Βγάλτε τα απωθημένα σας για το αφεντικό σας

Για να μπω και εγώ on-topic δεν εχω παραπονα απο τα αφεντικά μου…(ειμαι στην μειοψηφία το ξέρω…:lol:)

davidian μαζι σου…
εργαζομαι στην ιδια εταιρια 5μιση χρονια κ εχω αλλαξει 2 προισταμενους
κ για τους δυο η δουλεια ηταν η ζωη τους, πρωτη προτεραιοτητα, πηγαιναν πρωτοι κ εφευγαν τελευταιοι κ κατα συνεπεια ελαχιστος προσωπικος χρονος.Αλλα ειχαν διαφορετικα κινητρα.Στον πρωτο δεν αρεσε η γυναικα του κ προτιμουσε τις υφισταμενες του ενω ο δευτερος απλα γουσταρει τρελλα το αντικειμενο.
Για τον πρωτο θα πω μονο οτι καλλιεργουσε ενα νοσηρο κλιμα ωστε να εχει τους απο κατω σε μια κατασταση ανασφαλειας κ φοβου για να τους ελεγχει καλυτερα ενω ο τελευταιος προισταμενος που εχω
ειναι απο τους πιο ανοιχτομυαλους προισταμενους που ειχα ποτε. Βοηθαει, δινει ευκαιριες για επιμορφωση, εχει κατανοηση, εμψυχωνει τους απο κατω, ειναι μηχανικαρα,εχει αντιληψη του αντικειμενου κ ξερει οτι η ποιοτητα στην δουλεια σου δεν μετριεται με τα λεπτα κ τον χρονο παρουσιας σου στο γραφειο.
Παντως πιστευω οτι κ απο τον κακο κ απο τον κακο προισταμενο μπορεις να μαθεις πολλα.

Καρβου αυτο που με εξοργισε ηταν ο τροπος του ελλανορ “αλλη μια μερα που θα εχετε τα αφεντικα πανω απο το κεφαλι σας” κτλ…πολυ σνομπ βρε αδερφε…ΕΠισης νομιζει τοι επειδη δεν εχουμε διαβασει αυτα που εχειδιαβασει ο ιδιος ειμαστε παιδια ενος κατωτερου θεου…
ΝΑ πληροφορισω λοιπον τον ελλανορ και τον καθε ελλανορ οτι αυτα που διαβαζω εγω και οι περισσοτεροι στο φορουμ (θελω να πιστευω) οτι τα διαβαζουν για παρτη τους και οχι γι να καθονται να τα αναλυουν σε ενα φορουμ με μεσω ορο ηλικιας 18 χρονων για να το παιζουν κουλτουρα και κακο.Αν κατσω και αναλυσω θεωρειες του Πλανκ και του Ραδερφορντ ο γκουγκλης θα πεσει συννεφο και ολοι θα βγουν απο εδω μεσα εξπερ στη κβαντικη φυσικη… ε οχι εγω ξερω ποιος ειμαι και δε χρειαζομαι επιβεβαιωση απο κανεναν εδω μεσα για “μπραβο” “ποσο γαματος εισαι” “ποσο μορφωμενος εισαι”…αυτες ειναι νοοτροπιες ατομων με ψυχολογικα προβληματα και χαμηλη αυτοεκτιμηση…
Ας ξεκαβαλησουμε λοιπον το καλαμι (αν δεν εχει μπει ηδη μεσα στον κωλο μας) και ας ζησουμε για εμας και οχι για να δειχνουμε τη ζωη μας στους αλλους COOL :slight_smile:

να λείπουν οι χαρακτηρισμοί παρακαλώ, από όλους

το κακό άρχισε από την larocca που άφησε προσωπικές αιχμές, σε ένα γενικό τόπικ

στο παρόν δεν μας νοιάζει ποιος έχει δουλέψει, πόσο, κτλ κτλ. αναλύουμε συμπεριφορές στη δουλειά κ θεωρίες πάνω στο θέμα.

