Καπνίζετε?

εθισμενος:wink:

Na φας κ να μην καπνισεις, ειναι σα να γ… χωρις να χυσεις

:lol::lol::lol:

ποτο χωρις τσιγαρο θα λεγα εγω…

Εγω γιατι απολαμβανω τοσο πολυ το φαγητο σαν τεραστια απολαυση χωρις να εχω βαλει ποτε τσιγαρο στο στομα μου??? :-k

Γιατι αν καπνιζες δεν θα σου ειχε μεινει η αισθηση της οσμης και της γευσης:p

Οτι χειροτερο δηλαδη!

Αστα να παν…:-s

Το τσιγάρο δεν μου αρέσει, και σίγουρα όχι να κάνω κανονικά, είναι αηδία. Μόνο τα στριφτά, αλλά σε καμία περίπτωση να κάνω τακτικά.

Τα ΠΟΥΡΑΚΙΑ όμως. Θέοι! Έχω κάνει αρκετά απ’ τα Χριστούγεννα και μετά, πάνω κάτω ένα δεκαράκι τη βδομάδα και δεν τα ξαναβάζω στο στόμα μου εκτός από ακραίες περιπτώσεις (τριήμερη, κανα πάρτι). Δόξα τω θεώ μ’ έπιασε πάλι η αντικαπνιστική μου διάθεση πριν αρχίσω να εθίζομαι.

Ενώ πριν λίγες ώρες ήθελα να κάνω και δεν έκανα επειδή το χα βάλει στόχο, με ένα γρήγορο search στο ιντερνετ και παρακολουθώντας ποστ μεγαλύτερων που υποφέρουν μου κόπηκε κάθε όρεξη να κάνω σε καφετέριες ή στον δρόμο πχ…

Ασε τις βλακειες λεω 'γω. Λιγο-λιγο, ετσι στο τελος θα εθιστεις. :wink:

Πρώτον, δεν είναι σίγουρο άμα θα πάμε τριήμερη. ;p
Δεύτερον, και να πάμε θα πάμε μια φορά φέτος και δεν θα ξαναπάω ποτέ. ;p

Ααααχ 1/1/2010… Αναμονη…

Oυυυυυ, σσσσσιιιιιιγουρα. Οποιος στηριζεται σε αυτο, μπορει να αλλαξει πλευρο. :slight_smile:

δεν καπνιζω… και ουτε νομιζω να το αρχισω ποτε…
με ενοχλει οταν καπνιζουν διπλα μου, ειδικα οταν ειναι απο εκεινα που βρωμανε! εχει αλλα που μυριζουν καλα και τα ανεχομε8) τα black…(δε θυμαμαι τωρα)

Οσο ζω ελπιζω! :slight_smile:

Πάντως τα μέτρα που παίρνονται εναντίον του καπνίσματος είναι πολύ αποσπασματικα και ανεπαρκή. [-X

[SPOILER]Γιατί δεν εφαρμόζει μια πιο ριζική μέθοδο η κυβέρνηση; Για παράδειγμα, να βάλει από ένα sniper σε κάθε δρόμο και κάθε γωνία, και όπου θα βλέπει αυτός κάποιον να ανάβει τσιγάρο, ΜΠΑΜ!

No smokers=no smoking=no problem.

“Καθαρές” λύσεις.

:roll:[/SPOILER]

Ποιος σου ειπε αγαπητε οτι η κυβερνηση θελει να κανει τον κοσμο να σταματησει το καπνισμα?απο που νομιζεις οτι στιριζεται παγκοσμια οικονομια?και ξερεις ποσο βολευει και τους γιατρους να παθαινει ο κοσμος καρκίνο?ουυυ καλα λουκουμι τους ερχεται8)

Ναι ρε,οι γιατροι γι αυτο ζουν.

Μα αν ψοφανε, χανουν πελατεια τι να λεμε τωρα

σαν πουστης … αγαπαω !!!

Ρε συ με τον καρκινο δεν πεθαινεις κατευθειαν(ωραια συζυτηση βραδιατικα:p) ξερεις τι χρημα πεφτει απο τις χημειοθεραπειες?ουυυ καλα εισαι !και υστερα σου λενε-οχι το χουν φιλοσοφησει το πραγμα-καλυτερα ναναι αρρωστοι και να ζουνε λιγο αλλα οσο ζουνε να τους τα παιρνουμε γερα παρα να ειναι υγιεις!