Όνειρα

είδα όνειρο ότι είχε έρθει η πάμελα άντερσον στο σχολείο μου για καθηγήτρια και όλο μου έκλεινε το μάτι και μετά μου είπε να συναντηθούμε κάπου (δεν θυμάμαι που) και την ώρα που πήγαινα να την βρω ξύπνησα :frowning:

anyone “lucid” here? :smiley:

Α, ναι, είχα δει μια μέρα πριν κανα 10ήμερο, ότι είχαν έρθει στο σπίτι μου (ένα περίεργο μέρος, σαν εστία, αλλά πιο “ανοιχτό” χωρίς πολλούς τοίχους) ο Γράκχος και ο Παπαρδέλας, και ήθελαν να με πείσουν να πάμε να κάνουμε άγριο χέβυ μέταλ κλάμπινγκ, και στην αρχή δεν ήθελα, μετά λέω άντε, να πάω αλλά πρέπει να ξυριστώ, οπότε μπαίνω στη μπανιέρα να ξυριστώ, κι επειδή δεν είχε τοίχους γύρω γύρω μπήκα φορώντας τη φόρμα, και ξαφνικά είχα φριχτό άγχος, και όλο τους έλεγα, άντε φύγετε απο δω να ξυριστώ και θα’ρθω να σας βρω, αλλά δεν έφευγαν οι γελοίοι γιατί δεν με πίστευαν, αντ’αυτού μάζεψαν κι άλλα παιδιά του φόρουμ, λέει, που δεν τους ήξερα, στην μπανιέρα μου γύρω γύρω. Τρέχα γύρευε.

εγω στη θεση σου θα επαιρνα κανα υπνωτικο για να ξανακοιμηθω… :lol:

Έχω ΠΕΘΑΝΕΙ στα γέλια,εντάξει τέλος,ΘΕΟΣ.-

yeaaaaaaaah baby 8)

ειδα ονειρο οτι ημουν εγω, ο εαυτος μου, και εκανα οτι κανω αυτη τη στιγμη…

retry, take two: anyone “Lucid” here? :wink:

“Χεβι μεταλ κλαμπινγκ” ταχαμου ταχαμου

τελευταια αποπειρα…

υπαρχει κανενας σε αυτο το φορουμ, που να ειναι [B]“Lucid Dreamer”[/B]?

Δηλαδη ?

Τώρα το δα αυτό.

Δεν ξέρω τί συμβαίνει εδώ.

Δεν ξερω ρε Almighty. Αν ημουν εσυ, θα ανησυχουσα πολυ για το τι ζηταει το υποσυνειδητο μου και μου στελνει τετοια μηνυματα :roll:

Αφήστε, εγώ συνήθως βλέπω κάτι ωραία όνειρα μπερδεμένα, υπερπαραγωγές, που ξυπνάω και στενοχωριέμαι και νιώθω σα να πήγα στο σινεμά ένα πράγμα, αλλά τις προάλλες είδα ένα τόσο αισχρά πεζό όνειρο που ντρέπομαι να το πω.
Πήγα λέει να πάρω κάτι και έδωσα στο ταμείο ένα πεντάευρο και ο ταμίας μου έδωσε στα ρέστα ένα εικοσάευρο ή κάτι τέτοιο, τελος πάντων πολλά παραπάνω, και χάρηκα όταν πιο μετά τα κοίταξα παραξενεμένη γιατί μου φαίνονταν πολλά και το διαπίστωσα.
Ποτέ δεν είχα ξαναδεί στον ύπνο μου ΛΕΦΤΑ.:eek:

[U]Εγώ[/U] [B]?[/B] :slight_smile:

Εμενα παντως τα ονειρα μου δε βγαζουν νοημα. Ειναι οτι να’ναι κανονικα. Δεν εχω κανενα προσφατο παραδειγμα γιατι σπανιως τα θυμαμαι, αλλα συνηθως δεν εχουν καμια λογικη. Εκει που ειμαι σε ενα μερος, ξαφνικα αλλαζει η σκηνη και ειμαι σε ενα εντελως διαφορετικο τοπιο, ή κανω πραγματα που δεν εχουν καμια λογικη, αλλα εμενα στο ονειρο μου φαινονται εντελως φυσιολογικα…
Αμα τα εβγαζα σε ταινιες ολο και καποιο καμμενο βραβειο θα επαιρνα :-k

Θα αρχισω να τα γραφω σε ημερολογιο απο δω και περα αμεσως μολις ξυπναω, να τα εχω να γελαω.
Καλη ιδεα. Μπραβο μου

[U]Lucid Dream[/U]

παρών

Μια βλακειούλα δεν μπορούμε να πούμε πια.:roll:

Όχι. Είπαμε, σινεμά.

a wake-initiated lucid dream (WILD) occurs when the dreamer goes from a normal waking state directly into a dream state, with no apparent lapse in consciousness.

Αυτό όμως το έχω πάθει στην τάξη.

WILD μπορεις να παθεις ευκολα απο πολυ κουραση. να το προκαλεσεις ειναι αθλος παντως…

Και τα 2 τα εχω παθει :?
Το 2ο οντως το παθαινω καμια φορα οταν ειμαι κουρασμενος, ειδικα στο μεσημεριανο υπνο που πεφτω και ταβλιαζομαι και για λιγη ωρα αρχιζω και βλεπω πραγματα πριν ακομα με παρει για τα καλα ο υπνος.

και γω το παθαινω αλλα οχι καθημερινα