Ελληνικό Πρωτάθλημα 08/09

τι πεναλτι σφηρυξαν κατα του βαζελου ωρε?

δεν είδα το ματς. ήταν τραβηγμένο ή απλά μας έχει γίνει συνήθεια πάντα να σχολιάζουμε τη διαιτησία?

Eγώ γενικά είμαι κατά των πέναλτυ. Ήταν πολύ παρατραβηγμένο. Προτιμώ την ΑΕΚ από τον βάζελο αλλά…

Χο χο, πολλά γέλια η πρώτη αγωνιστική. Οι πεθαμένοι αναστήθηκαν, και τα “φαβορί” άρχισαν να το ξανασκέφτονται…

Το ντέρμπυ ψιλοσούπα: Ο μεν ΠΑΟ ανύπαρκτος: 90 λεπτά έκανε 1 ευκαιρία (μισή+μισή), τραγικό κοουτσάρισμα και επιλογές από Τεν Κάτε. Η δε ΑΕΚ έπαιξε μεν με απίστευτο πάθος, αλλά πολύ ταμπούρι και ήταν και τυχερή: Γκολ χωρίς να’χει κάνει φάση και πέναλτυ στο τέλος που δεν υπήρχε. Αλλά τι λέω, η ΑΕΚ δεν έχει ποτέ τη διαιτησία υπέρ της!

To γκολ της Ξάνθης δεν υπάρχει…

καφές? χαρτιά Βιργινία Λεούση και συνεργάτες ή η γνωστή Πυθία?:lol:

Aκουσα πως μπηκε γκολαρα με τη ξανθη, αν εχει κανεις λινκ θα το εκτιμουσα :smiley:

Λοιπόν για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά

Δεν θα βιαστώ να βγάλω κανένα συμπέρασμα Είναι πολύ νωρίς και απ΄όσα έχω δει μέχρι τώρα κανείς δεν μ΄έχει πείσει ότι θα είναι ο πρώτος και με διαφορά τουλάχιστον αγωνιστικά.
Το σημερινό ντέρμπι δεν του βγήκε του Τεν Κάτε και αυτό του γίνε ήδη μάθημα η ΑΕΚ άλλος για Χίο τράβηξε κι άλλος για Μυτιλήνη ο Ολυμπιακός θα ρθει ο Καστίγιο και θα τα τακτοποιήσει όλα η Λάρισα για να δούμε τι θα δούμε και πάει λέγοντας
Αντε καλή μας ποδοσφαιρική χρονιά

Ρε καλόπαιδα τι παιχταράς αυτός ο Νίνης αυτός αδικείται ρε σεις αυτός έπρεπε να παίζει στον ΑΕΤΟ ΚΩΛΟΠΕΤΙΝΙΤΣΗΣ και βάλε

Aντε μωρη αρμαδα, τα κουρελια τραγουδουν ακομα.

Ο πολυμετοχικος τα 'χει παιξει. Οι Μουν, Γκαμπριελ, Σοουζα και Πετροπουλος ειναι για γελια οταν εχεις ξοδεψει τοσα εκατομυρια ευρω.
Το πεισμα θα τον φαει τον Τζιγγερ που δεν ηθελε τον Κυργιακο.

Καλα το γκολ της Ξανθης ειναι απο τα λιγα.
Το ντερμπυ δεν το ειδα.Στις φασεις που ειδα στην τιβι ο βαζελος παταγε
περιοχη μονο με κορνερ και φαουλ και η ΑΕΚ ηταν απλως μετρια.
Δεν ειδα φασεις απο το παιχνιδι αλλα μεγαλη νικη του Πανσερραικου και ανετος περιπατος
της ΑΕΛ.

Να και το γκολ της ξάνθης,για όποιον θέλει να το δει: http://www.youtube.com/watch?v=CjciuHC8et0

Οποιος θελει να βλεπει γκολ απο αρκετα πρωταθληματα : http://goal4replay.net/

ήμουν στο γήπεδο. θα τα γράψω εδώ για να μην τρέχουμε σε άλλα τόπικ

η ΑΕΚ νίκησε δίκαια. τον ΠΑΟ ακόμα τον περιμένουμε να κατέβει στο γήπεδο. όταν κάνεις 1 φάση σε 90, δεν μπορείς να μιλάς

ΑΕΚ : πολύ πάθος, βελτιωμένη κ πάλι κ πιο δεμένη. όταν αυτή η ομάδα θα τρέχει, θα κερδίζει εύκολα. όταν δεν θα τρέχει ή θα βρίσκεται πίσω στο σκορ, θα έχει προβλήματα. μεγάλη θετική έκπληξη ο πλιάτσικας, που μαζί με ρίκκα κ μπασινά (μέτριος, αλλά οκ, δεύτερο επίσημο ματς) φάγανε τους μέσους του ΠΑΟ, άκοπα. ο εντίνιο των 5 γκολ σε δέκα ματς πέρυσι, είναι ένας πολύ καλός ποδοσφαιριστής κ προσωπικά μαρέσει πολύ. γκολάρα, που αν την έβαζε ο ντιόγο ακόμα θα παραμιλούσαν κάποιοι, κ πολύ κινητικός. καταχειροκροτήθηκε. ο σκόκο έκανε κάποια μαγικά κ μου άρεσε, ο ράμος αρχίζει να μαρκάρει (!) κ ο Σουηδός έδειξε να δένει με το “αλάνι”, που ήταν κ ο κορυφαίος του αγώνα : δεν έχασε κεφαλιά, έκοβε, έραβε, έτρωγε παιδάκια… με χουανφραν η ΑΕΚ βρήκε αριστερό μπακ, μετά τον Κασάπη. Δεν έπαιξε καμία τρελή μπάλα, αλλά έπαιξε πολύ καλύτερα από τον…

ΠΑΟ : ο άνθρωπος που λέγεται Souza είναι αστείος. χθες ο κυριάκος τον έφαγε, χωρίς καν να ιδρώσει. το παιδί δεν μπορεί να στρίψει κ στην μοναδική ευκαιρία του ΠΑΟ, χάνει γκολ πάνω στο τέρμα. βαρύς κ ασήκωτος. γενικά ο ΠΑΟ είχε μια φλύαρη κατοχή (ανα περιόδους) την οποία όμως δεν έκανε τίποτα. μόνο ο Κάρα έτρεχε, αλλά…όταν κάνεις 1 ευκαιρία, σε 90, δεν πρέπει να μιλάς. πρέπει να σκέφτεσαι τι έφταιξε. έφταιξε ότι υποτίμησες την ΑΕΚ, που ήταν καλύτερη. αυτό μόνο.

Ο Κασναφέρης έπαιξε αρκετά ΠΑΟ κ έδινε όλες τις βουτιές του Κάρα. τι είχες κάρα, τι είχα πάντα…

το πέναλτυ : το είδα καθαρά από εκεί που καθόμουν. η βλακεία είναι του επόπτη, που είδε τις πλάτες των εμπλεκομένων από εκεί που καθόταν κ λόγω θέσης, οι αμυντικοί μοιάζουν να σπρώχνουν τον εντίνιο. ο κάσνα δεν είδε τπτ, ο επόπτης το πήρε πάνω του κ η ΑΕΚ πήρε ένα πέναλτυ που δεν ήταν (απ’ότι λένε). το γράφω καθαρά κ όποιος θέλει το πιστεύει.

συγχαρητήρια στην ΑΕΚ. σε κάθε ματς βελτιώνεται. εγώ είχα πει πως θέλω να την δω κ μετά θα μιλήσω. αναρωτιέμαι τι να λένε τώρα οι ΑΕΚάρες…

με τζιμπουρ η ομάδα θα είναι ακόμα πιο δυνατή

Καλα τα λες(ειδικα για το Σοουζα)μονο που δε σφυραγε ο Κασναφερης:p

thanks mate :smiley:

χαχα, όντως. κόλλησα τώρα κ δεν θυμάμαι το όνομα…όπως κ να έχει, έπαιξε ΠΑΟ. λίγο μεν, αλλά ΠΑΟ

Bασάρας ρε Monte…

όλα τα κοράκια έχουν την ίδια μούρη… :lol::lol::lol:

Δεν φτάει ο Λούκι. Αυτοί είναι διαιτητές :smiley:

μόνο οι Αεκτσήδες θα μιλούσαν για διαιτησία (κατά τους) ακόμα και μετά από αυτό το ματς.
είναι συνηθισμένοι στην κλάψα βέβαια.