Tragedy - Darker Days Ahead (2012)

Ανοίγω εδώ γιατί σίγουρα θα συζητηθεί.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΛΥΣΣΑ ΠΑΝΤΩΣ

έτσι είμαι:

[B]ΕΤΣΙ[/B]

λίγο νερό στο παιδί!!!

it’s out there

pm για παραπάνω όσον αφορά τον από πάνω.

και ο Paul έχει ένα δίκιο:

το άκουσα εκαι δείχνει πολυ καλο…
δεν μου εχει μείνει βέβαια κανενα κομμάτι αλλα ουτε που κατάλαβα που το ακουσα 2 φορες

Παιδιά, ένα p.m. όποιος μπορεί, please.

αναρωτιεμαι αν ο Paul Burdette επαθε κατι σαν τενοντίτηδα και δε μπορεί πλέον να παίξει d-beat. Πρώτες ακροάσεις. Δεν είναι κακό. Αλλά ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικό. ΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣ

Εχω ακουσει μονο τρια κομματια απ το youtube, αλλα εχω την εντυπωση πως αν ο δισκος κυμαινεται σε αυτο το υφος ειναι το album που θα επρεπε να βγαλουν οι Tragedy του ετους 2012. Δωστου λιγο χρονο.

εχμ το χω κατεβασει ολόκληρο γενικά. Και δεν εχω ξενερωσει με την αλλαγη προς το παρον. Θα παιζει για πολλες μερες στον πλειερ.

Πάντως από το να εβγάζαν έναν safe δίσκο αλα nerve damage, με 2-3-4 μονο εμπνευσμενα ριφακια και πολυ κοπανημα κι εγω το προτιμω αυτο. Για να δουμε.

Εμενα παντως καποιες μελωδιες μου εβγαλαν το συναισθημα και τη μελαγχολια που ζητουν αυτοι οι καιροι. Μου φανηκε πολυ πιο μεταλ, αλλα και πιο ωριμο σε ηχο κι αντιμετωπιση επιρροων με την αρκετα καλη εννοια και το πανκ φιλινγκ ειναι εκει στο βαθμο που χρειαζεται. Τεσπα περισσοτερα οταν ακουσω ολο το αλμπουμ κι εχω ξεκαθαρη γνωμη.

παντως το πρωτο κομματι no cemeteries here έχει μια απίστευτη επικούρα-άρπισμα.

επισης συμφωνω για τις μελωδιες. Ενιγουει εχει μελλον η φαση

Ρε παιδιά, κι εγώ μία φορά το άκουσα μέχρι τώρα μόνο, αλλά δεν πρόσεξα καμία τεράστια αλλαγή. Κατευθείαν Tragedy ήχος μου φάνηκε, ακόμα πιο μελωδικοί από το ‘‘Nerve damage’’ ίσως, αλλά στο κλασικό τους στυλ. Περισσότερα αφού το λιώσω.

Δώσε κανά παράδειγμα από d-beat γιατί δεν γνωρίζω τον όρο.Ίσως έχω ακούσει κάποιο κομμάτι αλλά σαν ορολογία πρώτη φορά το ακούω…

D- beat είναι ο ρυθμός- σήμα κατατεθέν του crust. Είναι αυτό που μπαίνει στο 0:08 αυτού του (κλασικού) τραγουδιού:

Α μάλιστα,πολύ ωραία.Κ ήθελα να ρωτήσω τα χαρακτηριστικά του crust γιατί είχα ποστάρει ένα συγκρότημα στο crust θρέντ κ μου την είπανε :lol: Με κάλυψε η απάντησή σου κ στις δυο απορίες μου.Ωραίος:thumbup:
Πολλές ταμπέλες ρε γαμώτο,εγω δλδ αν άκουγα κάτι τέτοιο θα έλεγα ότι έιναι μια μίξη μέταλ κ πάνκ,δεν το έχω με τις ταμπέλες κ πολύ…

Κάτσε ρε εφόσον έχουν ρίξει κατακόρυφα ταχύτητες. Οι κιθάρες όμως είναι πραγματικά τρατζεντι, ασυζητιτί.

Οι ταχύτητες έπεσαν, ναι, τώρα που το σκέφτομαι, αλλά πάντα είχαν, μωρέ, οι Tragedy τέτοια αργά τραγούδια (και πιο αργά), απλά πιο λίγα σε κάθε δίσκο.

Anyway, τα λέμε σε λίγες μέρες πιο αναλυτικά.

Δε βάζω πόρισμα, ακόμη επεξεργάζομαι τον δίσκο.

Αλλά διαβάστε λίγο αυτό:

[I]“So the new album kicks in with the song ?No cemeteries here? that more or less is a let down. Every single tragedy record starts with a dynamite. The self titled had the ?point of no return?, Vengeance had ?conflicting ideas? and Nerve damage had ?eyes of madness?.”[/I]

[B]http://fifteencountsofarson.blogspot.com/[/B]

και σκεφτείτε ότι είναι από τα αγαπημένα μου του δίσκου,