Ελληνικό Πρωτάθλημα 08/09

ακου τι λες μιλας για σπρωξιματακι ενω εσεις οχι απλα σπρωξιματακι…ουτε προωθητηρα να ειχατε προκειμενου να παρει πρωταθλημα ο ολυμπιακος.οσον αφορα το περσινο το οποιο νομικα εστεκε να σου θυμισω οτι στο αστερας τριπολης-ΑΕΚ αν εκανε η ΑΕΚ ενσταση κερδιζε το ματς γιατι ο φυντανιδης δεν ειχε δικαιωμα συμμετοχης!!!το λεγανε ολες οι εφημεριδες πιο μετα

Τις τελευταιες χρονιες παιρνουμε τα σφυριγματα που παιρνουν οι μεγαλες ομαδες εναντια στις μικρες.
Αυτο με τον Φυντανιδη δεν ηταν τιποτα.Μια χαρα ειχε δικαιωμα συμμετοχης.Επικοινωνιακο τρικ της ΑΕΚ και
των φυλλαδων που την στηριζουν.Οτι και καλα η ΑΕΚ ειναι ανωτερη.

τις τελευταιες χρονιες συμφωνω εχει στρωσει η κατασταση!!το “επικοινωνιακο” τρικ δε το γραφανε οι φυλλαδες της ΑΕΚ αλλα το goal,sportday οι λεγομενες αντικειμενικες!!μα η ΑΕΚ ειναι ανωτερη!!

Ρε παίδες, μην αρχίζουμε πάλι τα ίδια. Τα έχουμε πει χιλιάδες φορές και για τον Αλεξανδρή και για τον Βάλνερ και το Βασσάρα και και και…
Ας λέμε μόνο για την τρέχουσα σεζόν!

μέχρι κ εγώ συμφωνώ στο παραπάνω…

ειρήνη ημίν

ελπίζω φέτος αν το πάρει ο ΠΑΟ, η διαιτησία να σφάξει τον ολυμπιακό στο γόνατο. να δείτε πως πολλοί “υπεράνω”, κ “η καλύτερη ομάδα παίρνει κ κανά σφύριγμα - σιγά τι έγινε”, θα κλαίνε με μαύρο δάκρυ…

επίσης ελπίζω η ΑΕΚ να μην μείνει πίσω από την αρχή, γιατί κ το πρωτάθλημα θα χάσει το ενδιαφέρον του.

Και εγώ εύχομαι η διαιτησία να είναι κόντρα μας, για να το πάρουμε και να καταλάβουν όλοι πως όταν έχεις ομάδα που αξίζει πρωτάθλημα, παίρνεις και το πρωτάθλημα…

Ο Ολυμπιακός πάει να πάρει ακόμα έναν επιθετικό, άρα δε βλέπω να έχει κανένα κενό στο ρόστερ του. Καλός προπονητής. Παικταράδες. Κόσμος. Ολοκληρωμένο ρόστερ. Μπελούτσι ηγέτης. Κούπα το Μάη.

Ο ΠΑΟ έχει πολύ μεγάλο ρόστερ. Το μεγάλο ρόστερ σημαίνει πολλές γκρίνιες. Οι πολλές γκρίνιες με τον Τεν Κάτε προπονητή σημαίνουν πόλεμος. Το μπάχαλο στα αποδυτήρια του ΠΑΟ πάντα λειτουργεί υπέρ μας :stuck_out_tongue:
Άσε που μέχρι στιγμής έχει πρόβλημα στα στόπερ. Σαριέγκι και Βύντρα όσο πάθος και αν έχουν στα μεγάλα παιχνίδια, 100% κάποτε θα κάνουν τη βλακεία. Συνεχίζει και ο Γκαλίνοβιτς κάτω από τα δοκάρια!!! Η χαρά των επιθετικών θα είναι ο ΠΑΟ :stuck_out_tongue:

ΑΕΚ θέλω να τη δω πως θα διαχειριστεί το δίχως Ριβάλντο ρόστερ. Δε νομίζω όμως πως θα χτυπήσει το τίτλο. Ξέφυγε φέτος η κατάσταση για αυτήν. Πέρσι ήταν κοντά στους 2 αντιπάλους της, φέτος όμως αυτοί έριξαν λεφτά και έγιναν πολύ καλύτεροι και η ΑΕΚ δεν έριξε λεφτά και είναι ίδια και χειρότερη. Καιρός γαρ εγγύς…

Άρης. Βάλτε ρε το Νεμπεγλέρα και χτυπάτε μεγάλη θέση στο πρωτάθλημα

Για λοιπούς δεν έχω άποψη

@ karvou: :thumbup: :thumbup: ενα επιθετικο ακομα να παρουμε η ενα αμυντικο χαφ και ειμαστε μια χαρα