οχι το θεμα ξεκινησε οταν αναφερθηκε η λεξη επανασταση σ ενα θρεντ με θεμα “βγαλτε τ απωθημενα σας για το αφεντικο σας”. Το οτι γκρινιαζουμε για τους προισταμενους μας κ τ αφεντικα μας δεν σημαινει οτι δεν μας αρεσει η εργασια μας ή οτι εχουμε εγκαταλειψει τα ονειρα μας.

Για να μην αναφερθω στον Γενικο Διευθυντη Πωλησεων ο οποιος δεν ειναι ουτε 40χρονων κ επιμενει ν ακουει μαντρουγκαντα, λαστ ντραιβ κ η τρυπα στο αυτι δε λεει να κλεισει τοσα χρονια. κ ολα αυτα σ ενα περιβαλλον “ποτισμενο” στο οξυζενε το ντεκαπαζ κ τα χιουγκο μποσ κουστουμια.Αλλος θεος…

Διεγράφησαν πολλά. Τα υπόλοιπα θα μεταφερθούν στο τόπικ που θα ανοίξει όποιος θέλει να μιλήσει για την οφ τόπικ συζήτηση που έλαβε μέρος, στο τόπικ που θα ανοίξει. Ό,τι ποσταριστεί μετά από εμένα και είναι εκτός θέματος θα διαγραφεί. Αν δεν υπάρχει νέο τόπικ μέχρι το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι θα διαγραφούν και τα εναπομείναντα.

Επίσης, στο νέο τόπικ δε θα ανεχτούμε άλλο τρόλινγκ. Από κανέναν…

τι ειν’ το τρολινγκ? ακατασχετη φλυαρια?

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=482760#post482760
νέο τόπικ…

Το δικό μου αφεντικό πάντως είναι μεγάλος θεός.Τους έχω σα γονείς και το γραφειάκι μας σα δεύτερο σπίτι(λογικό αφού όταν ήρθα να δουλέψω ήμουν 20 χρονών και τώρα είμαι 28…)Είναι πολύ πιεστικός,αγχώδης,φωνάζει τρελά και δουλεύει τρελές ώρες.Μου έχει τύχει να τον δω στο σινεμά 11-1 και να μου πει ότι πάει γραφείο…όταν κάνουμε σύσκεψη είναι σαν το λιοντάρι της MGM από τα χασμουρητά να τραβάει…Είναι όμως ο θεός της ατάκας και δεν τον σέβομαι απλώς, τον αγαπάω σα μπαμπά.Νιώθω τυχερη που δουλεύω σε ένα τέτοιο κλίμα αν και πολλές φορές το οικογενειακό κλίμα έχει και τα αρνητικά του.Θεωρώ ότι τα θετικά υπερτερούν.
Εσχάτως με πήρε τηλ σε μια πολύ κακή ώρα και με άκουσε να βρίζω,όχι αυτόν,αλλά να ακούγομαι πολύ ενοχλημένη που με πήρε εκτός δουλειάς.Όταν έμαθα ότι με είχε ακούσει από το ντούμπλεξ, μόνο που δεν πέθανα από ντροπή.Ευτυχώς η παγωμάρα δεν κράτησε καιρό αλλιώς θα αναγκαζόμουν να του το συζητήσω εκθέτοντας μ αυτό τον τρόπο και τη συνάδελφο μου και τον εαυτό μου και εκείνον.Αλλά τελικά σκέφτηκα-όπως κι εκείνος μάλλον- ότι δικαιούμαι μια στιγμή αγανάκτησης στα 8 χρόνια…

Eκτός από τον Manowarά Ηλία, έχω άλλο ένα αφεντικό. Δε το ξέρω πολύ καιρό, αλλά μόνο 1 μήνα. Ενώ όταν τον βλέπεις σου φαίνεται λίγο φλώρος, εν τέλει ανακαλύπτεις πως είναι πολύ χαλαρός (δε με πιέζει για δουλειά, για αυτό κι όλα αυτά τα ποστς), πανέξυπνος και κάνει σχεδόν όλα τα εξτρίμ σπορ του κόσμου! Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω και σαν αυτόν, αλλά να ακούω περισσότερο emo. Αυτός δεν είναι emo, είναι περισσότερο του κλασσικού.

Εγώ είχα ένα αφεντικό όταν δουλευα στα Hondos στο τμήμα του μακιγιαζ και ήταν τέλειαααα! Ακουγε ψιλορόκ αλλα της άρεσε που είμαι άσπρη και με έβαφε συνεχώς! :stuck_out_tongue: Σήμερα πάντως η αγ*** μήτη πάλι χτύπησε αλλά αυτην την φορά της την είπα! Και χάρηκα γιατι είχα δίκιο και έσκασε!!! :lol:

Ώπα, κάτσε, αυτό είναι παράνομο! Φεύγοντας μπορείς να τα διεκδικήσεις.

Το αφεντικό μου είναι και γαμώ τα παιδιά:papas::!:

To αφεντικό μου ειναι μαλάκας…Σημερα ηρθε απο πίσω μου την ωρα που χαζευα φωτος στο fb και δεν τον καταλαβα…μολις τον καταλαβα και το εκλεισα μου ειπε “Εκτος αποφωτογραφιες μηπως εχεις να μου δειξεις και δειγματα της δουλειας σου???”
Δεν ειχα…:cry::cry:

χμμμ…μάλιστα. να τον προσέχεις. τοίχο - τοίχο την επόμενη φορά.

κάτι ήξερα εγώ που καβάτζωσα θέση που απο πίσω έχει τοίχο…:wink:

:lol::lol:
ντροπη Παναγιωτη:lol::lol::lol::lol::lol:
Βασικά ξερει κανεις που ειναι το panic buttom???

Κατά καιρούς έχω κάνει διάφορες δουλειές του ποδαριού για να βάλω κανα φράγκο στην τσέπη.
3 φορές είχα πέσει σε μαλάκες, μία πριν 3 χρόνια καλοκαίρι σε βιβλιοπωλείο που αργούσα 5 λεπτά και με άρχιζε στα γαμωσταυρίδια, μία άλλη περσι καλοκαίρι που είχα πάει να κάνω τον σερβιτόρο σε beach bar και ο τύπος πήγε να με βάλει να δουλέψω 14ωρο, ενώ θα πληρωνόμουν για 8 ώρες και γι`αυτό εγώ τον έβρισα και έφυγα και άλλη μία φέτος το καλοκαίρι που δούλεψα περίπου 1 μήνα οικοδομή, αλλά εκεί είχε δίκιο γιατί πήγαινα το πρωί πάντα μισή ώρα πιο αργά εφόσον κοιμόμουνα το βράδυ, ενώ όποτε πήγαινα στην ώρα μου το έπαιρνα σερί, οπότε ήταν λογικό να κοιμάμαι όρθιος :stuck_out_tongue:

Έψαχνα και τώρα δουλειά γιατί δεν έχω χρήματα ούτε για μπύρες. Βρήκα κάτι (σερβιτόρος σε καφετέρια) και 99% θα πάω γιατί το αφεντικό φαίνεται αρκετά ξηγημένο άτομο…

Ξηγημενο ατομο σημαινει να αργεις και να μην στην λεει;:stuck_out_tongue:

Παλιοτερα που δουλευα σε μια ερευνα για δημοσιο φορεα(ως εξωτερικη συνεργατης), τελειωσε η ερευνα και παρεδωσα τα στοιχεια(ολα οκ), με παιρνει η αφεντικινα/υπευθυνη μετα απο 3 μηνες τηλεφωνο και με ρωταει για τα στοιχεια του τριμηνου…Ειχε την εντυπωση οτι θα συνεχιζα την ερευνα, χωρις κανεις να με εχει ενημερωσει…Της το εξηγω, αρχιζει το υφακι, οποτε καταληξαμε να το κλεισουμε με διαολους και καντηλια. Ακομα τυχαινει να συναντιομαστε καμια φορα και νιωθω τις καταρες της.:smiley: