Προσεχως

Έκανα ορθογραφικό από κεκτημένη

ΝΕΤΙ

1 Like

Eφτασαν!

2 Likes

Τεράστιο απλά κι ας μην καταλήγει κάπου συγκεκριμένα. Τρομερή εκτέλεση μιας μάλλον κλασικής ιδέας αν και δεν θυμάμαι να έχω δει κάτι παρόμοιο. Ελαφριά κομεντί μέν, τρομερά κωμική και thought provoking στο τέρμα, όποια κενά λογικής ξεπερνιούνται εύκολα και αναίμακτα, μια αυτό και μια το matrix (που λέει ο λόγος δλδ μη βαράτε):stuck_out_tongue:

Μου φαίνεται σαν ένας συνδυασμός από Mad Max και… Miyazaki (Laputa, Howl’s Moving Castle). Ωραία πράγματα δηλαδή.

Εμενα μου φανηκε οτι ειδα ολη τη ταινια παλι

1 Like
4 Likes

Επιστρεφει ο πατερας των Slashers!! ελπιζω να μην ειδαμε ολη την ταινια σαυτο το trailer,καταπληκτικο παντως φενεται οπως και να χει

Mια απο τις αγαπημενες μου ταινιες μεγαλωνοντας … παιζει να την εβλεπα 2 φορες τη βδομαδα σε καποια φαση μαζι με το Who Framed Roger Rabbit…
Δε νομιζω οτι χρειαζοταν live action remake αλλα οπως και να εχει το τραιλερ RIGHT IN THE FEELS
Ανυπομονω για το ψυχεδελικο sequence :smiley:

ταινιάρα το Dumbo, τόχω ακόμα σε κασέτα και ήταν και εμένα από τα αγαπημένα μικρός (Dumbo και Fox and the Hound)…αλλά από τον εργολάβο της Disney Burton, δε περιμένω τίποτα απολύτως… κάτι στα πρότυπα της Αλίκης μάλλον?

ψήθηκα όμως να το κατεβάσω να το ξαναδώ :smiley:

To animation Dumbo δεν μπορώ να θυμηθώ καν αν το έχω δει η όχι. Λογικά θα το έχω δει αφού παλιότερα δεν άφηνα animation για animation που να μην δω αλλά ούτε που θυμάμαι τίποτα.

Τώρα αυτό το live action δεν νομίζω πως έχει και μεγάλη σημασία αν το σκηνοθετεί ο Burton η ακόμα και ο Σμαραγδής. Όλα τα παραμυθάκια της Disney έχουν κοινή και πολύ αυστηρή γραμμή από το studio και μοιάζουν μεταξύ τους σε εντυπωσιακό βαθμό. Cinderella, Maleficent, Beauty and the Beast (αυτό το τελευταίο το σκηνοθέτησε ο Bill Condon που έχει κάνει Kinsey, Gods and Monsters) κ.α. όλα είναι μια χαρά ταινίες για το είδος τους αλλά δεν ξεχωρίζεις σκηνοθέτες. Θα μπορούσε να τα είχε κάνει όλα το ίδιο άτομο. Καλύτερα βέβαια έτσι αφού η Disney όταν προσπαθεί να γίνει λίγο διαφορετική στο είδος βγάζει μπούρδες σαν εκείνο το Into the Woods.


DRAGO
3 Likes

drink the kool-aid

Από τις ταινίες που είχα σκοπό να προσπεράσω ακόμα και στα torents. Αλλά oμολογώ πως αυτό το trailer μου άλλαξε κάπως την γνώμη. Μέχρι σινεμά μπορεί να με στείλει αν δεν πέσει πολύ θάψιμο στις κριτικές.

1 Like

Άντε γεια

2 Likes

Τι ειδα;

Το αποπάνω μου μοιάζει μια μίξη Jodorowsky, Zulawski και Rob Zombie (what the fuck δλδ).

Αν υποστηρίξει την cult-ίλα του και δεν είναι απλά μια style over substance προσπάθεια προβλέπεται καρα-επικό!

1 Like

To Beyond the Black Rainbow ειναι του ιδιου - παρομοιο mindfuck.

1 Like

για το Mandy πάντως ακούστηκαν τα καλύτερα σε πρόσφατο φεστιβαλ στις Κάννες \m/

1 Like

νέος Λάνθιμος.

3 Likes

Jim Jarmusch Is Making a Zombie Comedy With Bill Murray, Tilda Swinton ++

3 Likes

First name Mr. last name Glass

1 Like