ουκιτς, οποιος γνωριζει 5 πραγματα καταλαβαινει τι παιζει με την παρτη του. Τωρα οποιος περιμενε καναν μαεστρο που θα οργανωνε τελεια το παιχνιδι και θα εδινε ρυθμο ή καναν σουτερ που να παιρνει την μπαλα και να το σταζει, ξερω γω…

Γενικα σημερα δε θυμισε σοβαρη ομαδα, αλλα ειναι νωρις ακομα για σκληρη κριτικη. Εχουμε και το ντερμπυ μπροστα μας…

Για μαλακες μας περνανε?

Ναι!!!Εγω εχω παψει εδω και αρκετα χρονια να διαβαζω αυτην την κωλοφυλλαδα

Να κάνουμε καμιά σελιδούλα για euroleague κάποια στιγμή πάντως.

Τώρα για ΠΑΟ είδα το μισό ματς με Καντού και μπορώ να πω ότι η ομάδα μου άρεσε. Ναι οκ είναι ασύνδετη ακόμα, ψάχνει χημεία, οι αμερικανοί φαίνεται να είναι εκτός τόπου και χρόνου αλλά μου άρεσε η αντίδραση που είχε σε κάποιες δύσκολες καταστάσεις και το ότι αυτές εκδηλώθηκαν από διαφορετικούς παίκτες. Μασιουλις, Πανκο, Διαμαντίδης έβαλαν μεγάλα καλάθια όταν χρειάστηκε και ο Σόφο δείχνει να είναι βράχος. Γενικά το θέμα είναι ότι στην ομάδα και καλοί παίκτες υπάρχουν και διάθεση υπάρχει. Όσο για την άμυνα στο σημερινό ευρωπαικό μπασκετ είναι καθαρά θέμα χημείας της ομάδας.
Το ερώτημα είναι λοιπόν πόσος χρόνος θα χρειαστεί μέχρι να δέσει η ομάδα και να έρθουν οι μεγάλες εμφανίσεις. Κάτι που εξαρτάται φυσικά και από την γρίνια που θα υπάρξει σε κάποια άσχημες ήττες που πιθανόν να έρθουν.

http://www.tokoulouri.com/sports/loukas_vintra-gate/ Τι μαλακιες ειναι αυτες ρε;;;Ελπιζω να ειναι τρολια.Για σοβαρευτειτε λιγο ρε μαλακες εδω δεν εχουμε δωσει ονομα στον Βαζεχα,Στον Σαραβακο και σε αλλους πολλους και θα δωσουμε στον Βυντρα;;;Αν ειναι αληθεια τραβατε να αυτοκτονησετε καλυτερα Edit:Tελικα μαλλον μαλακιες στην αρχη θολωσα τοσο πολυ που δεν το διαβασα ολο το αρθρο παρα μονο τον αρχικο τιτλο και πηγα να ξερασω

Δε θέλω καθόλου να φανώ εξυπνάκιας ή οτιδήποτε, αλλά ήμουν ξενερωμένος με τη μεταγραφή Ukic από το πρώτο δευτερόλεπτο. Ο άνθρωπος ήταν πάντοτε γκαζμάς - δεν ξέρω πως μας ήρθε αυτή η ιδέα ότι είναι και καλά πρωτοκλασάτο γκαρντ. Στη Roma τη σεζόν 07-08 που την είχαμε στον όμιλο στον πρώτο γύρο ο άνθρωπος ήτανε για γέλια με αυτά που έκανε. Το ίδιο και στην -εδώ και χρόνια πια- φέηλ εθνική Κροατίας. Κλινικά χαζός λέμε τώρα. Ξαφνικά αυτόν τον παίκτη τον προορίζουμε όχι απλά για ακρογωνιαίο λίθο, αλλά για point guard πίσω από ΔΔ; Τι λέμε τώρα;

Υπομονη ρε,its a long way to the top if you wanna pick n roll

To ντερμπι ειναι τιγκα γριφος.

Για το παιχνιδι θα περιμενω να τελειωσει και μετα θα μιλησω αλλα αυτο που ειδα και δεν ηξερα αν επρεπε να κλαψω η να γελασω ειναι τον Σπυροπουλο με το περιβραχιονιο!!!Τι αλλο θα ζησουμε ρε πουστη μου [-X