Φοιτητικές Παρατάξεις

γενικά η κομματοποίηση σε μικρές ηλικίες είναι κατάντια.
το κακό είναι οτί και “αθώα” να το βλέπει κάποιος δε καταλαβαίνει οτί αυτό που κάνει εντέλει είναι να εξυπηρετεί συμφέροντα καθηγητών και βουλευτών.

Δεν θέλω καν να τοποθετηθώ γιατί εκνευρίζομαι απίστευτα
Απλά για λύπηση είναι οι περισσότεροι

Και εδώ στης αθήνας το φυσικό το ίδιο.Κνίτες πρώτοι.Λες η μελέτη της φύσης να παίζει ρόλο στην κομμουνιστοποίηση των μελετητών?:stuck_out_tongue:

Oχι, απλα ειναι τοσο δυσκολη σχολη που οι περισσοτεροι το ριχνουν στα βαρια ναρκωτικα (ΚΝΕ). :stuck_out_tongue:

χαχαχα:p

Εμένα ένας καθηγητής στο φροντιστήριο θυμάμαι μου έλεγε ότι από το Φυσικό βγαίνεις ψυχοπαθείς:lol:
Εδιτ: ο καθηγητής ήταν φυσικός και αυτός

Παντειαρα αγαπη…Μαλλον τα παιχνιδια που χε βαλει η ΔΑΠ προεκλογικα λειτουργησαν για αυτο ηταν απο τις λιγες σχολες που ειχε ανοδο σε απολυτους αριθμους κατα 800 ψηφους8O…Αυτοδυναμια μετα απο χρονια και παλι…Η πρωτη νικη του Αντωνακη,παμε για αλλες

Θυμάμαι κάποτε στο φυσικό Αθήνας, τα πρωτεία τα είχε η δαπ, αλλά μια χρονιά έγινε η “επανάσταση” και κέρδισε η πκσ. Από τότε, αρχικά οριακά, και τώρα πια άνετα, η πκσ κερδίζει άνετα, με την εαακ 2η! δαπ-πασπ οριακά υπάρχουν (καλά πασπ δεν υπήρχε καν μια εποχή), ειδικά η δαπ πρέπει να έχει πέσει πάρα πολύ στο φυσικό. Μάλλον δεν οργανώνουν καλές 5ήμερες στη Μύκονο πια…

Α ρε γατάκια,στο Ρέθυμνο μόνο ΠΑΣΟΚΑΡΑ

Υπάρχει βέβαια και το θέμα ότι στις σχολές των οποίων τα αντίστοιχα επαγγελματα τραβάνε περισσότερα ζόρια με ανεργία κτλ υπάρχει μία στροφή προς τα αριστερά. Λογικό είναι. Και δε θέλω να στεναχωρήσω τους φοιτητές του συγκεκριμένου τμήματος, αλλά…

Από την άλλη σε σχολές που διατηρούν μία επίφαση καριέρας και κύρους (βλ. νομική) υπάρχει μία στροφή προς τα δεξιά (πασπ/δαπ).

Φυσικά δεν είναι οι μόνοι λόγοι. Υπάρχουν και οι συγκυρίες (κοινωνικές και ακαδημαϊκές), η παράδοση της σχολής, ακόμα και τα πρόσωπα πίσω από την κάθε παράταξη παίζουν μεγάλο ρόλο.

Ναι κι εμεις θα πνιγουμε στη δουλεια μολις αποφοιτησουμε, γι αυτο βγαλαμε αυτοδυναμια ΔΑΠ. :stuck_out_tongue:
(Π-λερο-φορικη)

Κοιτα μην μιλας καθολου
Εδω ανθρωπολογοι,κοινωνιολογοι και λοιποι βγαλαν αυτοδυναμια ΔΑΠ…Που πες οι πληροφορικαριοι ειναι τεχνοκρατες:lol: αυτοι που υποτιθεται ειναι των κοινωνικων επιστημων και δεν υπαρχει περιπτωση να βρουνε δουλεια?Πως το βλεπεις:D

Ψηφίζουν δαπ μήπως χωθούν σε κανα εκκε αν διαβάζουν πολύ:p

Ναι όντως το έχω παρατηρήσει και εγώ στο Ρέθυμνο αυτό που είμαστε Κοινωνικές επιστήμες,Φιλοσοφική κτλ,που γενικά η ανεργία είναι ψηλά,έχουμε μία “στροφή στα αριστερά”.
150% ΠΑΣΠ.Φέτος έπεσε βέβαια λίγο,γύρω στις 20 ψήφους,είναι και η κρίση βλέπετε και ενδυναμώθηκε η αριστερά γύρω στις 10 ψήφους.:lol::lol::lol::lol::lol:

για τα πανηγύρια(τουλάχιστον) , για ακόμη μια φορά…

[B]ΑΓΡΙΕΣ ΣΥΜΠΛΟΚΕΣ ΜΕΛΩΝ ΤΗΣ ΔΑΠ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΣΠ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ

Αίμα στις κάλπες του ΤΕΙ/Λ

  • «Ομηρία» σπουδαστή και απειλές για προσφυγή στη Δικαιοσύνη [/B]

