Up the hammers festival viii 8&9 march 2013

skata:?

edit: και κάπως έτσι καίγονται οι helloween/ray :confused:

τι διάολο, ακυρώσανε 2 την πρώτη μέρα και βάλανε +1 στη 2η?! πως είναι το Line up μεχρι τώρα?

MEDIEVAL STEEL (USA) (First show in Europe!)
WOTAN (I) (Performing the entire “Carmina Barbarica” album)
ANGUS (NL)
WIDOW (USA)
RULER (I)
SIN STARLETT (CH)
SANCTUAIRE (F)
Special guests: MERCYFUL DIAMOND (DAN)
(Tribute band to King Diamond and Mercyfull fate)

οι μονοι που ακυρωσαν ητανε οι blitzkrieg…ο καραζερης συμφωνα με το fb του ακυρωσε ο ιδιος τους stormzone και τον jess cox για μελλοντικα shows και ειπε θα το κανει πιο επικο το UTH…ε ο jess cox ητανε 2η μερα γι’αυτο μπηκαν εκει οι wotan…τωρα περιμενουμε ακομα ενα συγκροτημα για την 1η μερα και περιμενουμε και τον headliner αυτης…

ο λόγος είναι ότι ο δίσκος γαμαει και σπέρνει, και στη τελική μήπως είναι η μόνη μπάντα που παίζει ολόκληρο ένα παλιό δίσκο??? Δε καταλαβαίνω που είναι το κουλό!?

οι τρομπες οι Blitzkrieg δεν ειχαν ακυρωσει την εμφανιση τους και το 08 στο μινι φεστιβαλ που ειχε γινει τοτε με cloven hoof elixir και ειχαν ερθει τλκ οι Tygers Of Pan Tang ?? ή θυμαμαι λαθος;

Όντως δεν είναι κουλό το ότι θα έρθουν εδώ πέρα οι Wotan και θα παίξουν όλο το Carmina, έτσι κι αλλιώς μ’ αυτό το δίσκο χύνει ολάκερη σχεδόν η εγχώρια “true” σκηνή, ήταν αναμενόμενο να γίνει κάτι τέτοιο κάποια στιγμή. Τώρα βέβαια σε κάποιους αυτός ο δίσκος δε λέει και πολλά (και βασικά ούτε η μπάντα), αλλά τι να γίνει.

βασικα συνηθως γινεται απο παλιες μπαντες που πλεον ΔΕΝ εχουν γαματο υλικο καινουριο, και λενε ας κανω μια “σιγουρη” περιοδεια βασισμενος στο παλιο αγαπημενο υλικο (Assassin, Whiplash κλπ) εφοσον με τα καινουριο μας δεν… τωρα οι Wotan δειχνουν αρκετα ελπιδοφορα μπαντα, που μεχρι και ο τελευταιος δισκος ειναι καλος, και ειμαι σιγουρος οτι μπορουν να βγαλουν και τωρα καλο υλικο, δεν τους κοβω να εχουν ξενερωσει… οποτε ο λογος που μου φαινεται περιεργο ειναι απλα οτι συνηθως κατι τετοιο γινεται για παλιους και κλασικους δισκους που βγηκαν το 80’ κ το 90’ συνηθως, πρωτη φορα ακουω να γινεται για σχετικα προσφατο δισκο. θα μου πεις και τι εγινε ? τιποτα δεν εγινε ρε μαλακα, απλα μου φαινεται περιεργο, ωχουυυ! φιλικα παντα :slight_smile:

Έτσι όπως τα λες είναι, αλλά και για τους βοταν το καρμινα κλασσικός δίσκος είναι, άσχετα αν έχουν μέλλον ακόμα μπροστά τους!!:stuck_out_tongue:

εγω παντως με κατι Sit,Stand,Kneel,Prey + Unborn again ψιλοχυνω ε :oops:

ακου τι λεει…παω να ξαναψηφισω Bathory

το sit stand… ειναι του 97 ρε ανθρωπε, δεν ειναι προσφατο :stuck_out_tongue: εμενα παλι περα απο το ομονυμο (κομματαρα) και κανα δυο ακομα δεν με ενθουσιασε…

για μενα τα αλμπουμς “παλιες δοξες” σταματανε καπου στα τελη των 80’s…αυτα του 90φευγα τα θεωρω ακομα προσφατα :stuck_out_tongue: τι να πει κανεις,λοξες…

παρεμπιπτοντως ακουω τωρα για πρωτη φορα το Carmina Barbarica και ειμαι λιγο σε φαση 8O

ωραιο αλμπουμακι το carmina, οχι τπτ θεικο για μενα, ουτε ο δισκος ουτε η μπαντα, αλλα ακουγεται ευχαριστα. μωρε μια χαρα “δοξασμενοι” δισκοι ακομα βγαινουν, απλα μια μπαντα που εχει παρει φορα και γραφει καλο υλικο μου φαινεται λιγο ανουσιο να “ξαναπροωθει” περασμενους δισκους, αυτο. οχι οτι δεν θα εχει φαση το σκηνικο ε, εχουν κοσμο που γουσταρει εδω, μαλλον της ψιλοπουτανιτσας θα γινει…

Για την ακρίβεια είναι απορίας άξιο το πόσο δείχνει να λατρεύει Wotan το ελληνικό κοινό… αλλά ΟΚ, σκάω.

νταξει ρε σεις δεν ειπα οτι το θεωρω και το νεο Hammerheart…:lol: απλως περιμενα ξαναζεσταμενο ιταλικο επικ/παουερ,κατι τετοιο και μου εσκασε ενα παααρα πολυ καλο αλμπουμ, με τη φωνη του τραγουδιαρη να ειναι εκπληκτικη

το ξερεις ποιος τραγουδαει ε ? (πρωτα λινκ και μετα το σποιλερ!)

[SPOILER][/SPOILER]

Παναγια μου…

[SPOILER]με φωναξε κανεις;[/SPOILER]

Εμμμμ ΟΧΙ. :stuck_out_tongue: Χαίρομαι πάντως που συμφωνούμε (και) σ’ αυτό.
Πέρα από Αστερίξ, Οντίνς, Θορς και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, είναι ακριβώς η φωνή του τύπου που με δυσκολεύει να τους φχαριστηθώ.