Κουτί Παραπόνων

και όχι μόνο… έκανα και τα μπανάκια μου αυτές τις μέρες:p

banάκια δεν έκανες όμως!

Προσωπικά δεν έχω κανένα παράπονο, το μόνο που θα μπορούσατε να βελτιώσετε είναι να δώσετε λίγη περισσότερη σημασία στην ελληνική rock μουσική σκηνή. Κατά τ’ άλλα ούτε σκοτεινά δισκογράφικα συμφέροντα εξυπηρετείτε ούτε είστε φερέφωνα κανενός, τουλάχιστον έτσι πιστεύω.:slight_smile:

Keep rocking rocking.gr.

παραπονο στους moderators τους οποιους εχω στειλει διαφορα μυνηματα κ απαντησεις δεν παιρνω.
παραπονο για τ ο search…
αυτα μεχρι στιγμης.

Ήθελα να το γράψω και εγώ αυτό…το search εμφανίζει πολλές φορές λάθος αποτελέσματα και ας έχεις βάλει μέρος του τίτλου…η στα εμφανίζει στη δεύτερη και τρίτη σελίδα,η καθόλου…νομίζω και εγώ ότι πρέπει να φτιαχτεί:)

ειναι λιγο αναπηρο το search! :stuck_out_tongue:

προχθες δεν μου εκανε log in με καμια παναγια…

Με Χριστο δοκιμασες?

Βρε σεις, το λέτε και μόνοι σας: “Προχθές”, “χθες”, “το μεσημέρι” κλπ. :stuck_out_tongue:
Αυτά δεν είναι μόνιμα προβλήματα και είναι μάλιστα και φυσιολογικό που και που να παρουσιάζονται αν σκεφτεί κανείς πόσοι παράγοντες επηρεάζουν την ταχύτητα που φορτώνει μια δεδομένη στιγμή το site. Ακόμα και ο server να είναι μια χαρά, ένας από τους “συνδέσμους” Ελλάδα-Αμερική να πέσει, το πρόβλημα παρουσιάζεται.

Χμ, δεν ειναι παραπονο αυτο που θελω να πω, αλλα εχει να κανει με το moderating.

Το οτι κλειδωθηκε το “τοπικ ΣΟΥ φιλε χρηστη” ειναι ανουσιο. Αν καποιος θελει να ξεκατινιαστει στο φορουμ μπορει να το κανει πχ. στο “Βαριεμαι” η οπουδηποτε αλλου. Το κλειδωμα δηλαδη στην τελικη δεν εξυπηρετει σε αυτην την περιπτωση.

Προταση:

Ξεκλειδωστε το και οταν παρατηρειτε καποιο ποστ που να υποδηλωνει αναφορα σε αλλο μελος του φορουμ delete και pm με παρατηρηση στον χρηστη. Κι αν δεν συμμορφωνεται ποντο κλπ κλπ.

το πρόβλημα είναι πως οι σπόντες γίνονται ανώνυμα και πάντα μπορεί κάποιος να έρθει και να πει πως πρόκειται για μία σύμπτωση και τον αδικούμε και έτυχε και… και… κλπ. Αν μπορούσα να ήξερα κάθε φορά αν οι σπόντες που γράφονται εκεί μέσα, αφορούν χρήστες του φόρουμ, τότε ευχαρίστως να καθόμουν να τα διέγραφα ένα προς ένα. Δυστυχώς όμως, κάτι τέτοιο δεν είναι δυνατόν. Προφανώς και όλοι όσοι δε λένε τα πράγματα χύμα και face to face θα βρουν άλλο τρόπο να το κάνουν, αλλά αυτό δε σημαίνει πως θα τους παρέχουμε και έτοιμο βήμα για να γίνεται αυτό.

Σαφώς και μπορούν οι χρήστες να ξεκατινιάζονται και σε άλλα τόπικς, πλέον όμως είναι εμφανές σε όλους πως δε μας αρέσει να γίνεται αυτό το πράγμα και μας δυσκολεύει πολύ. Η δουλειά των mods δεν είναι να σβήνουν τα greeklish και το σπαμ, όλα αυτά είναι απλά τα μέσα που χρησιμοποιούμε για να πετύχουμε τον κυρίως σκοπό μας. Ο κυρίως σκοπός μας, είναι να διατηρούμε το φόρουμ ευχάριστο για τους χρήστες μας και η λογική που προωθούσε το τόπικ μας δυσκόλεψε σε αρκετές φάσεις κατά το παρελθόν και προσπαθούμε να αποφύγουμε επανάληψη τέτοιων φαινομένων κατά το μέλλον.

Αν δούμε πως το αποτέλεσμα δε μας δικαιώνει ή ακόμα καλύτερα, πως τα προσωπικά των χρηστών παραμένουν προσωπικά και όχι σε κοινή θέα, τότε το συζητάμε ξανά…

OΚ, εσεις ξερετε καλυτερα.
Ετσι κι αλλιως δεν πολυεγραφα στο συγκεκριμενο. :stuck_out_tongue:

Έλεος με τα Greeklish, έλεος ρε παιδιά !! Μέχρι και greeklish topic ?? Κάντε κάτι, delete με τη μία !!

  1. Δεν κάνουμε τίποτα άλλο παρά να κυνηγάμε τα greeklish οπότε όχι και έλεος
  2. Το θρεντ που λες είναι από το 2006, παρόλα αυτά θα διορθωθεί.
  3. Reports reports reports reports reports reports reports reports

Εγω αυτό που ξέρω είναι οτι συνεχίζω να βλέπω greeklish. Και το θρέντ που λές οτι είναι απο το 2006, δεν κατάλαβα, αυτο το είπες για καλο ή για κακό?

Στο φόρουμ παλιά επιτρέπονταν τα greeklish και πιο μετά ήταν χαλαρό το moderation. Οπότε είναι αδύνατον να πάμε πίσω να διορθώσουμε τα παλιά.

Αυτό εν μέρει δικαιολογεί τον τίτλο του θρεντ που λες, αλλά οκ τον διόρθωσα γιατί έχεις δίκιο :slight_smile:

Από καινούρια ποστ, τα μόνα με greeklish που θα βρεις είναι από συγκεκριμένους χρήστες που είναι από εξωτερικό (πχ Dazmaniac) ή τα πρώτα ποστ χρηστών όπου γίνεται αμέσως παρατήρηση και τα υπόλοιπά τους σβήνονται. ¶ντε να μας ξεφύγει 1 (ένα) ποστ τον μήνα - γι’ αυτόν το λόγο με παραξενεύει η αγανάκτησή σου.

Και ο λόγος που γίνεται αυτό είναι όχι τόσο ότι ξεψυρρίζουμε όλα τα θρεντς όσο το ότι οι χρήστες κάνουν reports.

Οποτε, αν έχεις τη διάθεση, κάνε κι εσύ reports. Απεχθανόμαστε τα greeklish ακριβώς όσο εσύ!

Cheers :slight_smile:

Χalarwse re Mike Stan kai 'sy me ta greeklish. Plaka mas kaneis??? An einai ena pragma pou kynigietai oso tipota sto forum, ayto einai ta greeklish.

Εντάξει Μάνος, δέν ήξερα οτι τα greeklish επιτρέπονταν στο παρελθόν. Λογικό είναι να υπαρχουν, κάποια ξεχασμένα. Δέν το ήξερα αυτο.:-s

Λοιπον εντοπισα το εξης…

Αυτο ειναι το report απο την εμφανιση των Death SS στο Gagarin το 2005…
http://www.rocking.gr/article2267.php

Και αυτο εδω το report απο την εμφανιση τους στον ιδιο χωρο το 2007…
http://www.rocking.gr/article3466.php

Αν παρατηρησει κανεις το κομματι που γραφει για τους Death SS και στα 2 αρθρα θα δει πως ειναι κατα 99% ιδιο…Ουσιαστικα φαινεται σαν copy-paste…

Εχει τα ιδια λογια σε σχεδον ολα τα σημεια…Τα αρθρα αυτα ειναι γραμμενα απο τον Θοδωρη Μηνιατη…

Μπορει το παληκαρι να μην ειχε χρονο ή χιλιους δυο αλλους λογους για να γραψει νεο report αλλα δεν ηταν αναγκη να κανει πληρη αντιγραφη…Ειναι διαφορετικες συναυλιες…
Μπορουσε επισης να αρνηθει να γραψει αλλα γιατι να μην το κανει αφου εγραψε για ολα τα υπολοιπα συγκροτηματα της ημερας μιαχαρα…

Πραγματικα δεν καταλαβαινω και σαν οπαδο της μπαντας με πειραζει να διαβαζω αντεγραμμενο αρθρο γιατι δεν αντικατοπτριζει τα γεγονοτα της 2ης φορας…

Δεν ειναι επιθετικο ποστ αλλα ηθελα να το γραψω γιατι με ψιλοπειραξε…

Anyway αυτα…No offense Θοδωρη…

προσωπικά σε βρίσκω υπερβολικό. δεν νομίζω ότι είναι copy-paste, αν κ έχει ομοιότητες αλλά ας απαντήσει κ ο Θοδωρής …