Συμπλοκές, κυνηγητά, μικροτραυματισμοί αλλά και «ομηρία», περιλάμβανε το μετεκλογικό μενού των φοιτητικών και σπουδαστικών εκλογών στο ΤΕΙ της Λάρισας. Πρωταγωνιστές φοιτητές, στελέχη και μέλη της ΔΑΠ και της ΠΑΣΠ, που βρέθηκαν αντιμέτωποι προχθές το βράδυ σε κεντρικό σημείο της πόλης και συνεπλάκησαν, «δι΄ ασήμαντον αφορμήν», ενώ ακολούθησαν και άλλα επεισόδια. Η πορεία ίσως καταλήξει στις δικαστικές αίθουσες, ωστόσο φαίνεται ότι και από τις δυο… αντιμαχόμενες πλευρές, γίνεται προσπάθεια να πέσουν οι τόνοι.
Αναλυτικά, η τροπή των γεγονότων, σύμφωνα με συγκλίνουσες πληροφορίες έχει, περίπου, ως εξής:
Δεκαπέντε περίπου στελέχη και μέλη της ΔΑΠ ΝΔΦΚ του ΤΕΙ Λάρισας, βρίσκονταν, προχθές το βράδυ σε ταβέρνα σε ? μεζεδοπωλείο στο κέντρο της πόλης, στο πλαίσιο των μεθεόρτιων για τη σαρωτική επικράτηση της παράταξης (η ΔΑΠ κέρδισε την αυτοδυναμία, και στις τέσσερις σχολές του Ιδρύματος). Στο ίδιο κατάστημα, μπήκαν μετά από λίγη ώρα 3- 4 στελέχη της ΠΑΣΠ, που ζήτησαν το λόγο από τα στελέχη της ΔΑΠ για φθορές που σημειώθηκαν στα «τραπεζάκι» της παράταξής τους αργά το βράδυ των εκλογών. Σημειώθηκε έντονη λογομαχία και μετά από λίγο, οι της ΠΑΣΠ αποχώρησαν. Ωστόσο, λίγη ώρα αργότερα [B]επέστρεψαν μαζί με άλλα 30 περίπου μέλη[/B] της παράταξης. Εκεί άρχισε νέος γύρος λεκτικής αντιπαράθεσης, που γρήγορα εξελίχθηκε σε συμπλοκές σώμα με σώμα.
Από τη συμπλοκή, σύμφωνα με όσα καταγγέλλουν στην «Ε» μέλη της ΔΑΠ, τραυματίστηκαν ελαφρά 4 σπουδαστές, που μεταφέρθηκαν στο Νοσοκομείο, απ΄ όπου αναχώρησαν μόλις τους προσφέρθηκαν οι πρώτες βοήθειες, ενώ στο «πεδίο της μάχης», κατεγράφησαν ζημιές στον περιβάλλοντα χώρο και σε τραπεζοκαθίσματα.
Ωστόσο, το περιστατικό δεν έληξε εκεί, αφού σύμφωνα πάντα με στελέχη της ΔΑΠ, οι σπουδαστές της αντίπαλης παράταξης, [B]πήραν μαζί τους κάποιον συμφοιτητή τους και κατευθύνθηκαν στα γραφεία του ΠΑΣΟΚ, όπου παρέμειναν για αρκετή ώρα[/B]:!:. Μετά από λίγη ώρα συγκεντρώθηκαν και τα μέλη της ΔΑΠ κάτω από το γραφεία της Ν.Ε. και ύστερα από «[B][U]διαπραγματεύσεις[/U][/B]», ο «όμηρος» αφέθηκε «ελεύθερος», χωρίς να υπάρξει συνέχεια στο επεισόδιο.
Σημειώνεται ότι κατά τη διάρκεια της συμπλοκής, προφανώς περίοικος ειδοποίησε την Αστυνομία, αλλά όταν έφτασαν στο σημείο οι άνδρες της ΕΛΑΣ, οι συμπλεκόμενοι δεν ανέφεραν το παραμικρό. Ωστόσο από την πλευρά της ΔΑΠ, τονίζεται ότι ενδέχεται να υποβληθούν μηνύσεις.

http://www.eleftheria.gr/viewarticle.asp?aid=28961&pid=5

κάποιοι εχουν μικρά πουλάκια…δεν εξηγείται αλλιώς…

ΧΑχαχα, τερροριστες οι πασοκοι #-o

Δείτε απο το 1.00

ΔΑΠ…

Ο ορισμός των υπανθρώπων… Λοβοτομή τώρα.

#-o τραγικά πράγματα…ούτε στο γήπεδο τόση μαλακία μαζεμένη…

*δεν μας γλιτώνει τίποτα…

Φανατισμός γηπέδου και αποχαύνωση τι άλλο θέλετε

Εγώ πάντως έχω παρατηρήσει…ποιοί διάολο ψηφίζουν δαπ/πασπ…Από όσους συμφοιτητές που ξέρω,και παλιοί μου συμμαθητές όλοι βρίζουν δαπ/πασπ.Ζήτημα απο 100 άτομα,τα 10 να είναι δαπίτες/πασπίτες.
Πως καταφέρνουν να βγαίνουν,ακόμα το χω απορία…

Πάντως για να δείτε πόσο κάτω έχουν φτάσει,προσφέρθηκαν δαπίτες σε έναν φίλο μου,να έρθει αμάξι στην καλαμαριά,να τον πάρει και να τον πάει στα τει(Σίνδο),να ψηφίσει…

Γαμώ την αναπηρία του ανθρώπινου εγκεφάλου