Αρειανάρα ρε!

@JTN

Mετριο παιχνιδι σε ενα ματς στο οποιο απο τον ΑΡΗ ελειπαν οι Ροναλντο, Οριολ, Μισελ (3 αγωνιστικες λεει γαμω τις μανες τους), Ναφτι, Καλβο (τον βαζω, γιατι μεχρι τωρα επαιζε, παροτι θα αποτελεσει παρελθον), Τσεσναουσκις, Κοκε.

Ετσι με τον ΑΡΗ κουρασμενος απο το παιχνιδι μεσοβδομαδα και αποδεκατισμενο, αλλα και τον Αστερα να αμυνεται καλα στημενος, ειδαμε πολυ μετριο ματς.

Ο ΑΡΗΣ προηγηθηκε απο στημενο με το Νετο (για μενα φταιει και το αγαλμα ο τερματας σας).

Απο κει και μετα ο Αστερας πηρε τον ελεγχο, αφου ο ΑΡΗΣ εδειχνε αρκετα κουραασμενος, αλλα και με την γνωστη “αρρωστη” ελληνικη νοοτροπια του.

Πετυχατε και ενα γκολ, που ακυρωθηκε ως οφφσαηντ …οφφσαηντ δεν υπηρχε, αλλα υπηρχε καθαρο φαουλ.

Ο,τι να 'ναι δηλαδη.

Μικροευκαιριες υπηρξαν εκατερωθεν με σας να αγγιζετε την ισοπαλια στον κεραυνο-δοκαρι του Φυντανιδη στο 93’.

Γενικα, ησαστε καλα στημενοι για το x με Ροτζεριο μπροστα και Ουντοτζι (καλος παιχτης ειλικρινα, αν και παιζει λιγο ασχημα και θα μπορουσε να 'χει αποωβληθει) λιγο πιο πισω να ειναι επικινδυνοι.

αρκετα καλος ο αστερας…και χ να ερχοταν το παιχνιδι δεν νομιζω να λεγαμε τιποτα…

μια φορα η 'τανα η τυχη μας βοηθησε με το δοκαρι…

αιρον εχω την εντυπωση οτι ηταν οφσαιντ…

δεν ήταν οφσάιντ…το έδειξε και το βράδυ.
αλλά είναι καθαρό φάουλ.
πάλι καλά…

οκ. δεν ειδα φασεις το βραδυ…οτι ειδα στην ζωντανη μεταδοση.

Aλλη μια μετρια (προς κακη) εμφανιση και κακο αποτελεσμα.

Σε μια εδρα, οπου θα μπορουσαμε να κανουμε ανετα το διπλο, καθως ο Ολυμπιακος Βολου (προς τιμην του) προσπαθει να παιξει ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.

Απλα, αυτη τη φορα, η μετριοτητα δεν “ποναει” τοσο, αφου η προκληση της Πεμπτης δικαιολογει την κακη αντιμετωπιση αυτου του ματς.

Ακομα κι ετσι, βεβαια, αν ο Σηφακης δεν εκανε ακομα ενα τραγικο λαθος, θα το 'χαμε “κλεψει” το ματσακι.

Κατα τα αλλα…

Πραγματικα απιστευτος διαιτητης.

Και δε μιλαω για τα πεναλτι που εκατερωθεν ζητηθηκαν λιγο πριν το 90’ (τα οποια, παροτι δεν τα ειδα καλα, μου φαινεται οτι ηταν και τα δυο).

Αλλα για το οτι ο ΑΡΗΣ σε ολο το ματς δε θυμαμαι να πηρε σφυριγμα, ενω μαρκαρισματα (στην καλυτερη περιπτωση) αντιαθλητικα ειτε δε σφυριζονταν καθολου φαουλ, ειτε εμεναν ατιμωρητα.

Ο Βολος τελειωσε το ματς με 2 κιτρινες …η μια για διαξιφισμο ενος παιχτη με τον Πριττα και η αλλη στο 93’ επειτα απο ενα μαρκαρισμα για καθαρη κοκκινη στο Μενδρινο απο το αρχιδι τον Πλιαγκα, του οποιου το στοματακι ειπε και πολλα, εκτος των αλλων.

Σε τελικη αναλυση, δικαιο το αποτελεσμα πιστευω και μπραβο στον Ολυμπιακο που προσπαθει να παιξει ποδοσφαιρο, και σημερα ειχε αρκετα κλασικοτερες φασεις απο μας και θα μπορουσε να παρει το ματς.

Δεν είδα το ματς.

αλλά διαβάζοντας το ποστ σου, μου ήρθε αυτό το ποστ στο μυαλό:

Χεστηκα τι σου ηρθε το μυαλο, να πω την αληθεια.

Κανονικα, δε θα 'πρεπε καν να εξηγω, αφου ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ.

Οπως και να 'χει, νομιζω οτι γραφω οτι ειναι δικαιο το αποτελεσμα και οτι αν καποιος επρεπε να κερδισει, αυτος θα ηταν ο Ολυμπιακος Βολου.

Α, γραφω και το οτι υπευθυνος για το κακο αποτελεσμα ειναι ξανα ο ΑΡΗΣ.

Νομιζω οτι γραφω και το οτι θεωρω (χωρις να εχω καθαρη αποψη) οτι δε δοθηκε ενα πεναλτι και στις δυο ομαδες.

Δεν μπορω να κανω κατι παραπανω.

Ο καθενας, ας νομιζει ο,τι θελει.

:slight_smile:

Ωραίος.

Κοιταξτε,εγω πανω κατω συμφωνω με Iron Aris,αλλα ρε φιλε κυριως στο β ημιχρονο δεν υπηρχες.Ειχα κλασσικοτατες ευκαιριες,δοκαρι ,επαιξα για αλλη μια φορα μπαλα κ οχι αντιποδοσφαιρο και αντι για αλλη μια φορα να παρω το τριποντο πηρα μονο τις καλες εντυπωσεις.
Φυσικα δεν φταιει ο Αρης γι αυτο ,αλλα η ανικανοτητα των παιχτων μας παλι που τεινει να γινει θεσφατο.
Κατα τ’αλλα τον Αρη τον σεβομαι,αλλα δεν με φοβησε σημερα.Το μονο που με φοβιζε ηταν απλα η φανελα του.
Θεωρω οτι αξιζα την νικη,αλλα εστω και ενας ποντος καλος ειναι,τι να πω.
Το παιχνιδι ειχε δυο γκολ για γελια ,ειχε φασεις για πεναλτυ,ειχε ομως και πολυ κρυο!!!:cold::cold::cold:

Εχω ηδη γινει η ομαδα της χρυσης ισοπαλιας!
Αληθεια αν στο επομενο παιχνιδι με τον Π.Α.Ο παρω το’‘Χ’,θα ξαφνιαστει κανενας???

Τα ιδια λεμε.

Ο Ολυμπιακος ηταν καλυτερος.

Απλα εγω σταθηκα και στο οτι σχεδον ολη σας η ομαδα θα 'πρεπε να 'χε κιτρινιστει (και βαλε) και τελειωσατε το ματς με 2 κιτρινες.

θεός λαζαριδης…!!
τέτοια άνεση δεν εχει ξαναγίνει…λες και είναι ο πικε παίζει…!!βλέπεις τους άλλους να παίζουν αλλοπρόσαλλα και τον λαζαριδη να κάνει τα πάντα χωρίς να ιδρώνει(σχήμα λογού)
τεράστια μεταγραφή για τον αρη και χωρίς να το περιμένει…

*όταν σε βάζει στην περιοχη ο αντίπαλος ΔΕΝ ειναι βάζω το λεωφορείο πίσω και ούτε αντιποδοσφαιρο…γιατι αν ειναι έτσι ενα 20λεπτο(συνεχόμενο) που ο αρης ειχε μπει στην περιοχη του έκανε το ίδιο…άλλο το αντιποδοσφαιρο και το θελω να παίξω μπάλα και άλλο ο αντίπαλος έχει κατοχή…
**μπορεί να χάσει μια χρονιά στο ελληνικό πρωτάθλημα ο αρης αλλά τα ματς της ευρωπης είναι κάτι το μεγάλο…κερδίστε γιατί περιμένουν και οι άλλες ομάδες να μαζέψετε βαθμούς μπας και παίξουνε ευρωπη ξανά :roll:

σαπιοκοιλια λιγε μπεο στο στομα σου δεν θα πιανεις τον ΑΡΗ…

καραγκιοζακο…

βλακα.

κριμα για τις ομαδες σαν τον Ολ.Βολου να εχουν τετοιους ηλιθιους προεδρους…

καλη β εθνικη.

Kαλή επιτυχία στον ΑΡΗ με την Ροζεμπόργκ

…κιάμα είσαι ο Μητσοτάκης;:):!:

Η ομαδα κατεβαινει για την προκριση με iron_aris στη συνθεση της. 8)

Παμε μωρη τρελα!!!

Ο Cesarek την ώρα του σουτ ήταν μπροστά από τους αμυντικούς σε θέση offside. Το σουτ του Κοκε κοντραρε σε αμυντικό. Μετράει κανονικά ή έπρεπε να δώσει offside?

Offside είναι, το χουμε ξαναδεί, αλλά ντάξει τώρα δεν αλλάζει κάτι
Πολύ ανοιχτό παιχνίδι πάντως, ωραίο, τα πάντα μπορούν να συμβούν στο δεύτερο

νομιζω ειναι offside! μονο αν ειχε κατοχη ο αντιπαλος δεν θα ηταν. νομιζω παντα.

οκ. απλά για να επιβεβαιώσω τις υποψίες μου το ρώτησα.

Μπράβο πάντως στον Άρη όπως και να έχει!

ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΑΡΗΣ,ΔΕ ΧΑΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ !!!

RESPECT ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ :wink: