Δίσκο ή δίσκους που λιώνουμε αυτό το καιρό

Θα σε στείλω Λήμνο :!:

[B]Sun of Nothing[/B] ‘’… And voices, words, faces complete the dream’’
[B]Sun of Nothing[/B] ‘’… In the weak and the wounded’’

Μαγεία το δεύτερο, που δεν το είχα ξανακούσει. Πάμε για το τρίτο τώρα.

Primal Fear - Seven Seals:):!:

[B]SSS - The Dividing Line :[/B]

[B]Cruel Force - The Rise of Satanic Might :[/B]

[B][SIZE=“3”]και πανω απολα το υπερτατο :

Vektor - Black Future
[/SIZE][/B]

[B]Asphyx - The Rack[/B]

Και γενικά άρχισα πάλι να ασχολούμαι με τη δισκογραφία τους, να ακούσω κι αυτά που έχω αφήσει την εποχή που είχε φύγει ο Van Drunen.
Στο συγκεκριμένο έχω μια αδυναμία πάντως, γεμάτο ριφφάρες, και γενικά βγάζει μια σαπίλα πορωτική.
Τα κομμάτια είναι όλα ένα κι ένα, αλλά προσωπική αδυναμία είναι το [B]Vermin[/B].

Τρελό κόλλημα και τα 2!
Από τους καλύτερους στόουνερ δίσκους που έχω ακούσει ποτέ μου!
Ειδικά το 2ο το έψαχνα εδώ και κάμποσους μήνες (από τότε που το είχε ποστάρει ο Νομιστεράκης δηλαδή) και επιτέλους πριν μερικές μέρες το ανακάλυψα. Και ναι, στο Your Blood Is On My Hands, πέφτει πολύ κλάμα…

Μονο [B][SIZE=“4”]MANOWAR[/SIZE][/B]…:bow2::metal:

Αντε πλησιαζει η μεγαλη μερα… Δεν μπορω να περιμενω…

[B]Circa Survive[/B]-On Letting Go

Γιατί δεν το χα ακούσει τόσο καιρό που ήταν στο mp3.#-o

Αυτόν+ Last One On Earth:):!:

το έχω ξαναγράψει υπερ-hard rock-blues-southern-δίσκαρος .

Γεμάτος κιθάρες , leads ,κομμάτια ευχάριστα και διαφορετικά μεταξύ τους .
Οσοι γουστάρουν το rock μπυρόβιο και αλήτικο ,το Fine Aged Spirits είναι ο δίσκος τους .

Eδω και καμποσες μερες…

για προφανεις λογους… αντε να ερθει ο ιουλιος τωρα…8)

καλα αυτο το κομματι ειδικα λιωσιμο

Από απόψε, αλλά κυρίως το τριήμερο, θα λιώσει το Thane To The Throne των Jag Panzer:):!:

Το τελευταιο Devil Sold His Soul: http://www.youtube.com/watch?v=9s01a-RpVlI

Στα τελη της προηγουμενης χρονιας το ακουσα κι εφαγα ενα μικρο σκαλωμα, το θυμηθηκα αυτες τις μερες και σκαλωσα ξανα. Λιγο πιο κατω σε σχεση με το πρωτο, αλλα και παλι με κρατησε ακριβως οσο το ηθελα. Σπανιο πραγμα οι πραγματικα καλες μεταλκορ μπαντες πλεον, οι περισσοτεροι μ ακουγονται ανακυκλωση τα τελευταια 3-4 χρονια. :confused:

Δεν ξέρω άμα το έχεις κάνει ήδη αλλά τσέκαρε τους rinoa, μια δισκάρα 'βγαλαν πέρυσι και το διάλυσαν.

Fires In The Distant North η αλήθεια βρίσκεται στο 2:16

Toυς εχω ακουσει τους Rinoa, και το album και το EP. Το album πιο ωριμο βεβαια, αλλα και το EP μ αρεσε παρα πολυ.

Ειχαν κολλητιλικια με DSHS αν δε κανω λαθος, καποιος απ αυτους εκανε τη παραγωγη του EP ή δισκου. ή κατι τετοιο, δε θυμαμαι τωρα. Τους εμαθα εντελως στο ακυρο εν τω μεταξυ, επειδη το play.com εβγαλε το EP σε τιμη ξεφτιλα (3 ευρω ή κατι τετοιο) και μιας και τους ειχα πετυχει ν αναφερονται σαν ονομα με αρκετα διθυραμβικα σχολια ειπα να το παιξω φαση joker.

Aφομοιωσις:


Παντοτινο προσκυνημα:




Απίστευτα δυνατό άλμπουμ που το είχα προσπεράσει λιγάκι αδιάφορα στην αρχή. Το ξαναέβαλα πριν κανα 2 βδομάδες και από τότε κόλλησα άγρια. Γενικά οι Aborted είναι πολύ καλή μπάντα και λιγάκι αδικημένη ίσως.

Εντάξει πάντα κολλάω κάθε φορά που βγάζουν καινούργιο άλμπουμ και αυτό δεν θα μπορούσε να είναι εξαίρεση.

Και στα διαλείματα από την καφρίλα…

Κάργα εμπορικό και το ένα χιτακι να διαδέχεται το άλλο.