03/12 - Lacuna Coil @ Gagarin 205

Γαμω τις ιωσεις δεν πηγα αλλα φιλη που πηγε γυρισε ενθουσιαζμενη, τρελαμενη κ.λ.π.
Αλλα seriously απο τις 10 και τεταρτο μεχρι 11μιση? Μονο? :frowning:

[SPOILER][/SPOILER]

Και γω αρρώστησα, αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος που δεν ανέβηκα…

Γαμώτηνπουτάνα! Αυτή η μπάντα ήταν απωθημένο…

Θέλω να δω Χριστίνα και από κοντά! Αχ.

Κάπου τόσο ήταν! Είχαν καλη απόδοση όμως. Έπαιξαν πολύ καλά!
Κατά τη γνώμη μου άξιζε τον κόπο
Το ευχάριστο ήταν ότι είχε κόσμο. Δεν ήταν τίγκα να γίνεται χαμός αλλά είχε κόσμο (εγώ περίμενα λιγότερους)

Κάι στα gossip της βραδιάς: Σε κάποια φάση ένας τύπος έδωσε ένα ραβασάκι στη Christina :slight_smile:

και γω, αλλά όχι σε live! Βαχ.

[COLOR=“White”]καύλα.[/COLOR]

κοσμος αρκετος,οχι ασφυχτηκα.καλες συνθηκες για να δεις ενα live.-θεση,καγγελο κεντρο-
[SIZE=“5”]elysion[/SIZE]ρε τι φωναρα ειναι η τυπισα.δεν ξερω τι να πω.πρεπει να το δεις για να το πιστεψεις.δεν εχω λογια.ηχος καλος,τα πληκτρα ηταν λιγο θαμενα.αλλα γενικα ηταν καλος.μπραβο στα παιδια.
[SIZE=“5”]lacuna coil[/SIZE]και μετα τους elysion,ο χαμος.ηχος λες και ακουγες το cd.16-17 νομιζω τραγουδια,μπορουσαν να επαιζαν και κανενα ακομα να ρεφαρουν,για τι τα τραγουδια τους ειναι μικρα σε διαρκεια.anyway.η christina ατομαρα-φωναρα.δεν υπηρχε.αλλα μπροστα που ειμουνα μιλαμε ειχε γαμω τον ηχο.καιρο ειχα να ακουσω ετσι.νομιζω αυτο το live ηταν το καλυτερο της περιοδειας τους.και παλι μπραβο στους μαγκες.

φοβερο live!!! αψογος ηχος και τελεια αποδοση…
θα μπορουσαν να επαιζαν κ 2-3 κομματια ακομα βεβαια
αλλα δεν πειραζει…μπαινει ανετα στα top live της χρονιας για μενα…

διπλα μου ηταν.μια κοπελα της το εδωσε.εγραφε σας αγαπαμε και τετοια.καρδιες κτλπ

Για το ήχο αυτό είναι αλήθεια!!!
Από τις σπάνιες φορές που δε βουίζουν τα αυτιά μετά από συναυλία

Αυτο ακριβως…

Για το live τα εχετε πει ηδη…Καλο, αλλα λιγο…

Όλα τα λεφτά ήταν η αντίδραση της Cristina. Παίζει να γελούσα για όλο το υπόλοιπο λάηβ, άνετα.

Κατά τα άλλα, δυνατή εμφάνιση, χωρίς εκπλήξεις στο σετ σε σχέση με μερικά παλιότερα που είχα δει, χωρίς αυτό να ενοχλεί ιδιαίτερα, ενώ από άποψη απόδοσης ήταν εξαιρετικοί όλοι. Ο ήχος καλός, αν και θα τον προτιμούσα όπως ήταν στα πρώτα δύο κομμάτια, πριν τιγκάρουν εντελώς το μπάσσο και καλύψει τις κιθάρες. Αν έπαιζαν Senzafine -πρέπει να κατάντησα γραφικός, σε κάθε παύση αυτό φώναζα :b-, Tight Rope και Closer, δε θα χα παράπονο.

Για την Cristina τα λόγια περιττά. Μόνο το πώς απέδωσε το Daylight Dancer. Αυτό μόνο.-

Α, και για να μην το ξεχάσω, οι Elysion ξανά πολύ καλοί. Έπαιξαν και Erase Me, μια χαρά. Αναμένουμε καινούριο δίσκο και καμιά βόλτα προς επαρχία να γουστάρουμε.

Πω σορρυ για το οφφ τοπικ, αλλα αυτο το φαινομενο πρεπει να σταματησει καποτε στα λαηβς. Κουραση.

Γιατί? Είμαι σίγουρος οτι τα συγκροτήματα αλλάζουν το προκαθορισμένο τους setlist με βάση το τι φωνάζει ο καθένας από κάτω.

Συγγνώμη κιόλας δηλαδή. Την επόμενη φορά θα πάω να κάτσω στην καρεκλίτσα του θεωρείου και θα δίνω βάση να ακούω μέσα στη φασαρία της κάθε παύσης το τσουτσεκι που φωνάζει το επόμενο τραγούδι επειδή έχει μάθε απέξω το σετλιστ της περιοδείας και χαίρεται όταν παίζουν το τάδε “γνωστό” κομμάτι.

Ον τοπικ, το Kill the Light με διαφορά καλύτερο από το πρόσφατο σινγκλ τους

Φοβερο λαιβ και δεν τα κλαιω τα 30 που εδωσα με τιποτα…oi Elysion παρα πολυ καλοι…για Lacuna τα ιειπατε ολα…εκπληκτικη αποδοση απο την μπαντα…φοβερος ηχος και η μονη ενσταση η μικρη διαρκεια…απο τα καινουργια το kill the light τα σπαει…αντε να δουμε πως θα ειναι το δισκακι…ειχε περιπου 700 ατομα πραγμα καλο περιμενα αρκετα λιγοτερους…:smiley:

Υ.Γ. Τα πρωτα 2 αλμπουμ τα εχουν διαγραψει…:frowning: