Ανεκδοτάκια

Πότε ακριβώς ήταν αστεία η λέξη “αράπης”;

Για κάποιους από πάντα.

Captain Obvious to the rescue…είναι black humor και έχεις κλάσει στο γέλιο άπειρες φορές με πάμπολα παρόμοια ανέκδοτα από όταν πήγαινες σχολείο ακόμα…επίσης αν θές είναι το ίδιο ρατσιστικό με την μικρή αννούλα, τους πόντιους, τους γύφτους κλπ κλπ αλλά τώρα ξαφνικά υπάρχει πρόβλημα…τόσα χρόνια δεν υπήρχε…τα έχετε κάνει σκατά στο κεφάλι σας με την ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ επιτηδευμένη αντιφασιστική προσέγγιση ΣΕ ΟΤΙ ΚΙΝΕΙΤΑΙ πλέον γύρω μας, συνέλθετε λίγο γιατί οδηγείστε σε καταστάσεις πολύ πιο ενοχλητικές και επικίνδυνες από 10 μαλάκες στη βουλή.

παρτε λοιπον ενα παρα πολυ κακο

[SPOILER]-Πώς λένε το hot dog στη Θεσσαλονίκη; -Μπουγάτσα με Πάολα?
[/SPOILER]

αστείο δεν είναι το σημαινόμενο αλλά το ότι υπάρχει μια λέξη που αλλάζοντας ένα γράμμα, σημαίνει κάτι άλλο και τυχαίνει να βγάζει κάποιο διπλό νόημα η ιστορία.

ξεκόλλα.

ρε πστ όσο θελω να καούν οι χρυσαυγίτες, άλλο τοσο θελω να καούν και οι κομπλεξικοι δηθεν νεο-αντιφασιστες που μας πρηζουν τα @@ όλη μέρα…και μάλιστα στον ίδιο φούρνο για να βρίζετε και εκεί ο ένας τον άλλο, μπας και ηρεμήσει ο υπόλοιπος νορμάλ κόσμος…εδώ ρε fake δεν είναι ο αμερικάνικος νότος, δεν έχουμε κάνει τπτ στους μάυρους και δεν υποννοεί τπτ για κάποιον αν γελάσει με ένα ανέκδοτο…για την πλειοψηφία του λαού οι άνθρωποι αυτοί είναι συμπαθητικοί και αντιμετωπίζονται ως ίσοι…οπότε κάνε κάτι άλλο, get a job, whatever…και βρίσε με, κάνε ότι θες δεν παίζει ν’απαντήσω, webfights δεν κάνω…μλκ τρελαίνομαι ίδιο ύφος με τους μπάτσους έχετε ρε πστ…να το κοιτάξετε…

Εκτός βέβαια κι αν δεν είναι αφροαμερικάνοι που βλέπουμε σε μια οθόνη και γουστάρουμε, αλλά βέροι αφρικάνοι που ζουν στο κέντρο της Αθήνας και προσπαθούν να τη βγάλουν πουλώντας cd και dvd ή άλλες μαλακίες στα πεζοδρόμια - σ’ αυτή την περίπτωση είναι τα μιάσματα που έρχονται στη χώρα μας ενώ δε χωράει άλλους μετανάστες, και μας παίρνουν τις δουλειές.

Τέλος πάντων, νομίζω ότι πρέπει να χαλαρώσετε όλοι. Το να γελάς μ’ ένα ανέκδοτο που αναφέρει τη λέξη “αράπης” δε σε κάνει αυτομάτως ρατσιστή.

Λεει ενας κουφος σε μια ξανθια:
-Ποσο κανει 3 και 3;
-5.
-Ο κωλος να φεξει.

Οτι και να λες το ανεκδοτο ειναι ρατσιστικο.Πολλοι μπορουν να θιχτουν και δικαιολογημενα.Και τα ανεκδοτα για ποντιους,ξανθιες κτλ ρατσιστικα ειναι.
Απλα μερικοι γελανε και μερικοι οχι.

Και εσεις οι απολιτικ μας εχετε πρηξει τοσο καιρο να βαζετε στο ιδιο τσουβαλι τους εμα,τιμοι,χρυση αυγη που τους φταιει ο μεταναστης που δεν τους σηκωνεται με τους ιδεολογικα απεναντι τους που φωναζουν για αλληλεγγυη και που τα θελουν ολα και για ολους και δεν μοιραζουν γαλα μονο στους Αιλληνες!

ρε πστ μου, jesus, μλκ ντάξ, έλεος τπτ πια δεν νιώθεις. Άμα δεν θες να κανεις webfight σκάσε και μην ποστάρεις. Αλλά οκ, έχεις δίκιο, τίποτα δεν έχετε κάνει στους αφρικανούς. Τις κότες. Σε κανά κακομοίρη στα φανάρια την πέφτετε. Για κατεβείτε προς τα κάτω να σας βγάλουν τις χατζάρες οι “αγάπηδες” να σας πω εγώ.

άιντε δγ/δα ζωάδια

Ρε fake δεν έχουμε κάνει σαν έλληνες κάτι στους μαύρους είπε το παιδί, τι διαστρεβλώνεις αυτά που λέει με παπαρολογίες? Διάβασε πρώτα αυτά που λέει ο άλλος και μετά πάτα τα πληκτράκια. Κι αν γουστάρεις να κάνεις κάτι για την ΧΑ τράβα και κάντο, εδώ μπορείς να μην πρήζεις αρχίδια σε κάθε ψήγμα ρατσισμού που ΕΣΥ μόνο μπορείς να διακρίνεις? Και όχι μόνο εσύ δλδ, όλοι οι ευέξαπτοι / υποχόνδριοι wannabe φιλελεύθεροι του φόρουμ, πραγματικά είναι πολύ ενοχλητικό σε βαθμό αηδίας πλέον.

Και συ ρε Deathster δεν το πιάνεις το νόημα περί αγανάκτησης που εξέφρασε το παλουκάρι? Δηλαδή όποιος δεν είναι υπερβολικός και υποχόνδριος με οτιδήποτε που θυμίζει ΧΑ είναι και απολίτικ, πρέπει δηλαδή να έχουμε όλοι από μια ταμπέλα άσπρη με κλαδί ελιάς ή μαύρη με μαίανδρο γιατί αλλιώς είμαστε απολίτικ. Η ιδεολογική μαλακία των άκρων βαράει άσχημα στο κεφάλι, αυτό ξέρω εγώ, οι φανατικοί είτε με μαίανδρους είτε με κλαδιά ελιάς ανήκουν στο τσουβάλι με τα σκατά της ανθρωπότητας. Στο ίδιο τσουβάλι που θα βρείς τους φανατικούς όλων των θρησκειών και ιδεολογιών της ιστορίας.

Πάει ένας άντρας σε ένα γιατρό και του λέει!!
-Γιατρέ μου τώρα τελευταία όπου και να πάω μπλέκω άθελα μου συνέχεια σε καυγάδες!!!
Και τσακώνεστε πολύ συχνά όπου και εάν πάτε;
-Ναι γιατί, τραβάτε κάνα ζόρι;

Για αρχή άσε τον άλλον να πατάει τα πληκτράκια και να απαντήσει. Μπορείς;

Και δεύτερον, γιατί μωρή τσαπού πετιέσαι όποτε σου θίγουμε τα ασπόνδυλα;
Αηδία είναι η φάρα σου η ίδια και η απάθεια σου.

Βγάλε το τούλι και το πέπλο αγνότητας και προσπάθησε να διακρίνεις τα συνεχή κρούσματα ρατσισμού.

Αράπης-Αράπης-Αράπης-Αράπης…

ξεκολλάτε…

http://www.youtube.com/watch?v=DbO5h8Ctfs8

Δύο ηλικιωμένοι φίλοι πηγαίνουν στο σπίτι του ενός:

  • Κώστα, να σου πω, να πω την γυναίκα μου να μας κάνει κανά μεζέ;
  • Εεε… ξέρω γω; Αμα δεν της είναι κόπος…
  • Ναι βρε, μην ανησυχείς… μόνο, ξέρεις… εε… α, για πες μου, θύμησέ μου έναν πόλεμο που έγινε…
  • Tον πόλεμο για τα ανέκδοτα στο ρόκινγ λες?
  • Οχι, βρε, αυτός είναι πρόσφατος. Έναν πόλεμο στην αρχαία Ελλάδα…
  • Ε; Στην αρχαία Ελλάδα; Γιατί;
  • Θα σου πω, πες μου μόνο.
  • Α, καλά… ο Δεκαπενταετής.
  • Χμμ… μπα, δεν μου κάνει… άλλον, άλλον.
  • Ο Περσικός πόλεμος; Σου κάνει;
  • Μμμ… μπαα… άλλον, άλλον.
  • Καλά, ο Τρωικός τότε.
  • Ναι μπράβο, αυτόν! Θυμάσαι πώς την έλεγαν την γκόμενα που ξεκίνησε τον πόλεμο;
  • Ποια βρε, την ωραία Ελένη;
  • Αυτήν μπράβο! (Και ανοίγοντας την πόρτα του διαμερίσματος φωνάζει…) [SPOILER]-Ρε συ Ελένη, κάνε κανά μεζεδάκι να φάμε!![/SPOILER]

Και γίνε επαναστάτης του Internet;

τα 3 ταυτοχρονα ποστ αποπανω ειναι αγνος σουρεαλισμος

Ε; Πώς σου φαινομαστε;

Κι εγω αυτο παρατηρησα. Φοβερος συγχρονισμος. Ηρθαμε 00:59 και οι τρεις μας (ηρθαμε και ποσταραμε εννοω)

Αυτό με τον αράπη και την μπίρα είναι παλιό και καλό. Στα ανέκδοτα επιτρέπονται πρακτικά όλα, απλά μερικά ίσως δε λέγονται μπροστά σε παιδιά ίσως.
Εντελώς τυχαία άκουγα σήμερα το παρακάτω κλασικό άσμα, αφιερωμένο σε όσους θίγονται από ανέκδοτα:

Και μπόνους ανεκδοτάκια…

[SPOILER]Τι κάνει ένας Εβραίος όταν πάρει φωτιά το σπίτι του;
Αναπάντητη κλήση στην πυροσβεστική.[/SPOILER]

[SPOILER]Πως λένε οι γύφτοι το ice tea;
Είσαι τεά.[/SPOILER]