Vikings (History Channel)

Μαλακα οσο το εβλεπα σκεφτομουν οτι ειμαι μεσα στο Hammerheart :expressionless: (ειδικα στη σκηνη με την προετοιμασια για την εκστρατεια). Kι ας μην ειχε τιποτα τοσο εξτραβαγκαντ οσο το 7 που ειναι το καλυτερο επεισοδιο στο συμπαν και κατα τα 40 λεπτα του ζουσα μεσα στο Blood Fire Death

Όντως δεν ήταν σε φάση 7, η σκηνή όμως με τα drakkar να σαλπάρουν και τους άλλους να αγναντεύουν από το λόφο, ήταν ανατριχίλα τουλάχιστον

ηταν απολυτα https://www.youtube.com/watch?v=juCLHjLQ38o. Πραγματικα ρε, σε αυτη τη σειρα (οπως και στο Breaking Bad) αν μετα απο καθε επεισοδιο κρατουσαμε tabs στις σκηνες που αν βρισκονταν σε καποια ταινια θα εγραφαν ιστορια, μετα απο καποιο σημειο θα ανατιναζοταν το μυαλο μας και θα βγαιναμε στους δρομους με φωτιες και τσεκουρια.

Eπισης εδω http://www.avclub.com/tvclub/vikings-blood-eagle-203341 ενα εξαιρετικο recap στο τιτανιο 7ο επεισοδιο με αναλυσεις στα κρυφα νοηματα με τα ζωα, τους συμβολισμους και τη συνδεση με τους χαρακτηρες και ο,τι αλλο μπορει να σας ξεφυγε.

ΒΑΑΑΑΑΑΑΛΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΛΑ, ΣΙΙΙΙΙΛΝΤΖ ΟΒ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΝΤ

εδιτ, Milosav, σοβαρα ρε, ενα σποηλερ στο πρωτο ποστ της 6ης σελιδας, κανε μου τη χαρη, αρρωστος ανθρωπος ειμαι

Έχε χάρη που πόσταρες το καλύτερο τραγούδι όλων των εποχών :wink:

SKOL:!:

Η σειρά στη δεύτερη σεζόν έχει πάρει τιτανοτεράστιες διαστάσεις. Ανατριχίλα. Και φοβερή η σκηνή με το [spoiler] blood eagle.

Blood eagle, kings die this way! [/spoiler]

NA TA BΛΕΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΜΕ

Εδιτ, και εσυ ο αποπανω θες ενα σποηλερ γιατι

[SPOILER]η μιση καβλα στη σκηνη ειναι το να νομιζεις οτι αυτοι που μπαινουν στο κελι, μπηκαν για να βοηθησουν τον Μποργκ να αποδρασει. Και μετα βλεπεις τους πυρσους να καινε και τα κρανια και ερχεται η απολυτη σκηνη. Οποτε ειναι καπως πλοτ τουιστ και δεν ειναι σιγουρο μεχρι εκεινο το σημειο οτι ο Μποργκ bloodeagleιαζεται. Οποτε για οποιον μπει και δεν εχει δει το ομωνυμο επεισοδιο, ενα σποηλερ πλιζ :):!:[/SPOILER]

Στο τέλος του 6,γράφει: GET READY FOR THE MOST SHOCKING MOMENT IN TELEVISION ή αλλιώς, τί κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια, οπότε το blood eagle είναι στάνταρ και σπόιλερ δε χρειάζονται

ποιος ειναι τοσο χαζος ωστε να δει τα πρηβιου για το επομενο επεισοδιο που σου δειχνουν ολα τα σημεια κλειδια??? και τωρα χρειαζεσαι και εσυ δευτερο σποιλερ, δε με παρατατε, δε σας προλαβαινω, καντε ο,τι θελετε πια:!:

Αυτός, που στο επεισόδιο με τίτλο Blood Eagle, νομίζει ότι τελικά ο Borg θα τη γλιτώσει :stuck_out_tongue:

3 ΣΠΟΗΛΕΡ, ΓΑΜΩ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΣΟΥ :lol:

Σε λίγο θα σου πω τί γαμάτο είδα στο preview του 9 :smiley:

Αφου τελειωσε και αυτη η σεζον καποιες συνολικες σκεψεις.

[SPOILER]
Οσον αφορα την δουλεια των φωτογραφων,σκηνοθετων και οποιονδηποτε εχουν να κανουν με εικονα/ηχο και τις σκηνες που μας εδωσαν δεν υπαρχουν
και πολλα να πεις.Η δουλεια που εχει γινει ειναι απιστευτη σε ολα τα επιπεδα.
Οι σκηνες που μας εδωσαν ειναι απο τις καλυτερες και πιο πιστευτες που
εχουμε δει.ΕΠΟΣ !

