Your favourite all time album. Vote NOW!

goo sonic youth

baby oil= epic gay
πώς να το κάνουμε τώρα!!!

[SPOILER]συγκράτησε την οργή σου,πρέπει :p:p[/SPOILER]

Ενστικτωδώς και χωρίς πολύ σκέψη αυτά έρχονται πρώτα:
Conception - Parallel Minds
Queesnrcyhe - Warning
Fates Warning - Awaken the guardian
Manowar - Into glory Ride
Solitude Aeturnus - Into the depths of sorrow
Shadow Gallery - Tyranny
να διαλέξω ένα από αυτά είναι αδύνατο!

Iron Maiden - The Number Of The Beast (Το καλύτερο Heavy Metal album απο την μεγαλύτερη Heavy Metal μπάντα)

Judas Priest - Painkiller (Αν ενας άσχετος μου ζητήσει να ακούσει τον ορισμό του Heavy Metal ήχου θα του έβαζα όλο το Painkiller)

Manowar - Into Glory Ride (Αλλεπάλληλοι Μεταλλικοί οργασμοί)

Savatage - Gutter Ballet (Ρίγος - Συγκίνηση - Ανατριχίλα)

Black Sabbath - Heaven And Hell (Dio, Iommi, Butler, Ward)

Metallica - Ride The Lightning (Το καλύτερο album απο την πιό εμπορική Metal μπάντα όλων των εποχών)

Manilla Road - Crystal Logic (Για όσους ξέρουν…)

Queensryche - Operation Mindcrime (Μετά την ηχογράφηση των φωνητικών, ο Geoff Tate θέλησε να εισαχθεί σε ψυχιατρείο για να καταπολεμήσει τους εσωτερικούς φόβους που του δημιούργησε το θέμα του concept…)

Slayer - Raining Blood (Tο απόλυτο ‘‘ακραίο’’ Metal album στην ιστορία της μουσικής)

Αυτο που χει και το καλυτερο τραγουδι ολων των εποχων ταυτοχρονα.
Και με αυτο το ποστ συμπληρωσα 100π ποστς.

δεν είσαι true heavy metal fan [-X

Savatage - Gutter Ballet

[SPOILER][/SPOILER]

Εϊναι το συγκρότημα με το οποίο ουσιαστικά άρχισα να ακούω metal. Και από πολύ κοντά:

[SPOILER][/SPOILER]

TOOL - Lateralus
Nick Cave and the Bad Seeds - Let Love In
Metallica - And Justice For All
Cradle of Filth - Dust and her Embrace

Λιγο random λιστα

Metallica -Master of Puppets

iron maiden-the number of the beast
moonspell-wolfheart
burzum-filosofem

The Wall - Pink Floyd

Το μονο που μεχρι στιγμης μου προσφερει τετοια πληροτητα, αφου καλυπτει καθε πτυχη που θελω να καλυπτει η μουσικη για μενα.

απαντάω εδώ μην είμαστε οφτόπικ (ψείρας αλέρτ)

Υπάρχουν πολλοί λόγοι. Sabbath ήταν το πρώτο μέτσαλ που άκουσα μαζί με άιρονμεντεν. τώρα ειδικότερα Το SBS τα έχει όλα. Υπερκομματάρες όπως το ομώνυμο και το national acrobat. rick Wakeman στα πλήκτρα στο sabbra cadabra. Το national acrobat ω θεοί. τι να λέμε τώρα…

με εκπλησεις… τελως παντων!!!

εγω παντως ειμαι αναμεσα στα piece of mind και seventh son…
μαλλον δεν θα μπορεσω ποτε να αποφασισω αναμεσα σε αυτα τα 2…

Μαρίνε δεν καταλαβαίνω γιατί σ’ εντυπωσιάζει τόσο, το να είναι το αγαπημένο άλμπουμ κάποιου το Sabbath Bloody Sabbath.

Ελα ντε.Αφου γαμαει !

δε με εντυπωσιαζει το οτι ειναι αγαπημενο καποιου το SBS.
με εντυπωσιαζει που ειναι του Deckard γιατι τα ακουσματα του δεν εχουν καμμια σχεση με το εν λογω αλμπουμ…

περιμενα κατι πιο τεχνικο, να το πω ετσι!!!:slight_smile:

οτι γαμαει εννοειται…

ε εντάξει, ότι έχει βαριές κιθάρες έχει σχέση με Sabbath. Ο Matheos π.χ. στο τελευταίο χάμαιρ τους Sabbath και τους Rush αναφέρει ως πρώτες του επιρροές. Πάντως δεν είναι η τεχνική το ζητούμενο (εντάξει δεν μας χαλάει κιόλας :p). Και οι sabbath π.χ. από το ντεμπούτο ως το sabotage διένυσαν μεγάλη απόσταση σε λίγα χρόνια.