Παναθηναϊκός

Δραμα η κατασταση…
Edit : ενταξει αυτο ΔΕΝ ειναι πεναλτυ. κιτρινη στο σισσοκο ειναι.

Αν δεν μπορεις να κερδισεις αυτον τον Αρη που επαιζε και με 10 παιχτες κι ολας τοτε το μονο που μπορω να πω ειναι ειλικρινα αντε γαμηθειτε δεν παει αλλο ουτε αποτελεσμα δεν μπορειτε να κρατησετε πλεον

Τουιτ δεν εχει απο τον Αλ-αφουζ σημερα ;

δεν τραβαει το πραγμα, ας βαλουν βασικους τους πιτσιρικαδες να τελειωνουμε…και οσοι παιρνουν πανω απο 300 χιλιαδες δρομο… λυπαμαι τον κοσμο που πηγε οακα αλλα και αυτους που απλως το ειδαν… ευτυχως τελευταια στιγμη αποφασισα να πιω καμια μπυρα…

Όσο δεν βρίσκετε λύση στο γηπεδικό αυτά και χειρότερα θα έχουμε. Όσο ρυθμίζουν εξελίξεις οι δυο φυλλάδες ακόμα χειρότερα. Μερικούς τους γαμάει ακόμα ο Τζίγγερ γιατί λέει με αυτόν είχαμε υγεία (δεν υπάρχει και emoticon αυτοκτονίας ρε πούστη). Όσο δεν βάζει λεφτά ο Αλ Αφούζ να αποκτήσει πλειοψηφία, να έχει πηγαίο ρόλο εκεί μέσα και όχι απλά θεσμικό ας την κάνει κι αυτός και βλέπουμε πάλι μετά, ή μήπως στην τελική αποσκοπεί σε κάλυψη για τις πουστιές στις εταιρίες του πίσω απ’ τον Παναθηναϊκό, δεν ξέρω πραγματικά. Δηλαδή αν δεν βρισκόταν η όποια λύση βρέθηκε και παίζαμε Δ’ πόσο χειρότερα θα είμασταν διοικητικά/αγωνιστικά, δεν γνωρίζω. Η υπομονή πάντως εξαντλείτε για όλους. Καληνύχτα.

Ευτυχώς που προτίμησα να πάω Therion και όχι οάκα. :lol:

Aς ελπισουμε να παρουμε χαρα απο το μπασκετ σημερα.Παμε γερα μωρη αρρωστεια

Ανατριχιλα στο τελος με το χειροκροτημα του κοσμου που δειχνει και το μεγαλειο αυτου του τμηματος.Το παλεψαμε οσο δεν παει στο τελος για να το γυρισουμε αλλα δεν τα καταφεραμε.Δεν πειραζει ψηλα το κεφαλι και συνεχιζουμε

ναι,τρελη ανωτεροτητα η εξεδρα στο τελος:lol:

Συμφωνω μαζι σου οτι παλεψαμε και μειωσαμε πολυ την διαφορα
και αν δεν καναμε στο τελος τα λαθη και το χαμενο του Τσαρτσαρη μπορει και να το κλεβαμε το ματς.
Οσο για το ποδοσφαιρο πολυ χαλι και δεν επρεπε να παρουμε ουτε το πεναλντι.

Ανέτειλε η εποχή Τζίγγερ και στο μπάσκετ.

κραταμε την προσπαθεια στο δευτερο ημιχρονο και το χειροκροτημα του κοσμου… καποιοι εδειξαν οτι δεν αντεχουν το βαρος της φανελα ακομα, συνεχιζουμε… θα ειναι δυσκολη χρονια…

Γτ τι εγινε?

Όλοι παιδιά κοντά στο γυναικείο βόλλευ!
Να κρατηθεί όρθιο ό,τι έχει απομείνει!

…και στο πινγκ πονγκ είμαστε κοντά, στη πυγμαχία, στο τάβλι, στη ντάμα κούπα και σε πιο χαμηλές κατηγορίες άμα λάχει, εσένα τι σε κόφτει.

Mην απαντάτε στον Μιούλη,είναι κάφρος. Πετάει και κέρματα στο γήπεδο.

Μεγάλη ξενέρα απόψε. Εντάξει, βαριά η φανέλα, εννοείται θα στηρίξουμε αυτή την ομάδα στα ΠΑΝΤΑ πλέον (το χρωστάμε)…αλλά.

  1. Το αντίτιμο του “θα σε στηρίξουμε παντού” είναι οι τεράστιες προσδοκίες που αναπόφευκτα έχουμε. Εντάξει, θα ρίξουμε τα standards, θα κρατήσουμε μικρό καλάθι. Πόσο όμως; Να μην μπορείς να πλησιάσεις το γαύρο κάτω από 5 πόντους για 40 λεπτά; Δε θα σας παρατήσουμε, αλλά δικαιούμαστε να απογοητευτούμε.

  2. Αυτά τα “είναι καινούρια η ομάδα και θέλει δουλειά” καλά και άγια αλλά ως ένα βαθμό. Είναι εξαρχής ο σχεδιασμός λάθος (και φοβάμαι ότι με τις δηλώσεις Τράκη στο μετά, κοντεύει να γίνει λάθος και η φιλοσοφία μας). Η γραμμή των περιφερειακών μας είναι πολύ χειρότερα από ελλιπής. Μου δίνεται η εντύπωση ότι αντί να αποκτηθούν παίκτες με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά που θα 'θελε ο κόουτς, πήραμε ό,τι ήταν στο χέρι μας και στα γρήγορα. Δηλαδή ένα δυάρι χωρίς καλό σουτ (που τελικά παίζει άσος), έναν μέτριο Έλληνα άσο (που κοστίζει δυο παξιμάδια κι αυτά όχι βρεγμένα) κι έναν Αμερικάνο που κοστίζει εξίσου και μάλλον προοριζόταν για ΑΓΟΡ, Περιστέρι κλπ. Το ίδιο και σε άλλες θέσεις, Άντι Πάνκο, σου λέει MVP της ACB. Βρε καλέ μου, κάνει για αυτό που έχεις στο μυαλό σου για ομάδα; Αν ναι, ελπίζω όχι όπως σήμερα. Θέλω απλά να πω ότι είμαι απαισιόδοξος ως προς το roster γιατί βλέπω χτυπητά ψεγάδια σε παίκτες που είναι θέμα σχεδιασμού και τρόπου παιχνιδιού τους και όχι δουλειάς και χρόνου. Μακάρι ειλικρινά να κάνω λάθος.

(Χαρακτηριστικά παραδείγματα για όποιον θυμάται τις φάσεις: πρώτο ημίχρονο, Πάνκο δίνει στον Κίτσεν στο δεξί φτερό, κόβει και θάβεται στο low post ακριβώς μπροστά από τον Κίτσεν. Σαν να λέμε, ούτε σκρην σου κάνω, ούτε χώρο, ούτε παίρνω θέση να πάρω μπάλα χαμηλά. Απλά φέρνω και τον παίκτη μου μαζί να γίνουμε πολλές. Δεύτερο ημίχρονο, drive Ukic στον αιφινιδιασμό, αριστερός διάδρομος-δεξί χέρι. Συγγνώμη αλλά αυτά είναι αμπασκετοσύνη - δε θα φτιάξουν το Φλεβάρη.)

Σωστά πράγματα γράφτηκαν πάνω κάτω.
Την ποσότητα και τη συχνότητα αλλαγών που έκανε (και) χθες ο Πεδουλάκης δεν την έχω ξαναδεί είναι η αλήθεια.
Επίσης, πολλά απ’τα παιδιά δεν έχουν ξαναπαίξει τέτοιο ματς όπως το χθεσινό.
Του Παπανικολάου του πήρε 3 χρόνια να μάθει να πανηγυρίζει σε ντέρμπι.
Κακό ματς, Οκτώβρης γαρ.

Στα αγωνιστικά τώρα : ο Σπανούλης ερχόταν αξιοπρεπής στο οακα κι έκανε το χ,ψ παιχνίδι του. Και κοτζάμ Σπανούλης ε. ο Περπέρογλου χθες ήταν ατακτούλης. Καλά να’ναι το παιδί βέβαια, κι ας είναι μαλακάκος.

Στα του κόσμου που αναφέρθηκαν πριν, με διπλό δίχτυ εντός παρκέ δεν έπεσε τίποτα εκτός από ένα μπουκάλι (να ψοφήσει ο καριόλης) που πέρασε από πάνω και μακριά από παίκτες και μια κροτιδοκάτι σ’ένα φωτογράφο. Ανεξήγητο το τρέξιμο των γάβρων,δεν νομίζω να ασχολιόταν κανείς μαζί τους περισσότερο, ίσως επειδή είναι άμαθοι σε διπλά.

Σωστο, αλλα στο τελευταιο 3λεπτο εμεινε στην ιδια 5αδα, εκει που κατα κανονα οι προπονητες κανουν τις περισσοτερες αλλαγες για καταλληλα σχηματα σε αμυνα επιθεση κτλ…

Για μενα στο τελος επρεπε να βαλει Σοφο που μπορουσε μεσα στην ρακετα να παρει κανα φαουλ και να πηγαινε στης βολες και για περιφερειακο σουτ αφου ολοι πλην Διαμαντιδη και Τσαρτσα ειχαν σπασει την μπασκετα ας εβαζε τον Μπραμος μηπως και εβαζε τιποτα

Sent from my iPhone using Tapatalk