Όμορφοι δίσκοι για να ξεκινήσετε τη μέρα σας


sunday morning :stuck_out_tongue:

[B]Toxic Reasons - Within These Walls[/B]

Post punk στα καλύτερά του.
Ντάξει, είναι λίγο σκοτεινούλι, αλλά είναι και χορευτικό.
Είναι η φάση ξυπνάς από μέτριο χανγκοβερ, έχοντας περάσει γαμάτα, ντύνεσαι τσακ μπαμ, φοράς την βαριά καμπαρντίνα, στρίβεις ένα τσιγάρο και συναντάς έναν φίλο στην γωνία και πάτε να πιείτε έναν καφέ στην κοντινή καφετέρια.
Είμαστε στο βροχερό Μαντσεστερ 1978-1980. Ή όχι;

Ακουστικα στ’αυτια,χωνεις το Necroticism στο mp3 και με το πρωτο γρυλισμα του Waters εισαι ηδη στην τσιτα και ετοιμος να αντιμετωπισεις τα παντα.Ειδικα οταν προκειται να περασεις δυσκολη μερα.

[SPOILER]Παραδοξως παντως τετοια ακραια ακουσματα (death και grind κυριως) και δη κλασσικα αγαπημενα αλμπουμ ειναι οτι πρεπει για να νιωσεις καλυτερα και να σου διωξουν το αγχος ή οποιοδηποτε αλλο κωλοσυναισθημα.Νιωθεις οτι ολα ειναι καλυτερα.Εκτος αν ειμαι ο μονος ανωμαλος που το παθαινει:p[/SPOILER]

Εισαι καλα ρε ? Τι πιο χαλαρωτικο απο το να ακους ενα γνωστο γρυλλισμα. :smiley:

Τεραστιο κι αγαπημενο αλμπουμ.Αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καταλληλο να ξεκινησεις με αυτο τη μερα σου :lol:

Eίναι, είναι, δοκιμασμένο:wink:
Τουλάχιστον σ’εμένα λειτουργεί ευεργετικά:p

Μια χαρα ξεκινας με Carcass την ημερα σου.Δοκιμασμενο.Τωρα που χειμωνιαζει και τα πρωινα θα τσουζει ο αερας(πρωι για μενα ειναι 6:00-6:30) οτι πρεπει το παρακατω:

Οταν στο μπλακ το επικο στοιχειο οχι μονο δεν προκαλει γελωτα,αλλα ΣΥΝΑΡΠΑΖΕΙ

Μουντός καιρός + ζεστό τσάι + το αποπάνω να ακούγεται από τα ηχεία…

Καλημέρες :stereo:

In the beginning when we were winning

Kυριως το πρωτο μισο

η μέρα είναι τέλεια και ξεκινάει κάπως έτσι

[B]Florence + The Machine - Ceremonials[/B]

το οποίο πάει για λιώσιμο αυτές τις μέρες. ενδεικτικά
[I]what the water gave me[/I]
[I]shake it out[/I]
και οι πολυαγαπημένοι μου

[B]The Black Angels - Phosphene Dream[/B]

Καλή μας μέρα :smiley:

Το λιώνω και γω αυτές τις μέρες και είναι τελειότητα. Σίγουρα πρέπει να αναφέρουμε και [B][U]αυτό[/U][/B] όμως

[B]The Black Keys - Brothers[/B]

Το συνοδευτικο του καφε τις τελευταιες ημερες.

γαμημενα μοναδικος Pedersen.

Και δε μου λες, καλό μου νομιστεράκι. Έχεις στα χέρια σου δισκογραφία When, σα να λέμε; Άπαντα κιετς; Αν ναι, μπορείς να μου κάνεις μια εξυπηρέτηση; Γιατί εγώ ο καημένος έχω βρει μόνο κάτι ψιλά; Και ζουλεύω; Και θέλω κι άλλο;

Τι παίζουν αυτοί?

Α καλά, τα πιασες τα λεφτά σου τώρα.
Ο θεός κι η ψυχή τους. Αυτό παίζουν. :stuck_out_tongue:

(Απ’ αυτά που έχω ακούσει, που είναι από ελεκτρόνικα μέχρι τζαζ, ροκ, φολκ… μόνο αβαν γκαρντ μπορείς να τους χαρακτηρίσεις βασικά)