Αθήνα, Σάββατο 06/04/1996: To ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μεγαλύτερο live που έγινε ποτέ!

H χειμερινή σεζόν του 1996 θεωρείται κατά πολλούς η κορυφαία για τις Αθηναϊκές Πίστες της δεκαετίας του 1990. Στην ιστορική “Φαντασία” στον Άλιμο (έναν ιστορικό χώρο που η σημερινή κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ δεν σεβάστηκε, και με το ετσι θέλω πρόσφατα κατεδάφισε) χτυπούσε η καρδιά της νυχτερινής Αθήνας.

Πρώτο όνομα στη μαρκίζα φυσικά ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ, τον καιρό της απόλυτης κυριαρχίας του (όχι ότι ποτέ εφθάρη κιόλας), μόλις είχε κυκλοφορήσει το ιστορικό άλμπουμ “Δικαίωμά μου” και είχε φρέσκο το εξίσου κολοσσιαίο “Εμπειρίες”, είχε στο ρεπερτόριό του κομμάτια-σταθμούς όπως “ΤΟΥ ΧΩΡΙΣΜΟΥ Η ΩΡΑ”, “ΑΠΑΛΛΑΧΤΗΚΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ”, και φυσικά “ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΣ”.
Μαζί του η πολύ σπουδαία ΑΝΤΖΕΛΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ εποχής του πελώριου “Γυναίκα εγώ” φυσικά, ερμήνευε απίστευτες επιτυχίες όπως “ΠΟΙΑ ΘΥΣΙΑ”, “ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ”.
Φυσικά η συνεύρεση γιγάντων δεν μπορούσε να αφήσει απ’έξω τον Μεγάλο ΓΙΩΡΓΟ ΓΕΡΟΛΥΜΑΤΟ που είχε μαγέψει τον κόσμο με το πρόσφατο -τότε- “Σεργιάνι το φιλί” και ερμήνευε κομμάτια που έγραψαν ιστορία όπως “ΣΕ ΜΑΓΙΚΑ ΝΗΣΙΑ” και “ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΜΟΥ ΑΓΑΠΕΣ”.
Μαζί τους, το πρόγραμμα συμπλήρωνε ο αγαπημένος ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΕΝΙΔΙΑΤΗΣ

Ηχητικά ντοκουμέντα αυτών των εμφανίσεων μπορείτε να ακούσετε στο διπλό άλμπουμ “ΜΙΑ ΒΡΑΔΙΑ ΣΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ No 2”

Σετλίστ και πληροφορίες εδώ:

Ποστ πιξ ορ ιτ νεβερ χαπεντ.

εσυ δεν μας ειπες ομως, πηγες?

edit
αυτο που λεει ο πανω

Εγώ δούλευα στην παραγωγή πλένοντας ποτήρια.

ξεριζωνα με τα χερια μου τα @@ μου, μονο και μονο για να ημουν εκει για ενα εστω βραδυ…

αμα το δει ο awake, θελω vinyl-rip asap…

ο μενιδιατης μου θυμιζει πολυ εναν κωμικο ιταλο που λεγεται alvaro vitali

μλκς ήμουν.τρου στορυ

5 σταρ θρετ γιλλ ριντ αγκεν

Βλεποντας το γιο του Μενιδιατη στην 5ημερη, νιωθω απιστευτα λιγος που δεν εχω μπορεσει να δω τον πατερα …ποσο μαλλον αυτο το απιστευτο line-up.

Εγω πηγα να δω την παναθα να διασυρει την ρεαλ δραπετσωνας με 2 γκολ του κουζουλα και του πριμαντονοφ :stuck_out_tongue:

(αφιερωμενο σε ρεντραμ που μας εδειξε τον δρομο με τους στοουνς) 8)

vinyl rip δεν εχει λουπιν.παει 20,000 ευρω το βινυλιο στο ιμπει κ ειναι collector’s item :stuck_out_tongue:

Eκεί ήμουν… Συγκίνηση…

Καλό το λάιβ, δε λέω. Αλλά είναι το ίδιο που έγινε και με τους μπιγκ φορ. Κάποιοι τους είδαν λάιβ όλους μαζί μετά από χρόνια και κάποιοι ήταν εκεί όταν συνέβαινε: [B]κλικ[/B] και [B]κλικ[/B] :wink:

πουλαω το μπλουζακι απο το live…

πισω γραφει LE-PA+ special guests WORLD TOUR 1995-1996 …

[SIZE=“1”]σοβαρες προτασεις μονο[/SIZE]

πουστη δεαστερ μονο τα δικαμ κλειδώνεις,καλα,καλαααα

φίλε το αγοράζω, από μπροστά τη δείχνει?