Με θλίβει ότι

εντελώς κυνικά, εννοείται ότι ισχύει αυτό, αλλά αν το σκέφτεσαι έτσι θα καταλήξεις είτε με ένα πιστόλι στο στόμα είτε στο τρελάδικο αλά wittgenstein. ή απλώς αγανακτισμένη στο σύνταγμα. who knows?..

πάντως για την κλαψομουνίαση μάλλον φταίει το μελόδραμα που διαθέτουν εκ φύσεως τα ισπανικά. ;p

Το ίδιο είχα νιώσει κι εγώ όταν τελείωσα. Τα 4 χρόνια μάλλον πέρασαν πολύ γρήγορα τελικά.
Συγχαρητήρια Horror!:smiley:

Όλα κι όλα, μην τα ρίχνουμε στον del torro τώρα!! Ίσα ίσα, ο θεούλης το είπε ξεκάθαρα:

-Είναι δυνατότερος από μας…
-Ναι, αλλά εμείς είμαστε περισσότεροι.

Πάντως από το να πίνω τζιντονικαλαμάκι στην Καρύτση, προτιμώ το τρελάδικο. Το σύνταγμα δεν ξέρω ακόμη προς ποιο απ’ τα δύο γέρνει περισσότερο…

Ήθελα τζούρα κυνισμού. Θενκια χόρορ, θένκια κάνιμπαλ :wink:

όσο κλισέ και αν ακούγεται, σαν χθες θυμάμαι την πρώτη μου μέρα στα σκαλάκια του τρίτου όροφου της νομικής. ο πανδαμάτωρ χρόνος που θα’ λεγε και ο βασίλης ο ζαχαρόπουλος…
κατά τα άλλα, τα συγχαρητήρια ευπρόσδεκτα, μόλις όμως πάρω το πτυχίο… :stuck_out_tongue:
τα μαθήματα τελείωσα, τώρα έρχεται η εκδιδόμενη (aka εξεταστική).

θα ξαναπώ ότι μ’αρέζει ο τρόπος που σκέφτεσαι, αν και εγώ μάλλον ζω σε ένα πλατωνικό πουθενά παρά είμαι κυνικός…

…μαθαίνεις γρήγορα πάντως. :country:

@Nut
Άκουσέ με, η πούτσα που τρως τώρα δε συγκρίνεται μ’ αυτή που θα φας σε λίγα χρόνια. Φοιτήτρια είσαι ακόμα κι απ’ ότι βλέπω και μικρή, 1ο έτος; Ε, δεν έχεις ιδέα.
Ούτε ο χόρρορ έχει ιδέα, αλλά θα το ανακαλύψει πιο σύντομα από σένα.

βασικά …

True story.

Άμα γουστάρεις πλάτωνα, mon cher, μάλλον στο Σπήλαιο θα σε τοποθετούσα. Όχι, το να το αποκαλείς πουθενά, δε βοηθάει ιδιαίτερα ούτε να το δεις ούτε να το αντιμετωπίσεις.
Όσο για το όνομα του πράγματος που πίνεις…στη θεωρία πάντα ήμουν καλή :wink:

Γράκχε πέταξες μισόλογα και άναψαν αίματα και καίγονται φιστίκια…! Ξηγήσου, ακόμα κι αν σου πάρει σεντόνια
Στο κάτω κάτω, ‘‘με θλίβει’’ λέγεται το θρεντ, θα το αντέξουμε

ντάξει είπαμε, δεν είμαι τόσο αθώα παρθένα ρε! :stuck_out_tongue:
ξέρω τι συμβαίνει και έχω κάνει ήδη διερευνητικές. ο κλάδος μας τουλάχιστον είναι πλέον νεκρός. υπό το μηέν η ζήτηση, και αν καταφέρεις κάτι θα εργάζεσαι αναγκαστικά υπό καθεστώς δουλείας. άπειρα παραδείγματα.
καλά τα λες πάντως, και γι’αυτό θλίβομαι περισσότερο που τελείωσε η σχολή. γι’αυτό nut άσε λίγο στην άκρη τον κυνισμό αυτά τα χρόνια , γιατί στο μέλλον θα τον βαρρεθείς μέχρι αηδίας…

δεν είμαι τόσο πλατωνικός. ούτε καν. και αυτό άσχετα με το αν είμαι στο σπήλαιο, που είμαι εν τέλει. ατάκα του burroughs ήταν από το “και έβρασαν οι ιπποπόταμοι στις γούρνες τους”. :stuck_out_tongue:
και η πράξη πάντως βοηθάει καμιά φορά, ειδικά σε αυτό το πράγμα που πίνω. :wink:

Δεν έχω όρεξη για σεντόνια Νατ, σόρι.
Let’s just say ότι εσείς (η δική σου γενιά εννοώ) θα κάνετε εμάς (τη δική μου γενιά εννοώ) να μοιάζουμε με συνδικαλιστές της ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ ένα πράμα.

Ντάξει… γαμώ είναι [B]και [/B]μετά το φοιτιτηλίκι αρκεί να θέλει κανείς να περνάει καλά.
Κανένας λόγος για θλίψη.

Και η πούτσα έιναι τόσο σχετική σε αυτή την ζωή… Και όλοι όσοι έχουν μιλήσει εδώ τόσο μικροί σε ηλικία για να την ξέρουν πραγματικά(me included φυσικά :slight_smile: )

κάτσε να περάσουμε το midlife cry-sis και επανερχόμαστε.

Όλοι καλά θέλουμε να περνάμε, οπότε άκυρο.

[B]@ L.Eye:[/B] Μπα μην το λες αυτό! Δεν παίζει ρόλο η ηλικία! Πίστεψε με…

Είδες που σου λέω;
Δεν μπορεί να είμαστε όλοι drama queens. Προφανώς δεν έχουμε όλοι το αυτοκίνητο που θα θέλαμε, η δικό μας σπίτι. Όμως εσωτερικά μπορείς να περνάς καλά και να είσαι ισορροπημένος(εκτός αν αποδεχτείς ψυχική αδυναμία)

οποτέ ναι. Η ευτυχία ΕΙΝΑΙ επιλογη. Ψάξου.

ντάξει σίγουρα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις που μπορεί να έχουν φάει την πούτσα από πολύ νωρίς(συνήθως όχι από επιλογή τους). Τα σέβομαι απόλυτα αυτά τα άτομα.

Συγκεντρώσου μαν, εννοώ “άκυρο αυτό που λες”.

:):slight_smile:

Ισχύει απόλυτα! Υπάρχουν καταστάσεις στη ζωή που δεν είναι επιλογή σου και πολλές φορές στέκονται εμπόδιο στα σχέδια και τα όνειρα σου! Και εγώ τους σέβομαι και πάνω απ’όλα σέβομαι εκείνους που παρ’όλα τα εμπόδια, τις δυσκολίες κλπ χαμογελούν και δεν το βάζουν κάτω…

αχ… Σόρυ δεν το κατάλαβα φίλος… Έχεις απόλυτο δίκιο. Σόρρυ για την αντίρρηση :slight_smile:

συνεχίστε…

Με θλίβει το ότι υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που ρίχνουν φόλες στα ζώα.
Φόλα που τους χρειάζεται…

Είμαι από αυτούς που έχουν χάσει σκυλάκι με αυτόν τον τρόπο…