Προσεχως

Πάμε για απίστευτο σκουπίδι.

απαράδεκτο, από τα έγκατα των χειρότερων στιγμών των 90ς

αυτό το franchise έπρεπε να μείνει στη πρώτη ταινία και μόνο.-

Και σε μένα πολύ χάλια φάνηκε το trailer. Κρίμα για τον Shane Black που πήγε και ανέλαβε το πιο σκοτωμένο franchise στο Hollywood.

Προσωπικά μου άρεσε και εκείνη με τον Brody…:flushed:

τοχα δει σινεμά birmingham τότε στα χρόνια του μεταπτυχιακού που η σαπίλα πήγαινε σύννεφο :stuck_out_tongue: , καλά είχα περάσει βέβαια δε μπορώ να πω αλλά γενικά ήταν αρκετά μέτριο σαν περιπέτεια…συγκριτικά με το πρώτο ειδικά, πολύ λίγο…και με το predator 2 είχα περάσει καλά, ακριβώς τα ίδια αλλά και πάλι σαν ταινία το βρίσκω μετριότατο…overall τα ξαναβλέπω εύκολα αλλά οκ, δε μπορώ να πω ότι τα εκτιμώ ιδιαίτερα πλην από το fun to watch που έχουν σαν ταινίες με τέρατα-ακρωτηριασμούς-σκοτωμούς και πιστολίδια :stuck_out_tongue:

εν τω μεταξύ, περίπου 100 άτομα λέει την έκαναν πριν τελειώσει η προβολή της στις Κάννες,σοκαρισμένοι από τη βιαιότητα των βασανιστηρίων και το αιματοκύλισμα. Κουλ.

χωρίς να θεωρώ ακόμα ότι χρειαζόμαστε ένα remake αυτού του αριστουργήματος, το trailer θυμίζει άλλου είδους ταινία - πιο κοντά στο ύφος του πχ Don’t Look Now και παρόμοιων θρίλερ των 70ς…και καλύτερα προφανώς, αφού actual remake στο Suspiria δεν μπορείς να κάνεις…

Με έψησε το trailer, θα πάρει την ευκαιρία του…

Εκπληκτικό trailer πάντως

Νταξ και ο Γκουαντανίνο δεν είναι κάνας χθεσινός, φαίνεται ότι έχει ρίξει πολύ δουλειά στην ατμόσφαιρα και την σκηνοθεσία και εδώ

ελπίζω μόνο να μην ξεφύγουμε σε τίποτα τριτοκλασσάτες εφετζιδοσπλατεριές στα δυνατά σημεία -αν και δεν το κόβω

πάντως ναι, εξαιρετικό trailer όπως και νάχει

Εμένα να με συμπαθάτε αλλά δεν ενθουσιάστηκα και τόσο. Επίσης ποτέ δεν μου άρεσε το Don’t look now που παρά την αποθέωση που πέφτει από κριτικούς και σινεφίλ εδώ και χρόνια και τις 2 φορές που το είδα δεν ένιωσα μια (μόνο μια φορά το ολοκλήρωσα βασικά). Και για να το αποτελειώσω το πράγμα το Call me by your name μου φάνηκε αδιάφορο.

Dead ραντεβού θανάτου όταν κατέβεις Αθήνα, τάχουμε ξαναπεί αυτά, διάλεξε τα όπλα σου

Αν έχει μαζί σου για όπλο το dvd από Don’t look now βλέπω να με νικάς εύκολα :stuck_out_tongue:

dvd στη κεφάλα!

Μεγαλο hype, τα εσπασε ! Οπως λετε ελπιζω να μη το πανε στο μαζοθριλεροσπλατερο…

Ειμουν και διπλα στην Tilda τις προαλλες στον Nick Cave, και εψαχνα ατακα να της πω…!

Βασικά να δούμε πώς θα ματσάρουν αυτό, που είναι η ίδια η ταινία

αυτό δε ματσάρετε με τίποτα :stuck_out_tongue:

το καλό υποθέτω είναι ότι το ξέρουν, οπότε σε συνδιασμό με μια φαινομενικά διαφορετική ταινία, το soundtrack αναμένετε επίσης διαφορετικό και γραμμένο μάλιστα από τον Tom York των Radiohead…