Οσον αφορα το στορυ χαρηκα για τον λερα τον Χορικ.Δολοπλοκιες φορα
παρτιδα ο αλλος,μερα μεσημερι.Που πας ρε Καραμητρο !!!Game of Thrones
δεν βλεπεις ? Τωρα μας μενει ο Ραγκναρ βασιλιας με το σπαθι των βασιλεων
και αντε να δουμε του χρονου τι γινεται.Ο Ραγκναρ θα επιστρεψει στην Αγγλια
ως βασιλιας πλεον και ποιος ξερει ποσο στρατο θα εχει μαζι του !
Χελ γιεα !

Γιαρλ Μποργκ απλα τελειος.Ευγε !

Αντε του χρονουν οφειλουν να βαλουν
Doomsword - Heathen Assault
και να τρελαθουμε ολοι.

Οσοι δεν ξερουν το τραγουδι απλα ας διαβασουν τους στιχους.

Επισης ενα μπραβο στο καστινγκ.Ουτε ενας χαρακτηρας δεν μοιαζει παραταιρος.[/SPOILER]

10 επεισόδια σε 2 βράδια. Θα τα ξαναδώ σε λίγες μέρες γιατί παραλίγο να τερματίσει το έπος. Κινηματογραφικά ακούμπησε το άριστα η δεύτερη σεζόν εκτός…

[SPOILER]από την προπόνηση Μπγιορν-Ρόλο όπου μετά το μάθημα, ο ανηψιός ήταν αναίμακτος στην επόμενη σκηνή τους #-o
[/SPOILER]

Στα πιο σοβαρά τώρα, η Σίγγυ είναι μιλφάρα περιοπής, η Λάγκερθα ξεμάκρυνε κι άλλο από την Σκάρλετ

και φυσικά ο αγαπημένος μας Κινγκ Άελε:

[SPOILER][/SPOILER]

φοβερη σεζον κ η δευτερη,κ εγω σε 3 μερουλες την καθαρισα,νερακι…
στην 3 πρεπει να γινει τριο οπωσδηποτε

Εντελώς εκτός χρόνου, είδα επιτέλους την πρώτη σαιζόν. Είχα δει παλια τα 2 πρώτα και δεν με είχε κερδίσει, αλλά τώρα επέμεινα και ανταμείφθηκα. Αρκετά καλή εως πολυ καλή σειρά σε σημεία. Δεν μου αρέσανε μερικά πράματα που θεωρώ ότι δεν αντικατοπτρίζουν τον κόσμο που θέλουν να δείξουν, όπως πχ οι διάφοροι σκανδιναβοί ιερείς, seers κτλ, αλλά κατά τα άλλα η απεικόνιση του μέρους και της εποχής είναι εξαιρετική. Η μεγαλύτερη παραφωνία για μένα, και σίγουρα θα φάω κράξιμο εδώ, είναι ο Ράγκναρ. Θεωρώ πολύ μέτριο τον ηθοποιό και άσχημο τον τρόπο που παρουσιάζουν τον Ράγκναρ. Δεν έχω ιδέα τι ήταν, εξάλλου δεν είναι αποδεδειγμένα ιστορική μορφή, αλλά αυτό που μου δείχνουν εμένα είναι ένα κακοπαιγμένο τυρόγαλο, που αποτελεί μια άσχημη παρένθεση σε όλα τα υπόλοιπα. Το βλέμμα του, οι καγκουρόαντιδράσεις του και η χαζοπροφορά με ξενερώνουν. Ευτυχώς όλοι οι υπόλοιποι ταιριάζουν απόλυτα σε ότι θα φανταζόμουνα με αποτέλεσμα να ανυπομονώ να αρχίσω την 2η σαιζόν που όλοι μου λένε πόσο δυνατή είναι

Έτσι κι αλλιώς, ο σωστός βίκινγκ είναι ο Ρόλο. \μ/

Are you sure you want to add Red Viper to your ignore list?

Από πρώτη σαιζόν σίγουρα Ρόλο, Λειφ, Ερικ κ διάφοροι άλλοι είναι πολύ πιο “γαμάτοι”. Πάντως γενικά δεν νομίζω ότι παίζει καλά ο Ράγκναρ. Αλλά εντάξει γούστα είναι αυτά

season 3 trailer