Up the hammers festival viii 8&9 march 2013

Eμενα λογω ηχητικης αισθητικης γενικοτερα.Αυτο το χεβι(μεταμφιεσμενο σε μπυροεπικ)δεν ειναι και το καλυτερο μου ειναι η αληθεια.Κι η φωνη επισης.Εννοειται οτι εχουν ωραιες στιγμες αλλα σπιτι μου παιζει και να μην εχω βαλει να ακουσω ποτε.

http://www.youtube.com/watch?v=FLOWS7vjUc0 Ε κι εδω στο 2:19 παντα με πιαναν λιγο τα γελια.Ισως γιατι μου ρχεται στο μυαλο ο Μητσικωστας να κανει Πρεκα:p

ΜΠΥΡΟΕΠΙΚ :lol::lol::lol:

Το Carmina έιναι για μένα ο καλύτερος Metal δίσκος της δεκαετίας του 2000 :slight_smile:

Metal Invader…?

οχι, άνεργος

Συνάδελφε! =Ρ

Γράψε λάθος γι’ αυτό. Απλά μου ήρθε στο μυαλό κάτι που είχα διαβάσει στο Invader πολύ παλιά, ότι είναι λέει ο καλύτερος μέταλ δίσκος των τελευταίων 16 χρόνων (!). Το μυαλό μου πήγε αυτομάτως στο Operation Mindcrime και σκέφτηκα “έλα ρε, υπερβολικός ο τύπος!” Εκ των υστέρων κατάλαβα ότι φυσικά δεν παίζει να αναφερόταν καν σ’ αυτό. :lol:

Σοβαρά το έιπα για το Carmina. Tο είχα αγοράσει απο το στάντ του eatmetal στο Rockwave το 2004 μόλις είχε βγεί και όταν το άκουσα έπαθα πλάκα.
Βέβαια είμαι της σχολής manowar,manilla,omen…ίσως γι’αυτό μου είχε αρέσει τόσο.
Πάντως δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο δίσκο της δεκαετίας 2000 που να μου άρεσε περισσότερο :slight_smile:

Καλοί και άγιοι οι Wotan αλλά τι το ήθελαν να διασκευάσουν το Revalation των Manowar στο K.I.T.; Τους σέβομαι απόλυτα σε γενικές γραμμές αλλά στη συγκεκριμένη διασκευή το αποτέλεσμα είναι οικτρό! Απορώ πως άντεξε ο Ross the Boss…

Εδώ έχουν κατακρεουργήσει το Foggy Dew, τι μου λες για Manowar… τουλάχιστον οι Manowar είναι το στοιχείο τους…

επειδή κάποιοι είμαστε πολύ true από μικροί:

H απάντηση των Wotan σε ένα γράμμα - αποθέωση που τους είχα στείλει το 99 :stuck_out_tongue:

ησουν σε κεινο το μυθικο πρωτο τους λαιβ στο αν με αποκλεισμενη ολη την αθηνα απο τα χιονια?

όχι ρε γμτ, δεν ήμουν καν αθήνα τότε βασικά! σπούδαζα επαρχία και τα είχα χάσει όλα τα καλά :frowning:

Σε γουσταρω που πωρωνεσαι και εισαι συναισθηματικος με οσα αγαπας…

μπηκανε και οι vanderbuyst την 2η μερα…την 1η θα παιξει ενα κυπριακο συγκροτημα απο το διαγωνισμο battle of the bands και μενει ο headliner της 1ης μερας τωρα…για να δουμε… :stuck_out_tongue:

8O8O8O8O8O

DOMINE (I) (Exclusive old school setlist)

Elric Elric εισαι εδω ??!!! :stuck_out_tongue:

Έρχεται το εγκεφαλικό, έρχεται… :stuck_out_tongue:

ψιλοστανταράκι η παρασκευή αν όλα πάνε καλά μέχρι τότε…

τους adramelch τους άκουγα από μακριά στο κιτ γιατί έστηνα τη σκηνή :stuck_out_tongue:

Ό,τι λέει ο αποπάνως.

Δεν ξέρω (ακόμα) για το Σάββατο, αλλά πλέον την Παρασκευή με Domine/Sarissa/Adramelch έχει φτιαχτεί ένα πολύ δυνατό πακέτο.

Ψηνομαι για Domine, γουσταρω και τους εμπνευσμενους απο Moorcock στιχους, αλλα Sarissa και Adramelch δεν εχω ακουσει καθολου. Θα δουμε, εν τω μεταξυ 9 Μαρτιου παιζουν Helloween, Gamma Ray οποτε το Σαββατο θα ειμαι εκει. Θα ανακοινωθουν και αλλα ονοματα για Παρασκευη?