Όνειρα

εγώ δεν το παθαίνω σχεδόν ποτέ αλλα θα ήθελα.Γενικότερα τα όνειρα μου δεν είναι πολύ ζωντανά :frowning: δεν ξέρω τι γίνεται

Α ναι ρε, εννοειται.

Ειδικα τα τελευταια χρονια, σχεδον παντα καταλαβαινω οτι ειμαι μεσα σε ονειρο, και ετσι οποτε ‘‘στραβωσει’’ η εξελιξη ξυπναω αμεσως συνειδητα.

ειχα παει λεει στη συναυλια του γουοτερς η οποια γινοταν ομως σε ενα θεατρο.ξερετε αυτα τα μεγαλα.και εκει που η συναυλια ειχε αρχισει να απογειωνεται ξαφνικα βγαινει ενας κιθαριστας παιζει στα γρηγορα το σολο του confortably numb μονο του και κατεβαινουν απο τη σκηνη,γιατι μετα στο θεατρο ανεβαζαν μια αρχαια τραγωδια και ειχαν καθυστερησει.η κατι τετοιο τελος παντων.ξυπνησα σε πανικο:lol:

κ εγω το παθαινω αυτο συχνα. πολλες φορες βεβαια δεν ξυπναω συνειδητα αλλα προσπαθω συνειδητα να αλλαξω τον ρου του ονειρου αν και συνηθως δεν τα καταφερνω και καταληγω στο ξυπνημα…

θελεις να ξυπνησεις, η γινεται χωρις την θεληση σου?

ερωτηση σε ολους: ποσα ονειρα συνολο στην ζωη σας θυμαστε να εχετε δει και να μπορειτε να τα διηγηθειτε τωρα?
και ποσο συχνα βλεπετε Lucid Dreams?

εδιτ: Deadmeat κι εσυ.

εγώ δεν μπορώ να διηγηθώ κανένα σχεδόν,εκτός απο μερικά ίδια που τα έχω δει πολλές φορές και έτσι έχουν χαρακτεί στη μνήμη μου.

Same. Τα πιο πολλα τα ξεχναω γρηγορα. Αυτα που εχω δει και μου εχουν μεινει αν και οχι με ολες τις λεπτομερειες, ειναι περιπου… καμια 7αρα. Και ειναι για το λογο που ανεφερε ο metalmilitia, οτι δηλαδη τα πιο πολλα απο αυτα τα εχω δει πανω απο μια φορα.

Lucid Dreams απο αυτα που κοιμασαι αλλα ξερεις οτι ονειρευεσαι, τωρα τελευταια βλεπω κι εγω συχνα. Και το καταλαβαινω απο αυτο που ειπε ο Deadmeat. Εκει δηλαδη που ονειρευομαι και δεν το ξερω, κατι παει στραβα στο ονειρο αλλα αντι να ξυπνησω, απλα ερχομαι σε ενα πιο συνειδητο σταδιο του υπνου οπου ναι μεν κοιμαμαι αλλα ξερω οτι βλεπω ονειρο και προσπαθω να το αλλαξω αν δε μ’αρεσει.

Λεω ‘‘συνειδητα ξυπναω’’, αρα ναι θελω να ξυπνησω (το σκεφτομαι αυτο μεσα στο ονειρο ) και απλα ξυπναω. :wink:

εγω μπορω να διηγηθω παρα πολλα ονειρα…θυμαμαι γενικα παρα πολλα ισως γιατι ειναι ηλιθια (κολυμπι με σαρουμαν και τετοια) και τα λεω σε φιλους…οσον αφορα lucid dreams δεν θυμαμαι καποια απο αυτες τις φορες να ηθελα να ξυπνησω…θυμαμαι μια φορα χαρακτηριστικα που οταν καταλαβα πως κοιμομουν εκανα οτι γουσταρα στο ονειρο…αλλα δε κρατησε πολυ…

Εγω πιο παλια εβλεπα ενα κλασσικο, οτι μεσα στην ολη πλοκη του ονειρου, μπορουσα νε πεταξω/κολυμπησω. Ναι, ειναι ενα νεο ειδος κινησης. Ημουν στον αερα και πετουσα προς τα μπρος αλλα κανοντας την κινηση του προσθιου στο κολυμπι σα να εσπρωχνα τον αερα προς τα πισω. Βεβεαια πηγαινα αρκετα αργα (οπως και στο νερο) οποτε δε λες και οτι πεταγα. Μαλλον αιωρουμουν.

Κουφο ε?

Καθολου κουφο. Με τον ιδιο ακριβως τροπο ‘πεταω’ και εγω στα ονειρα μου. :lol::thumbup:

Είδα σήμερα ένα τόσο κουλό όνειρο, που με το που ξύπνησα, έπεσα αμεσως πάλι για να το συνεχίσω… Ξεκινάει με ένα αυτοκίνητο παλαιάς κοπής, ενα πράγμα αλά Γιούγκο, που για κάποιο λόγο μπορεί να πετάξει. Το οποίο αυτοκίνητο μάλλον ήταν δικό μου, γιατί μπήκα μέσα με κάποιους γνωστούς και ξεκίνησα να πάω στον Άρη(!). Και μάλιστα νομίζω πως ήθελα να πάω στον Δία, αλλά για κάποιο λόγο με πείσανε για τον Άρη. Κι εκεί που προσγειώνομαι, λέει, είχαν κατοικήσει άνθρωποι και είχαν φτιάξει το μέρος σαν ορεινό χωριουδάκι! Παλεύω να παρκάρω και θυμάμαι να μου λένε ότι σε κάποια σημεία δεν μπορώ να παρκάρω γιατί λέει δεν είχε αρκετό υδρογόνο(wtf???) και μάλιστα εκείνες οι θέσεις είχαν ένα ανοιχτό γαλάζιο χρώμα στην άσφαλτο! Με τα πολλά πάρκαρα και ξεκίνησα βολτούλα στον Άρη, και στον δρόμο πετυχαίνω έναν παλιό συμμαθητή μου, σκράπα, που δεν πήγαινα. Και πιανουμε την συζήτηση και μου λέει ότι είχε μπει φυλακή και τον είχαν στείλει στον Άρη σαν πειραματόζωο και μάλιστα πήγαινε σχολείο εκεί(!)… Κάπου εκεί ξύπνησα μάλλον. Ευτυχώς.

[SPOILER]Πολύ Rush πρέπει να ακούω τελευταία… :lol:[/SPOILER]

Πολλά ναρκωτικά λέμε. :lol:

Κατι τετοιες μαλακιες βλεπω κι εγω που δε βγαζουν νοημα, αλλα στο ονειρο ειναι απολυτως φυσιολογικα. Ακους εκει δε μπορεις να παρκαρεις γιατι δεν εχει υδρογονο. :lol:

Ενω δεν βλεπω καθολου συχνα ονειρα.Το βραδυ ειδα οτι δουλευα για την μαφια.Κι επειδη εκανα μια μαλακια με εβαλαν σε ενα αμαξι να με πανε για σκοτωμα.Και σταματησαμε σε ενα μερος με μια καντινα για να φαω το τελευταιο μου γευμα.Και ξαφνικα οπως καθομουν ερχετε ενας τυπος κρυφα και μου λεει “Πηγαινε και ζητα απο την καντινα ενα σαντουιτς”(:lol::lol:) Και εγω νομιζα οτι ηταν καποιος μυστικος κωδικος για να μου δωσει οπλο και καπου εκει ξυπνησα.

Moonchild92, ανήκεις σε αυτό το φόρουμ…τελος.! :smiley:

Επειδή ακούω Rush ε; :-k

χαχαχα…οχι φυσικά…επειδή είσαι τοσο καμένος ώστε να βλέπεις τέτοια όνειρα…:smiley:
βέβαια το οτι ακούς rush είναι ενα ΜΕΓΑΛΟ +…8)

Και σκέψου ότι είμαι θεωρητικώς! Το αποπάνω αστείο ήτανε, άη νόου γουάη γιου γκάηζ λάηκ μι!

εγώ βλέπω τόσο συχνά π έχει καταντήσει σπαστικό . με το που βλέπω χρήμα ξυπνάω για να δω αν όντως υπάρχει , αν και ξέρω πως τις περισσότερες φορές με τρολάρει ο εαυτός μου.

βλέπω και μπόλικα lucid dreams … καταλαβαίνω πως ονειρεύομαι κ πλάθω την ιστορία από ένα σημείο και μετά μόνος μου . ωραία πράγματα … ειδικά στα τσοντο-όνειρα :lol: :lol: :lol:

παρακάτω ακολουθεί ένα πρόσφατο όνειρο για όλους τους Rush-fanboys/girls .

σαφώς επηρρεασμένος από τον τοξικο και την συνάντηση π είχε με τον Geddy στη Στοκχόλμη , είδα πως ήμουν σε ένα φεστιβαλ σε φάση Keep It True κάπου στην κεντρική ευρώπη και όπως πηγαίνω προς το φεστιβαλ είδα τον Geddy , τον χαιρέτησα σαν να είμαστε φιλαράκια χρόνια και πιάσαμε κουβέντα για μουσική . Όταν φτάσαμε στο φεστιβαλ το γοριλάκι τον έβαλε μέσα χωρίς εισητήριο και χτυπηθήκαμε μαζί ακούγοντας μια NWOBHM μπάντα … αντάξει πιο οπαδικό όνειρο δν γίνεται :lol: :lol: :lol: :lol: