Ελληνική underground σκηνή

Πράγματι, αν και εγώ τα περισσότερα δεν τα ξέρω έχει κανει πολυ καλή δουλειά. Μπράβο του.
Και μπράβο και στον Παναγιώτη που τα βρίσκει και τα ποσταρει και για μας. Τhnx!!! :smiley:

κατέβασε την Συνταγή οπωσδήποτε…

ωπ ωπ Ανασα Σταχτη ! Αυτο θυμαμαι να το ακουω σπιτι ενος φιλου.Ωραιο ηταν.

:bounce: :bounce:

τσίμπα το οπωσδήποτε… Ξέχασα να αναφέρω ότι ο τύπος έχει κάνει και καλή δουλεία στο ηχητικό αποτέλεσμα, καθώς έχει αφαιρέσει το scratch κλπ κλπ με αποτέλεσμα να ακούς ακόμα και τις κασσέτες που ανεβάζει σε πολύ καλή ποιότητα. Τον δίσκο τον Ανάσα Στάχτη ας πούμε μόνο στο πικάπ του ξαδερφού μου τον είχα ακούσει τόσο ωραία αλλά το scratch ήταν πολύ πιο έντονο…

επ επ Shit Hit The Fan!!!Aυτοι ηταν θεουληδες ρε!

ξερεις μηπως (κι οποιος αλλος ακουγε Νεκρους Μπακογιαννηδες) αν διαλυθηκαν, αν κυκλοφορησαν κατι αλλο εκτος απαυτο που διναν δωρεαν ή οχι ? στο site που δωσα εχουν να κανουν update κατι χρονια.

Τους Απολιτιστους τους θυμαται κανείς αλήθεια?:lol: (Επικό group…)

τους Shit Hit The Fan τους ξέρω από μία συλλογή που είχα παλιά.
Για τους Νεκρούς Μπακογιάννηδες αγνω και εγώ την τύχη τους.
Απολίτιστοι κάτι μου λένε σαν όνομα αλλά δεν. Πες κανα ίνφο ρε γιώργο… :-k :-k

Oταν πινεις κοκα κολα
μην πετάς το μπουκάλι
γιατί όπως δείχνουν όλα
θα σου χρειαστεί και πάλι!!!

χαχαχα, Απολιτιστοι φίλε… με το παραπάνω στιχάκι τους είχα μαθει που το ελεγε για πλάκα ένας φίλος μου ολη την ώρα. Αυτό και τη Σημαία (που φαντάζει ωραία καμμένη και κάτι τετοια).
έχω το Στους Δρόμους και μερικά αλλα σκόρπια… τι θυμάσαι ρε davi… xaxa

Βασικα ειχα μια κασετα τους και το μονο τραγούδι που θυμάμαι είναι -το σχολείο-…(Με τον θεικο στιχο,το σχολειο είναι για τους μαθητές και οχι για τους πουστηδες τους αναβαθμιστές…:lol: )

Ρε παιδες κατι τυποι που λεγανε ενα τραγουδι “Χριστινα” ποιοι ηταν ?
Πηγαινε καπως ετσι :
“Σημερα η μερα ητανε μ**νι
σε βλεπω στο σχολειο με εκεινο το παιδι
ερχομαι κοντα σου σε παιρνω αγκαλια
κι υστερα του δινω του φουστη μια μπουνια.”

Τabula Rasa

και σε ενα σημείο δεν καταλαβαίνω και τι λεει ρε γαμώτο…

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

8O 8O κι εσύ? τελικά δεν είμαι η μόνη ε? χαχαχχααχαχ

Μα τι σκατά λεει σε αυτό το σημείο? :-k

ο yes that’s it.ουτε εγω θυμαμαι τι ελεγε εκει.

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=282447&postcount=1257

http://www.rocking.gr/review561.php

Πού τους πέτυχες ?

Και που και που γαμάτε, με προφυλακτικό:!:

παιδιά όποιος ξέρει ένα γκρούπ απο θεσσαλονίκη τους corrosive instinct να μου στείλει μύνημα έχουμε πολλά να πούμε

Mία νέα σχετικά μπάντα, που αξίζει την προσοχή όσων γουστάρουν ελληνικό πανκ της παλιάς καλής σχολής.

Αρχή Του Τέλους - Κίνηση Σε Δύο Βήματα ( demo 2004 )

Aπό hiddendiaries.bloogspot.com

Punk, hardcore, new wave μπαντα απο την Αθηνα η οποια ειναι ενεργη απο το 2000 μεχρι σημερα. Στη μεχρι τωρα πορεια τους εχουν κυκλοφορησει αρκετα demo με το “κινηση σε δυο βηματα” να ειναι το τριτο τους. Παραλληλα εχουν συμμετασχει σε αρκετες συλλογες.

Aπό εμένα:

Μετά χαράς βλέπω ότι τα τελευταία χρόνια γίνονται κάποιες προσπάθειες τόσο από νέα συγκροτήματα αλλά και από δίαφορους τύπους μέσω των blog τους να αναβιώσει η παλιά “αίγλη” του ελληνικού πανκ. Σίγουρα οι “Αρχή του Τέλους” με αυτό το demo τους είναι βήμα προς την σωστή κατεύθυνση. Χαρακτηριστικό είναι ότι όταν έβαλα ένα κομμάτι τους σε έναν φίλο, η πρώτη αντίδραση του ήταν: “Ωχ… έχουν τον παλιό καλό ήχο”. Και νομίζω ότι αυτο τα συνοψίζει όλα. Αν σας αρέσει η μείξη του ελληνικού πανκ με new wave στοιχεία έτσι όπως δίδαξαν οι ήρωες εκείνης της εγχώριας σκηνής τότε πριν 20 και βάλε χρόνια, αν δεν σας αρέσουν τα περισσότερα συγκροτήματα της Atlantis records, τσεκάρετε… το demo είναι διαθέσιμο χωρίς αντίτιμο:

http://rapidshare.com/files/78497942/arxi_tou_telous_beginning_of_the_end_-kinhsh_se_dyo_vhmata__movement_in_two_steps_-2004.rar.html

popooo… ti diavazo…kai ti thumamai…

Na prostheso kai ego kapoia groupakia stin kouventa oi agapimenoi ektos elegxou kai oi gkoulagk me tin kommatara “o trellos mousikos”…

i ego megalosa, i ego megalosa, i ego megalosa…i ego megalosa… opos kai na exei den vrisko tetoia group simera - re lete na megalosa??