Καπνίζετε?

Ακριβως ο τροπος σκεψης ενος γιατρου.Δεν γινονται γιατροι για να βοηθαν τους ανθρωπους,αλλα για να ευχονται να ναι αρρωστοι και να τους τα τρωνε!

Σωστο κι αυτο. Μαλλον γι αυτο δεν περασα ιατρικη που να φτασει τοσο μακρυα η σκεψη μου

Aς μην ειμαστε τοσο απολυτοι… Οσο αφελες και αν ακουγεται αυτο, δεν θελω να πιστεψω πως υπαρχουν ανθρωποι που χαιρονται οταν καποιος αλλος υποφερει γενικα - ειδικα απο καρκινο…

Ειρωνικο ηταν το ποστ μου.

Kάποτε είχε διαρεύσει ένα πόρισμα καπνοβιομηχανιών, σύμφωνα με το οποίο το τσιγάρο δε θα έπρεπε να απαγορευτεί, γιατί μειώνει το προσδόκιμο ζωής και έτσι εξοικονομούνται χρήματα για τα ασφαλιστικά ταμεία. Δυστυχώς πολλοί σκέφτονται έτσι και πολλοί γιατροί επίσης δεν πάνε πίσω…

To τελευταιο εχει πλεον πληρως καταριφθει επειτα απο εκτεταμενες επιδημιολογιες ερευνες οπου αποδειχτηκε οτι τα κρατικα ασφαλιστικα ταμεια χανουν δισεκατομυρια λογω περιλθαψης ασθενειων αμεσα σχετιζομενων με το καπνισμα (και ειναι καμποσες). Επισης χανονται χιλιαδες εργασιακες μερες λογω ασθενειων που επισης σχετιζονται με το καπνισμα κατι που πληττει παραγωγικα κρατικο και δημοσιο τομεα.
Γιατι νομιζετε οτι το κυνηγαν (το καπνισμα) με τοσο ακριβα μετρα στο εξωτερικο?? Γιατι αγαπανε τον καλο και ανυπερασπιστο πολιτη??

Δυστυχώς έτσι είναι ;p

τσιγαρο
αλκοολ
πολιτικη
θρησκεια
μπαλα

τα 5 νομιμα ναρκωτικα των χαζων ανθρωπων.

Κάπνιζα. Όχι μανιακά, παραδόξως. Το έχω κόψει εδώ και ένα+ χρόνο. Μου περνάει απ το μυαλό να το ξαναρχίσω -και να το ξανακόψω το καλοκαίρι με το Νόμο αλλά δεν το έχω κάνει. Και πλέον τσατίζομαι άγρια με τους καπνιστές. Ειδικά στις στάσεις κ σε παρόμοια μέρη…

εγώ το άρχισα αυτά τα χριστούγεννα για να δω πως είναι.Αλλά τώρα όταν είμαι έξω κάνω πακέτο ολόκληρο(25αράκι) και κάθε φορά λέω “αυτό θα είναι το τελευταίο μου”:pαλλά τώρα θα το κόψω (το πήρα απόφαση)αν και είναι δύσκολο γιατί το έχω συνδυάσει με περπάτημα ,και περπατάω πολύ:p

Στην εφηβεία αν δεν έχεις κάνει πολλά εύκολα το κόβεις, απλά σκέφτεσαι “και θα κρατηθώ πάντα?”, “και θα περάσω φοιτητής χωρίς να το αρχίσω τελικά?” και αυτό είναι λίγο λούκι.

Να ρωτήσω κάτι και τους καπνιστές, όταν το κόβεις, μετά από λίγο το ξεχνάς τελείως ή είσαι όπως τις πρώτες μέρες? ;p

δεν λαχανιαζεις στο περπατημα???
κοφτο ρε βλακα,θανατος ειναι.

Εγώ κάπνιζα κανα 2μηνο πολύ λίγο, 5 τσιγάρα περίπου τη βδομάδα και δεν είχα πάρει ποτέ πακέτο να το τελειώσω να το φχαριστηθώ που λένε, όλο το πέταγα από τύψεις.

Τώρα το “κόβω” από Παρασκευή, αλλά γαμώ δεν το χω φχαριστηθεί, όλο περιστασιακά έκανα και γυρίζει συνέχεια στο κεφάλι μου. Είμαι πολύ αποφασιστικός και άμα είναι να το ξεχάσω έχω αντοχές για μέχρι τότε, αλλά άμα είναι πάντα να τραβάω αυτό το λούκι πάω και παίρνω πακέτο και τελειώνει η υπόθεση ;p

δεν λαχανιάζω,είμαι ντούκι εγώ:p.Ντάξει βασικά δεν νιώθω τίποτα,ούτε στο ποδόσφαιρο στην γυμναστική νιώθω κάτι σε λαχάνιασμα.

εισαι πολυ μικρος για να καπνιζεις:?

ε ντάξει ευελπιστώ να το κόψω και θα το κόψω γιατί το έχω πάρει απόφαση:p.Ακούως βέντερ?:stuck_out_tongue:

nope!δεν εχω καν δοκιμασει.

Εκανα μια τραγικη αποπειρα να το κοψω τον προηγουμενο μηνα.Ποτε ξανα

τσου[-X

τόσο δύσκολο είναι?