@ αλλους: ρε ακομα δε βαρεθηκατε να μιλατε για διαιτησιες!!! μα αν δεν εχει αρχισει ακομα η χρονια και σεις μιλατε για ευνοια του ολυμιπακου blah, blah, blah το εχετε προκαθορισει στο μυαλο σας!! ημαρτον ρε κοιταξτε λιγο τις ομαδες σας, ακομα και προηγουμενα χρονια αν ειχατε οντως καλυτερες ομαδες θα το κερδιζατε το πρωταθλημα. Η διαιτησια παντα ειναι το πιο ευκολο αλλοθι για μια ομαδα, ποτε κοιταξατε τα χαλια σας?

@αεκτζηδες: οι darcheville και cheyrou ειναι θεικες μορφες του γαλλικου ποδοσφαιρου!! και μετα σας φταιει η διατησια…

καλά τα λες

προβλέπω κάζο την Κυριακή. κ έχω πληρώσει κ εισιτήριο…:frowning:

ειστε αδιορθωτοι :lol: :lol:

για αυτο σας αγαπαμε ομως… :roll:

αν δεν υπηρχατε ποιον θα κοροιδευαμε? :stuck_out_tongue:

το μόνο καλό που μας άφησε το περσινό πρωτάθλημα, είναι κάτι τέτοια quote… όποτε ακούω τις αστειότητες για την καλύτερη περσινή ομάδα (κ δεν βαριέμαι πολύ), θα υπενθυμίζω τι ακριβώς έγινε, για να μην ξεχνιόμαστε… :lol::lol:

και γω θα υπενθυμιζω πως 2 μηνες πριν τους τα χωνε ο νικολαιδης γιατι σερνονταν και το ειχατε ολοι για χαμενο το πρωταθλημα…

αντε να σταματησουμε το οφτοπικ τωρα 08/09 λεει πανω :stuck_out_tongue:

μακαρι να το παρετε ρε μοντε ετσι οπως το πηραμε εμεις περσι, να δουμε τι θα λετε!!

Χαχ! Δεν ειδες κλαψα που επεσε για τους τελικους της Α1??

Το οτι θα το παρει ο Ολυμπιακος με μεγαλη διαφορα κιολας, ειναι μεγαλη αστειοτητα.

τι ωρα παιζει αποψε ο ολυμπιακος?

19.00

ετσι και χασουμε ξανα θα τα παρω!!

Ό,τι δεν έκανε πέρυσι ο ΠΑΟΚ ολόκληρη χρονιά, το έκανε φέτος με την πρώτη: Διπλό και μάλιστα σε δύσκολη έδρα.
Λίγο πριν τη λήξη κερδίζει και ο “Τέλης” μέσα στον Πάνθραξ. Ελπίζω να με δικαιώσει και να πάει καλά φέτος.

Εξαιρετικη η εμφάνιση του Θρύλου σήμερα κι αν ο Μήτρογλου δεν σπαταλούσε τα 3 τετ-α-τετ στο πρώτο ημίχρονο θα βλέπαμε αστρονομικό σκορ. Γκαλέτι δεν υπάρχει σε άλλη ομάδα και ο Ντιόγο δείχνει ότι θα αποσβέσει τα λεφτά του. Πάνω απ’ όλους μου άρεσε όμως ο Ντουντού. Σκυλί, τρέχει, βάζει πόδια, μοιράζει παιχνίδι. Απορώ γιατί οι άσχετοι δημοσιογράφοι έγραφαν ότι δεν είναι αμυντικό χαφ αλλά οκτάρι. Στο 2ο ημίχρονο σήμερα κράταγε μόνος του όλο το κέντρο του Αστέρα.

Αλλά ένα είναι το βέβαιο: Το πρωτάθλημα θα το πάρει ο ΠΑΟ με 15 βαθμούς διαφορά.

Α, και να μην το ξεχάσω. Διαιτησία (σχεδόν) ακριβοδίκαιη. :slight_smile:

Ο Πανθρακικός καλά έκανε κι έχασε. Κάθε χρόνο έτσι πάει και αυτό είναι το γούρι. Μελετημένα πράματα.

Έκαστος στο είδος του…:stuck_out_tongue:

Ο Μήτρογλου αναμένεται να εξελιχθεί σε super-Χούτος! Ωραίος ο ΠΑΟΚ, φοβερό πρώτο ημίχρονο. Αύριο θα δούμε και τους υπόλοιπους για μια πρώτη άποψη.

Φόρτσα Πανσερ’ι’κάρα:lol::lol::lol:
Γριούλες κρίμα ήταν και ο Μάκης στην εξέδρα!!!#-o:har: