Γιορτή Μπύρας 1-12/9 Σ.Ε.Φ

Να ρωτήσω κάτι (μάλλον προφανες:oops:)? Θα γίνεται της πουτάνας από μπύρες έτσι? θα χει δηλαδή και τη βέλγικη mort subite??? Aμα την εχει θα κα*λωσω απειρα ομως

Όχι ρε, δε θα έχει μπύρες…σιγά μην έχει μπύρες…:stuck_out_tongue:

Nτάξει ήταν χαζή ερώτηση (δε χρειαζόταν καν απάντηση) αλλά δε μπορω να πιστέψω ότι θα πιω σήμερα mort subite μετά από 6 μήνες!
:yahoo::yahoo::yahoo:


στο βερολινο την ειχα πιει. εδω ουτε για αστειο δεν την βρισκω

Μπα, δεν την έχω δει/δοκιμάσει.
Πάντως η χρήση μελιού για την ζύμωση της μπύρας είναι συνήθης και έχει τη ρίζες της στην αρχαιότητα…

Επίσης, αυτή την ελληνική “Ζέος” από το Άργος δεν έχω δοκιμάσει και σύμφωνα με το site θα υπάρχει στο ΣΕΦ…

η πλειοψηφεια των μπυρων που θα εχει στην γιορτη, υπαρχουν και σε αυτη την καβα
http://beer-shop.gr/
κανει και ντελιβερι. την εχω υπερ-τιμησει…:stuck_out_tongue:

Ώπα, ωραίος! Δεν την ήξερα. Είναι και κοντά μου… :smiley:
Θα την τιμήσω κάποια στιγμή…
Αυτά είναι ! Beer delivery ! :drunk:

αρκετα ενδιαφερον κ δεν εχω παει ποτε!! απαραδεκτη ειμαι!! μπορει να με κατατοπισει καποιοσ λιγο περισσοτερο… O:)

Ωραιος destroyer! Eνδιαφερον το link σου :wink: μεγαλη ποικιλια βλεπω,σ’τα φερνουν γρηγορα και σε καλη τιμη :smiley: χμμμ!!!

μολις γυρισα απο τη γιορτη. (συναντησα και ουλτημεητ γιουζερ worst enemy!)
:drunk:
ηπια, ηπια, ηπια. πηρα και για το σπιτι και αλλες + ποτηρακι.
ενω τον τελευταιο καιρο ασχολουμαι παρα πολυ με μπυρες, ειδα απιστευτα πραγματα εκει περα, και σε καλες τιμες. καποια στιγμη μεχρι και με 1 ευρω διναν μπυρες στο περιπτερο της ΗΒ.

Αγορίνα χάρηκα πολύ που σε είδα!

Ντάξει το πόσο κώλος έγινα πιο μετά, αφότου έφυγες δε μπορώ να σου περιγράψω. Οι baltica και oι HB με σκωτώσαν. Εχασα και τον αριθμο σε καποια φαση. Εντωμεταξυ ειχαν μια HB με παρα πολυ αλκοολ!

Κατα τ’ άλλα γάμησε γενικώς! Πολλοί φίλοι και γνωστοί, μπυρονια, λουκανικα, τι άλλο?? Επιστρεφουμε τωρα στη σαπιλα της εξεταστικης!

Καλα ρε Baltika & HB εχει και στην Πατρα.
Αυτες βρηκες να πιεις ? :stuck_out_tongue:

Εκανα μία γύρα στην αρχή για κάτι βέλγικες που μ’ αρέσουν και ναι! δε τις είχε… Ε μετα πηγαινα στα πιο κοντινα κιοσκια απο κει που καθομασταν:p

Εγώ, πιστός στις εξαγγελίες μου, τελικά δεν πήγα χθες.:p:p
Δεν πάω σίγουρα ΠΣΚ, αλλά τώρα κοιτάω την επόμενη βδομάδα…

Ωραια,αντε να περνουμε σειρα αυριο εμεις 8)

Nα πως όμως πως κάτι λογικό μεν, σπαστικό δε σε αυτό το φεστιβάλ είναι ότι στο περιπτεράκι ας πούμε της HB ήθελα να πάρω ένα ποτήρι/βουβάλι/πηγάδι/τεράστιο κι έπρεπε να σκάσω 15 ευρώ για να το πάρω, και αν το επέστρεφα θα μου επέστρεφαν τα λεφτά. Μαλάκια αυτό δε μπορώ να χω στο μυαλό μου ότι μου λείπουν έτσι 15 ευρώ. Το ίδιο γίνεται και σε άλλα κιόσκια

Πηγα χτες αλλα δεν ειχε Μαχαιριτσα και ηταν Κουτρας στη θεση του,απαλευτος…με τπτ για σαββατοβραδο σε γιορτη μπυρας.Οι Ενα Βημα Μπροστα ειχαν φαση.Και προς το τελος της βραδιας επεσε και μπολικο…Οτι να’ναι βραδια ηταν.

Αβε σε dargaard 79 που πετυχεθηκαμε :stuck_out_tongue:

καλα,γαμα τα με τον ΚΟΥΤΡΑ.βαρεθηκαμε να ακουμε μελοποιημενο Νικο Καββαδια.σαν να ακους depressive black αντι για TANKARD ηταν,δηλαδη μουσικη αποτυχια.α,ρε και να βαρουσαν τπτ in extremo στα ηχεια…χιχι

:lol:καλα που δεν πηγα χτες δηλαδη :stuck_out_tongue: Θα πηγαινα λογω Μαχαιριτσα αλλα εκατσα να διαβασω,σε καλο μου βγηκε

Βεβαια μετα ακουστηκαν απτα ηχεια κατι Pantera κτλ :stuck_out_tongue: