Όνειρα

παω με εναν φιλο μου φλουντα σε ενα καφε και ειναι ο waters και μας περιμενει.

καθομαστε κ λιγο παραπερα καθεται ο γκιλμορ και μετα απο λιγο ερχεται και καθεται με εμας.

ο γκιλμορ ρωτουσε αν εκανε καποιος κικ μποξ!!! και του ειπα οτι εκανα εγω παλια(ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΑΓΓΛΙΚΑ) και του ειπα οτι ηταν βλακεια γιατι ηταν πολυ βιαιο αθλημα…

μετα εκανα στο waters οτι ερωτηση ηθελα να τον κανω στην πραγματικη ζωη

τουλαχιστον μια θυμαμαι το ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΖΕ ΛΑΙΒ ΤΟ FINAL CUT Και με ελεγε δεν του εβγαιναν τα φωνητικα:D και μου εδωσε μια ηχογραφηση στο κινητο να ακουσω πως εβγαιναν.

η αισθηση ηταν σαν να ημουν μελος των φλουντ και μαζευτηκαμε για να μιλησουμε για μουσικα πλανα.

βσκ θυμαμαι οτι στην αρχη ανοιξα το pc και οταν μπηκα στο fb των φλουντ αρχισε να παιζει ενα βιντεο στυλ φλουντ και αυτο σαν συνθημα εμας που ειμαστε στην μπαντα για να μαζευτουμε…

ο Mason ελεγε δε μπορουσε να ερθει o Waters…

[B]
ΓΙΑΤΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ,ΓΙΑΤΙ?[/B]

ααα μετα φευγουμε και θυμηθηκα οτι επρεπε να δωσω κατι στον waters o οποιος ηταν καπου στον λευκο πυργο…

Είδα λέει ότι έρχονταν οι Rush σε μικρό χώρο, και έπαιζαν λέει με σετλιστ Accept, όπου κάπως έχει χωθεί και το Necromancer. Και ο Lee σε φάσεις μίλαγε και τραγουδούσε με φωνή γυναίκας. :roll: Και την προηγούμενη μέρα μας ανακοίνωναν το σετλιστ μέσω τηλεόρασης(!) και είχα φάει τα νύχια μου για το αν θα μπει το Midnight Mover.(τελικά μπήκε) :-s

Μέσω του κεντρικού δελτίου ειδήσεων του σταρ?

Συμμερίζομαι την επιθυμία σου για επαναφορά Midnight mover στο σετλιστ τους.

Αν έπρεπε να κάνω μια υπόθεση θα έλεγα κρατική, εποχής ΥΕΝΕΔ:!:

σημ. Το ανακοίνωνε η ίδια η μπάντα!

Αποκλειστικότητες καταφέρνει μόνο το σταρ.

Αλλά είναι συνηθισμένα τέτοια όνειρα. Μία οι υποσυνείδητες μουσικές επιθυμίες, μια το μπερδεμένο και κουρασμένο μυαλό στον ύπνο. Και πολλές φορές αν γινόταν κάποιο τέτοιο όνειρο πραγματικότητα θα ήταν εκπληκτική εμπειρία ή τουλάχιστον πρωτότυπη.

Εγώ είδα στον ύπνο μου αυτή για κάποιο λόγο.

Την αγαπάω,αλλά ντάξει,και στον ύπνο μου?

Καθόμαστε σε τραπέζι με τον Γράκχο ο οπoίος υπερασπίζεται LA TORRE!!!Και λέγοντας μου πως οι Queensryche παίζει πολύ να βγάλουν δισκάρα και να σε δω τότε τι θα λες και τέτοια. Κι εγώ να του λέω πως οκ, αν άκουγα κάτι να θυμίζει περασμένα μεγαλεία θα λύγιζα αλλά άποψη δεν θα αλλάξω ούτε θα στηρίξω ποτέ νέους Queensryche.

ελα μου παραπονιεσαι

Σε όλα μέσα έπεσες :lol:

H πλάκα είναι πως έχω δει τις απόψεις στο θέμα.:lol:

Ήμουν λέει σε ένα φεστιβάλ στην Κρήτη (νομίζω, είναι λίγο θολό το σημείο αυτό) και ο John Lithgow ήταν στον πάγκο του merch, μα ήταν τόσο μεθυσμένος που με έβρισε και δεν μου πούλησε μπλουζάκι Atlantean Kodex. Νομίζω μετά τον πήρα στο κυνήγι.

Καλησπέρα.

4 Likes

Δύο παρατηρήσεις:

Πρώτον, είναι απίστευτο τι θέματα υπάρχουν “στα έγκατα” του φόρουμ και “ξεθάβονται” κατά καιρούς, και
δεύτερον, αν έχετε όνειρα σχετιζόμενα με μουσική /συγκροτήματα είστε ανέμελοι άνθρωποι και μπράβο σας!

4 Likes

Στο 99% των περιπτώσεων δεν θυμάμαι τίποτα. Υπάρχουν 3-4 που δεν θα τα ξεχάσω ποτέ.

Πριν κάνα δεκαήμερο είδα ένα (μάλλον από τα τελευταία, πριν το ξύπνημα), το οποίο ήταν τόσο “χάσιμο” και “ζωντανό” που αναγκάστηκα να το διηγηθώ σ’ έναν από τους πρωταγωνιστές.

Ήμουν στη δουλειά μ’ έναν συνάδελφο και ξαφνικά άρχισα να του αναφέρω ότι πιστεύω ότι ο κουμπάρος του (πραγματικό πρόσωπο και γνωστό σ’ εμένα) είναι άρρωστος κ.λπ. Αυτός, τότε, μου είπε ότι ο κουμπάρος του πέθανε από καρκίνο. Ένιωσα άσχημα (στο όνειρο) διότι είχα προειδοποιήσει τον κουμπάρο να προσέχει την υγεία του. Ξαφνικά έγινε flashback, όπου είμαι στο αμάξι του κουμπάρου, με αυτόν οδηγό, να του λέω “Έχεις κάτι. Πήγαινε σε γιατρό”, με αυτόν να απαντάει “Δεν προλαβαίνω αυτόν τον καιρό, λόγω δουλειάς. Θα το κοιτάξω, όταν ευκαιρήσω”. Και τότε πέθανε μπροστά μου και άλλαξε η εικόνα με αυτόν μέσα σε φέρετρο.

Απευθείας, μεταφέρθηκα στο πατρικό μου, όπου η μάνα μου έκανε το τραπέζι σε μια οικογένεια Κινέζων (δεν γνωρίζω ούτε έναν ), οι οποίοι χαμογελούσαν, έτρωγαν σούπα και η συνεννόηση μεταξύ μας γινόταν σε άγνωστη γλώσσα.

Συγγνώμη παιδιά.

3 Likes

Εντελώς spooky μανμου.

Σε πιο ανάλαφρα, εγώ που την προηγούμενη βδομάδα είδα στο όνειρο μου πως μου έφερε ο πεθερος από το χωριό δεκαοκτώ (18) λίτρα τσιπουρο ποια ειδικότητα ψυχολογου να επισκεφτώ?

4 Likes

Στα όνειρά μου με “κυνηγάει” διαρκώς ο χρόνος, π.χ. βλέπω πως επαναλαμβάνω την τελευταία τάξη του λυκείου και αποτυγχάνω, πεθαμένους (γνωστούς μου και αγνώστους προς εμένα), δολοφονημένα άτομα (όχι υπαρκτά), αεροπλάνα να με κυνηγάνε και να πέφτουν πάνω μου (τούτο 'δω το βλέπω πολύ συχνά), νεκροταφεία, θανατικό, θανατικό, θανατικό…

Εγώ μικρός θυμόμουν πιο εύκολα όνειρα, πλέον δυσκολότερα. Σίγουρα έχω κάποια που μου έχουν μείνει στο μυαλό, και δυσάρεστα και ευχάριστα.

Επίσης, μικρότερος είχα ξυπνήσει οκλαδόν :stuck_out_tongue: . Δεν υπνοβατώ και δεν μου έχει τύχει ποτέ κάτι ανάλογο.

Double post, αυτό είναι ένα όνειρο που θυμάμαι και το ότι το είδα πριν 13 χρόνια με σόκαρε, ήμουν 100% σίγουρος πως μιλάμε για 4-5 χρόνια πριν το πολύ.

3 Likes

μια φορα ειχα δει οτι δεν ειχα δερμα και μια φορα οτι πηγα σχολειο χωρις παπουτσια. Το δευτερο ηταν εφιαλτης

1 Like