Uli Jon Roth - 40th Scorpions Anniversary Greek Tour 2013

https://www.facebook.com/events/510978722281530/

τέλη Μαΐου-αρχές Ιουνίου
Αθήνα,Θεσσαλονίκη και που αλλού??

συναυλίες λέει με κομμάτια Scorpions από την εποχή του Roth στους Σκορπιούς. μέσα με τα μπούνια!

Mαλάκες είμαι πιωμένος μέχρι τα μπούνια. Μην τα γράφετε αυτά…

ποσο γλυκα εξαφανιζονται εννοιες οπως “διαβασμα” και “εξεταστικη”

οχι μόνο λέει. ελα λαρισα γαμωωωωωω

Ρε τι θα γίνει, δεν έχουμε λεφτά ρε. Τον είχα δει το '09 με Σκορπιούς, το '10 μόνο του, τώρα αν περισσεύουν θα ήθελα να ξανατιμήσω.

[SPOILER]2 ώρες λέει[SPOILER]Σκόρπχιονς λέει[SPOILER]Καλοί Σκόρπχιονς[SPOILER]ΑΑΑΑΑΑ :vibrate:[/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

πες τα πες τα!! :stuck_out_tongue:

Μακαρι να ερθει παλι στην τσαγκαραδα στο πηλιο… πανεμορφο μερος, μεσα στο πρασινο, ιδανικη ατμοσφαιρα για τη μουσικη που παιζει ο (θε)ουλης…

πφφφφ τελειωμένοι Scorpions :stuck_out_tongue:

Μέσααααααααααα…!!!

Εκεί θα είμαστε! 8)

Αρρώστια είναι. Εγγύηση είναι. Θεός είναι. Δεν υπάρχουν δεύτερες σκέψεις…

Απ ολους τους Scorpions, εγω προτιμω αυτους.

[SPOILER][/SPOILER]

Μπράβο, σου εύχομαι κάποτε να δεις κι αυτούς.

[SPOILER][SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

2 ωρες με κομματια απο τις δισκαρες Fly To The Rainbow, In Trance, Virgin Killer και Taken By Force? Μεσα με τα 1000, δεν χανεται αυτο, ελπιζω σε καλη τιμη εισιτηριου…

Πραγματικά άψογος, τον έχω δει αρκετές φορές. Παίζει γύρω στις 2μιση ώρες και πάντα έχει κάποια τραγούδια σε πρώτη εκτέλεση.

Θα προτιμούσα όμως να έπαιζε περισσότερα τραγούδια από τα προσωπικά του άλμπουμ. Κορυφαία ήταν η συναυλία του την εποχή της κυκλοφορίας του ‘Under a dark sky’. Επίσης πολύ καλή αυτή με τους Bucholz-Rosenthal.

Επίσης θα ήθελα να κυκλοφορήσει επιτέλους και νέο υλικό ή έστω τα πολλά ακυκλοφόρητα project που έχει από το 90’ (requiem for an angel και οι συμφωνίες του).

+1
Πραγματικά θα ήθελα να δω μια συναυλία του, που να ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙ SCORPIONS. Ο τύπος είναι πραγματική απόλαυση σε ό, τι και να παίζει. Και έχει παίξει πολλά…
Αλλά οι σκορπιοί πουλάνε…

Drifting Sun έχεις ιδέα αν παίζεται καθόλου;

Αν λες αυτη στο Fuzz ημουν μεσα, ειχε παιξει 2 ωρες και 50 λεπτα. Προσωπικα δεν ειμαι κανας μεγαλος φαν των Scorpions, θα βαλω ν ακουσω συγκεκριμενους δισκους, αλλα αυτη η συναυλια ηταν πραγματικα απιστευτη.

Το είχε παίξει παλιότερα. Δεν γνωρίζω ποιο θα είνα το φετινό setlist.
Πάντως κανένα τραγούδι δεν αποκλείεται από τον Roth. Ολα έχουν πιθανότητα να παιχτούν.

Απο Θεσσαλονίκη είμαι…και στο Principal που τον είχα δει τόσο έπαιξε! Σχεδόν 3 ώρες.

μαζι σου! 8)

θα ειμαστε εκει αρκει να ειναι ημερομηνια που βολευει

Θα τιμήσουμε λογικά.
Ελπίζουμε να μην έχουμε πάλι τίποτα δυσάρεστες εκπλήξεις με Γκας Τζήδες και το κακό συναπάντημα.