Trivium

Μπαντάρα ήταν εξαρχής.

Αν εξαιρέσουμε το “Ember” που δεν είναι ακριβώς proper δουλειά, το μόνο μέτριο άλμπουμ τους είναι το “Silence In The Snow” κατ’ εμέ που και πάλι κακό δεν το λες.

Το φετινό είναι απλά καταπληκτικό, σημερινό metal.

Όσο για τη χώρα μας, ο τίτλος της συνέντευξης που είχε κάνει ο @Giasonas (σήμερα έχω βάλει σκοπό να σε ξεμπροστιάζω) όταν τους είχε συναντήσει, παραμένει επίκαιρος

Άσε που τώρα δεν έχει να φέρει και Iced Earth… :stuck_out_tongue:

5 Likes

Ναι ρε παιδιά, είναι πολύ κρίμα να μην έχει φέρει ένας άνθρωπος αυτή τη μπάντα

Νόμιζα ότι έκανες λάθος όταν με ταγκαρες, δε τη θυμόμουν ούτε λίγο αυτή τη συνέντευξη :neutral_face:

Αν εννοείς σαν παραγωγή συμφωνώ, κατά τ’ άλλα γεμάτο κομματάρες είναι. Δυστυχώς λόγω παραγωγής δεν αναδεικνύονται τα κομμάτια όπως τους αξίζει.

π.χ.

ή το Pillars of Serpents θα μπορούσε να ακούγεται κάπως έτσι:

Ακουσα το ITCOTD και συνυπογράφω πως πρόκειται για έναν πολύ ωραίο δίσκο. Πορωση, ριφαρες, ωραία ρεφρέν, μια ακρόαση ήταν αρκετή για να μου αρέσει ήδη αρκετά.

Από κομμάτια με τράβηξαν περισσότερο το ομωνυμο, feast of fire, το fall into your hands, το phalanx και φυσικά το like a sword over damocles που ήταν και το κομμάτι που με εκανε να ακούσω ολόκληρο το δίσκο. Heavy metal του σήμερα. :+1:

4 Likes

Σε αυτο φταινε οι δισκογραφικές και τα περιοδικα που καποτε τους πλασαρανε σαν τους νεους metallica. Δεν ξεκινας ετσι καριερα…

1 Like
4 Likes

Χτες το βράδυ είχα την ευκαιρία να μιλήσω με τον Matt.

Πρόκειται για φοβερό τύπο και νομίζω πως είπε πολύ ενδιαφέροντα πράγματα.

Ο τύπος είναι αστέρι, τίποτα δεν είναι τυχαίο.

5 Likes

Έχω αποκομίσει την ίδια εντύπωση από τις διάφορες φορές που τον έχω ακούσει να μιλάει.

Είναι έξυπνος και κυρίως καταλαβαίνει την business πλευρά του παιχνιδιού, εξ ου και έχει κάνει την μπάντα οικονομικά αυτάρκη.

Επίσης νομίζω ότι η συνεχής δημιουργία πολύ καλών albums (αν και δε θα τους έβαζα επουδενί στις ψηλότερες κατηγορίες μπαντών του ήχου) συμβαίνει επειδή είναι μεγάλος φαν της κιθάρας, του ήχου γενικότερα κι έχει τη νοημοσύνη να συνδυάζει αυτά (μαζί με το ταλέντο του) για να «προχωράει» τον ήχο του συγκροτήματος, λίγο παραπάνω κάθε φορά.

του ειπες να παρει τον κωλο του να ερθει?

1 Like

δεν έρχεται ακάλεστος , είναι τζεντλεμαν :stuck_out_tongue:

2 Likes

ε περίπου…

να μια πρόγευση.

8 Likes

Χρηστο εξαιρετική συνέντευξη μπραβο ρε φιλε…

πραγματικά απο τις λιγες μπαντες που ακουγα πωρωμενα πιτσιρικάς και συνεχίζω να ακουω και τωρα στα 34 μου…

6 Likes

το όμορφο σε αυτό που έγραψες είναι ότι και η μπάντα και εσύ μεγαλώσατε παράλληλα , αφού είστε σχεδόν συνομήλικοι . Αυτοί σαν μουσικοί και εσύ σαν ακροατής

Είναι πολύ ωραία η συνέντευξη , φαίνεται ότι είναι και γαμώ τα παιδιά

Για το οποίο ήμουν σίγουρος από τότε που τον είδα να κάνει guitar battles με backing tracks με youtubers μουσικούς για χαβαλέ και να διασκεδάζει , να κάνει clinics στο twich ή στο κανάλι του Thomann κλπ ωραία . Σίγουρα βγάζει λεφτά από αυτά αλλά θεωρώ ότι πρέπει και να αγαπάς τη μουσική και την κιθάρα για να ασχολείσαι όλη μέρα με αυτό

ΥΓ : του έχω και μια έξτρα εκτίμηση επειδή όσες φορές τον έχω δει σε οποιαδήποτε συνθήκη παίζει όντως με epiphone :+1:

5 Likes

Ευχαριστώ πολύ παίδες.

Η αλήθεια είναι ότι πλέον παθιασμένους και ειλικρινείς τύπους σαν Matt τους εκτιμώ πολύ. Χαίρομαι που σας άρεσε.

4 Likes

For what is worth, να σημειώσω ότι το album “χτύπησε” ένα ολοστρόγγυλο δεκάρι στο νέο τεύχος του MH, αναδεικνυόμενο σε album του μήνα.

Καθόλου άδικα, ε; Πανέμορφος ο δίσκος και αυτό επιβεβαιώνεται με κάθε άκουσμα (κι έχουν “πέσει” πολλά από μέρους μου).

1 Like

Όσο καλό κι αν το περιμένατε…Είναι καλύτερο!!!

3 Likes

Τέταρτο λεπτό και μετά = :drooling_face: + οριακά πήρε τηλέφωνο ο Einar και ζήτησε το λιντάκι του πίσω

6 Likes

το ακουσε κανεις το Ibaraki; Ειμαι στην πρωτη ακροαση

2 Likes