Βγάλτε τα απωθημένα σας για το αφεντικό σας

Τι δουλειά κάνει ο καθένας μας? Και πως είναι εκεί που δουλεύει??

Εγώ είμαι Assistant Visual Merchandiser σε μια πολυεθνικη…
Είναι χάλια…και μόλις τσακώθημα με την υπευθηνή μου και μια δεύτερη φορά σε ένα χρόνο με ε΄κανε να κλαίω…την μισώ, γιατι δεν της έχω κάνει τίποτα…

Εγω δουλευω οπου βρεθω και οπου σταθω. Δυσκολοι καιροι για πριγκηπες. Αχ.

Εσυ τι ακριβως κανεις?! Γιατι ειμαι απο χωριο… (:

Λοιπόν…εγω δουλεύω σε ενα νετ καφέ…Όχι μόνιμος αλλα 2-3 φορές τη βδομάδα να κάνω τα ρεπό των άλλων που δουλεύουν εκεί επειδή ξαναδίνω πανελλήνιες και έχω διαβάσματα έτσι να βγαίνει το χαρτζιλίκι.Δουλεύω εδώ και 3 βδομάδες περίπου και όσο πάνε τα πράγματα γίνονται όλο και πιο ΑΘΛΙΑ!..Το αφεντικό δε την παλεύει ΜΙΑ δε μπορώ να καταλάβω τι σκ@τ@ έχει στο κεφάλι του…Επίσης τον μισώ και γω γιατι δεν του έχω κάνει τίποτα κακό…

Προς το παρών κάνω την δουλειά που θα μπορούσε να κάνει η μ*******σμένη που έχω για superior, μην χεσω…

Σχεδιάσω αφισες και κάνω την διακόσμηση των κατ/των…και φυσικάαααααα γραμματιακή υποστήριξη του τμήματος…

Πραγματικά η γυναίκα είναι για μπάτσους…αν δεν χρειαζόμουν τα χρηματα θα εφευγα…δεν αντέχω αυτην την κακια…

¶ντρας είναι:p

¶σε…έχε χάρη που έχω ανάγκη τα χρήματα αλλιώς δεν καθόμουν άλλο εκεί πέρα…¶μα βρω χρόνο θα αναφέρω ενδεικτικά κάποιες ‘παρατηρήσεις’ που δέχτηκα…

Παιδιά υπάρχει και το Alter…:stuck_out_tongue:

Για την δικιά μου λεω…εμένα σήμερα αρχισε να μου φωνάζει επειδή δεν είδα ενα email που αυτή είχε στείλει την Δευτέρα αλλά το θέμα είναι οτι εμένα μου ήρθε την Τρίτη και αντε να το αποδειξεις…είναι ανάλογα τις μέρες της, όποτε δεν τρώει π***τσά έτσι κάνει…πάντα! Μέχρι και μια φίλη της εδώ στο γραφείο μου είπε οτι είναι κακιά και να την προσέχω…η παλιοαγ***τη!

(Το τόπικ πρέπει να μετονομαστεί σε ‘‘Βγάλτε τα απωθημένα σας για το αφεντικό σας’’:p)

Εμένα είναι ρατσιστής…Είχε έρθει ένας αλβανός να κάτσει σε υπολογιστή και με πιάνει την άλλη μέρα το αφεντικό και μου λέει:
-Γιατί τον άφησες αυτόν να καθήσει?Είναι αλβανός…
-Ε…χμ…ξέρετε δεν ζητάω ταυτότητα από κάθε πελάτη να δω απο πού κατάγεται!
-Μην ξαναδώ τέτοιες μούρες εκεί μέσα

Εντωμεταξύ όλοι οι υπάλληλοι στο μαγαζί είναι αλβανοί και τρώνε κάργα εκμετάλλευση με ψίχουλα μισθό και πολλές ώρες δουλειάς…Εμ τον πειράξαν οι πελάτες γιατί θα του χαλάσουν το όνομα…

Επίσης η γυναίκα του αφεντικού είχε χτυπήσει λάθος αποδείξεις και έβαλα και απ την τσέπη μου…

Επίσης μας απαγόρεψε να καθόμαστε σε υπολογιστές επειδή παίζουμε λέει…Και τί θα κάνω εγω ρε μάπα 9 ώρες που δουλεύω όταν δεν έχει κόσμο?Θα κοιτάω το ταμείο?

Απλά έτσι πρέπει να είναι δυστυχώς στις περισσότερες δουλειές απ ότι βλέπω…κλασσικά μικρομεσαία αφεντικά που την έχουν δει γαμάω και δέρνω και πίνω το αίμα όλων…

Συμβουλή: Καλό είναι να μην αναφέρετε που δουλεύεται ε, κι έχετε τρεχάματα μετά :lol::lol::lol::stuck_out_tongue:

Αυτοι ομως δεν ειχαν ποτε κανεναν αφεντικο? Απο κει ξεκινησαν κατ’ευθείαν???

Εγω το μεγαλύτερο ζόρι το τραβάω γιατι είμαι μικρή και ακόμα δεν έχω τελειώσει τις σπουδές μου και επειδή η μαμά μου είναι Treasurer και στέλεχος της εταιριας…μάλλον πιστεύει οτι δεν αξίζω…

Αλλαξα και τον τίτλο!!

Ε ναι ονομα εταιριας δεν λεμε απλα τι κάνουμε και την θέση μας…και το ΠΟΣΟ βλάκες αφεντικά έχουμε…:smiley:

Τι κάνει το alter??:-s

Και που να διαβάζουν ροκινγκ τα αφεντικά μας ε??:D:D:p:lol:

Το δικο μου πάντως με την καμία!! Αυτή ακούει shaka shaka shaka και ελληνικα ντιρινταχτα:lol:!!!

Μια φορά θα γράψω σε αυτό το τόπικ μόνο, και το μόνο που έχω να πω είναι το εξής:

There’s only one solution, revolution.

Σοβαρά μιλάω. 8)

ε πες μας όμως και πως! Γιατι αν κάνεις revolution στο γραφειο…θα ψάχνεις και για άλλη δουλεια…:?

To αφεντικο μου ειναι ενας ανυπαρκτος τυπακος που η μικροπρεπεια του απλα δεν υπαρχει.

και για οσους δεν καταλαβαν,δεν εχω αφεντικο…

καλυτερα να μιλησει ενα αλλο μελος (αξιοτιμο) για το αφεντικο μου…

Σοβαρά τώρα. Είναι όλα θέμα προτεραιοτήτων και αναγκών που έχει ο καθένας. Προτιμάει κανείς να δουλεύει κάπου και να του πρήζουν τ’ @ρχίδια, αλλά να έχει έναν πολύ καλό μισθό, ασφάλιση κλπ? Ή θα διάλεγε έναντι αυτού κάτι άλλο, με λιγότερα χρήματα ίσως αλλά μεγαλύτερη ελευθερία? (όχι οτι η μεγαλύτερη ελευθερία συνεπάγεται λιγότερα χρήματα, ε. Απλά το αναφέρω ως παράδειγμα).

ΥΓ - Γμτ, είπα πως δε θα γράψω ξανά εδώ και έγραψα.

Gottchaaaa!!

Εχεις ένα κάποιο δίκαιο…αλλά δυστυχώς αμά πρεπει να πληρώσεις ενοίκια, δάνεια, νερά, τηλέφωνα κτλ…πωσ θα μπορέσεις να τα βγάλεις πέρα μέχρι να βρεις την άλλη δουλειά αλλά και με λιγότερα χρήματα…ολα γυρο απο αυτο το πραγμα πια…:frowning: