Νύχτες πρεμιέρας 09: 16-27 Σεπτ

λολ, μεγάλη επιτυχία

όσοι πήγαν - πριν το δουν - πίστευαν ότι είναι για πάνω από τρια αστέρια

γαμώ το χάηπ μου γαμώ

θα το δω πάντως

Nα πω και γω το στραβο μου,και γω Hypeαρισμενος πηγα:oops: και με πολυ θετικη διαθεση…αλλα το μειον της ταινιας-που ναι μεν μου φανηκε καταπληκτικη- το ειπα και οταν την ειδα:δυσκολο καποιος μη φαν του ειδους θα ενθουσιαστει…δεν ειναι φτιαγμενη για να αγγιξει πιο μικρο ακροατηριο,δεν λεω κατι το ελιτιστικο τετοιου υφους,απλα χανει στην επαφη της με το μη μυημενο κοινο και θα ισως θα επρεπε να προσεχθει λιγο καλυτερα σε αυτο το τομεα…επισης,ενω η ταινια κανει πολλους υπενιγμους και λεει πολυ σωστα πραματα,δεν τα δινει ευκολα-η αληθεια ειναι πως επισης και γω μετα την ταινια,διαβασα αρκετες κριτικες και γνωμες-για να σχηματισω μια πιο σφαιρικη αποψη-,που λειτουργει και σαν μειον για πολλους…

παντως,λοου μπατζετ ταινια(πολυ λοου),με ε-ξαι-ρε-τι-κη σκηνοθεσια,τρομερη φωτογραφια και μουσικη(οι φαν του soundtrack του Fountain,του ιδιου συνθετη,μολις βρηκαν τη συνεχεια του),one man show(or two) απο τον Ροκγουελ,εναν ηθοποιο που εχω δει σχεδον καθε του ταινια γιατι τον γουσταρα απο την πρωτη φορα που τον ειδα και εδω κανει την υπερβαση,για μενα ειναι απο τις πιο σημαντικες ταινιες φετος…ενα ειδος που εχει γα@#$θει τα τελευταια χρονια πατοκορφα,το αναστενει κυριολεκτικα και ταυτοχρονα κανει τρομερους υπενιγμους και σχολια πανω στν ανθρωπινη υπαρξη και την ουσια της…μεγαλη ταινια εν κατακλειδι…

(νταξ,βεβαια οταν ακους διθυραμβους στο εξωτερικο,διακρισεις και βραβεια παντου και καμια σχεδον αρνητικη κριτικη,εμ πως να μην πας με προδιαθεση 3 αστεριων και πανω ομως…)…

ok, δεκτό

εγώ απόσα είδα εντυπωσιάστηκα από το girlfriend experience - ήταν εξαιρετικό

έγραψα κ κριτική στο σάητ που έχει αναφερθεί, αναμφίβολα μια από τις ταινίες - κ τις ερμηνείες της χρονιάς από τη Sasha Grey (ναι, τη… γνωστή)