Τα παπουτσα μας

Μετα απο κουβεντα με soul thorn στο μσν και απο μια αλλη που λαμβανει χωρα στο “μου αρεσει”, ειπα ν’ανοιξω αυτο το θεμα.
Τι παπουτσα φορατε? Τον χειμωνα? Το καλοκαιρι? Στην δουλεια? Στα σπορ? Στην εξοχη? Στο σπιτι? Στην παραλια?
Φοραει κανενα τραγι απο σας αληθεια παντοφλες? Επισης υπαρχει αντρας στην ηλικια μας που να φοραει σκαρπινια-λουστρινια και λοιπα γκεη υποδηματα? Ποια παπουτσα λατρευετε και ποια σιχαινεστε?
Ξεκινωντας απο μενα, η απαντηση σε ολες τις παραπανω ερωτησεις ειναι “εγω φοραω μονο αθλητικα”. Δεν μπορω πλεον να φορεσω τιποτα αλλο. Και οι παντοφλες ειναι για καψιμο. Την βγαζω με καλτσες και ειμαι μια χαρα.

Οι καλτσο-παντόφλες είναι ό,τι καλύτερο για το χειμώνα! Τι παντόφλες, δε βολεύουν!

Αυτά τα μοκασίνια που φοράνε οι παππούδες και έχουν γίνει και μόδα τώρα και τα φοράνε οι νεαροί μου σπάνε τα νεύρα. Τα φοράνε στην έξοδο που είναι κυριλέ. Μερικοί το τόλμησαν και καθημερινά. Excuse me, I wanna throw up. :-#

Σαγιοναρες μπουφαλο.

Σ΄αγαπω!
Φανταζομαι εννοεις εκεινα τα παντοφλοπαπουτσα χορις κορδονια κλπ, που βγαινουν σε σχημα/χρωμα σκακιερας καμια φορα ή τα καφε στο χρωμα του δερματος. Ή και τα δυο. Το ιδιο μου κανει.

ναι,είναι λίγο fuck off όλα αυτά:wink:

Μάλλον και τα δύο! :lol:
Εγώ έλεγα για τα παντουφλοπάπουτσα χωρίς κορδόνια που είναι δερμάτινα.
Αλλά αυτά με τη σκακιέρα και άλλες αηδίες που λες είναι πιο αθλητικά, τα Vans. [-X Μπλιαχ.

Ναι οντως τα βανς ειναι χαλια. Πολυ τρεντικα και αβολα επισης. Καλα για τα σχεδια με τη σκακιερα δε σχολιαζω καν. [-X

Τα allstar τι σας φταινε ρε;

αααα,τα φοράει ο καθένας πλεόν…νταξ,δε με ενοχλούν αλλά δεν μπορώ να καταλάβω και την ψύχωση με δαύτα:wink:

Ρουντολφ σ’αγαπω κι εσενα. Ζαφειρη δεν περιμενα κατι καλυτερο απ’την παρτη σου ξεφτυλα.
Οταν πατε επισκεψη τα βγαζετε τα παπουτσα? Πειτε ρε τι φορατε, μονο εγω θα λεω?

με έκανες και βγήκα στο μπαλκόνι να δω τη μάρκα ρε.
skechers καφέ είναι:p

Φοραω adidas και allstar. Τα adidas ειναι ως γνωστον τα καλυτερα αθλητικα, τα allstar με βολευουν πολυ (περιεργο ε;) 8)

Οταν φοραω ενα ζευγαρι παππουτσια το φοραω παντου σε οποιαδηποτε περισταση ειτε για εξοδο ειτε για οτιδηποτε. Συνηθως αθλητικα αλλα εδω και ενα μηνα περιπου φοραω κλασσικο all star μαυρου χρωματος βεβαια οχι αυτες τις αηδιες που εχουν βγει σε οτι χρωμα υπαρχουν, ελεος που κιτς. Το μοκασινια μου τη σπανε. Επισης γελαω οταν βλεπω ντρες να φορανε την παντοφλα για παπουτσι!!! :lol: Πολυ γελιο μιλαμε.

Για να μη θυμώσει ο led, απαντώ :stuck_out_tongue:

Καθημερινά: All Star. Προς το παρόν μόνο τα ασπρόμαυρα, με κορδελίτσες αντί για κορδόνια 8)
Όταν βρέχει: τα γνωστά Tiger, γιατί τα All Star μπάζουν νερά
Σε επίσκεψη: Απλά μαύρα γλυκούλια χωρίς τακούνι
Σε γάμους, βαφτίσια και λοιπά πανηγύρια: Γόβα με λεπτό τακούνι
Το καλοκαίρι: trendy σαγιοναρο-σάνδαλα :stuck_out_tongue:
Στην παραλία: Εε…χμμ σαγιονάρα ίσως; Άμα είναι κοντά πηγαίνω και ξυπόλητη! :lol: (που λέει ο λόγος) Τα παπούτσια δε βολεύουν. Ιδίως άμα έχει άμμο. Φεύγεις ξυπόλητος 100%

Μου τι σπαει παρα πολυ οταν βλεπω ατομα στο κεντρο (στην πανεπιστημιου πχ) να φορανε σαγιοναρες. #-o

η σαγιονάρα είναι το ΠΟΛΥ για μέσα στο σπίτι.άντε για κάνα μπάνιο.

Σαγιονανδρες.

Συμφωνώ…Γαμώ τη σαγιονάρα και το καφετι λάστιχο σανδαλάκι…Ξεφτίλες :stuck_out_tongue: Sorry αν προσβάλλεται κανείς
Εγώ φοράω DC μαύρα, adidas , και all star τα ολόμαυρα… 8)

Οι σαγιοναρες ειναι απογοητευτικο θεαμα. Παντως πριν κανα-δυο βδομαδες ειχα πετυχει γκομενα με μποτα ως το καλαμι ενω οι υπολοιποι παιζει να ειχαμε εξατμιστει απ’τη ζεστη. Πως αντεχει?

Κι εγώ είδα φούστα με καουμπόυκες μπότες. Οκ για χειμώνα, αλλά τώρα έχει καύσωνα! :evil:

Εγω εχω δει γκοθα με καπαρτινα και αρβιλες μεσα στο καταμεσημερο περισυ τον Ιουλη.