Όμορφοι δίσκοι για να ξεκινήσετε τη μέρα σας

Γι’αυτό ρώτησα κ εγώ γιατί κάθε φορά που τους πετύχαινα είτε σε κάποιο περιοδικό είτε σε φόρουμ όλοι τους εκθείαζαν ρε γαμώτο αλλά δεν μπορούσαν να δώσουν περιγραφή.Κ εμένα το μυαλό στην ηλεκτρονική μουσική πήγαινε.Έψαξα να βρώ κάτι στα νέτς αλλά τζίφος οπότε κάνε την καλή αν απαντήσει ο νομιστεράκης:wink: .Αν θέλεις βέβαια κ δεν είσαι μοναχοφάης…:stuck_out_tongue:

Όπως καταλαβαίνεις είμαι στο έλεος του νομίστερ, αλλά άμα ξηγηθεί, ε ναι, θα ξηγηθώ κι εγώ, αλίμονο. :slight_smile:

Παλίκαρος…

one man band ειναι! και δεν εχω ολη τη δισκογραφια =/
8 απ’ τους 17 δισκους ανεβαινουν…θα ειδοποιησω με πιεμς.

Νομίστερ λατρεία όπως πάντα.

ΜΟΝΟ ΠΟΥ, συνέβη κάτι το αναπάντεχο: λίγο πριν στείλεις τα λινκς, βρήκα τυχαία (σ’ ένα τελευταίο casual/τυπικό ψάξιμο σα να λέμε) και κατέβασα σε τόρρεντ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥΣ. Και μάλιστα κάποια σε καλύτερη ποιότητα ριπαρίσματος απ’ τα δικά σου :!::eek:

Τώρα αν θέλετε ξηγιέμαι εγώ! :p8)

να το κανεις αμεσα!

Το ζήτημα είναι να έχουν και δίσκο με εξώφυλλο μπέηκον, γιατί μόνο τότε θα ξεκινήσει πραγματικά καλά η μέρα.

η και κοτοπουλάκι για πιο light καταστάσεις

Εδώ είστε.

Πρέπει να έχω ξυπνήσει από τις 7. Σηκώθηκα, έφτιαξα ένα φρέσκο καφέ και χάζευα από την πόρτα την ηρεμία που έφερε στην πόλη η πρώτη φθινοπωρινή βροχή.
Μετά από διάφορες άλλες επιλογές, ήρθε η σειρά αυτού του δίσκου:

[I]http://www.youtube.com/watch?v=4qAAPRbRSc0[/I]

Μαγευτική μουσική έχει πλημμυρίσει όλο το σπίτι. Μίνιμαλ, μα συνάμα τόσο ουσιαστική και γεμάτη νόημα. Μοναδική εκτέλεση που ξεχειλίζει συναίσθημα και χρώμα.
Κάθομαι ξαπλωμένος στο κρεβάτι και παρότι ξύπνιος δεν θέλω να σηκωθώ.
Με έχει καθηλώσει, με έχει συνεπάρει, με έχει ηρεμήσει. Γαλήνη. Ευλογία.

και γενικα αντε γεια εμπνευση

τέλειο :slight_smile:

Ομορφιά…
Παίρνουμε το τσεκούρι, ζωνόμαστε το σπαθί, σελώνουμε το άλογο και κατεβαίνουμε από τον ορεινό Πειραιά για μια καινούρια μέρα…