Η ώρα του λαού #1&2

Όλα καλά, αλλά αυτό με τον Θρασντ Απ δεν το κατάλαβα :!:

Αμφισβητώ την πρωτοκαθεδρία σου με επιχειρήματα :stuck_out_tongue:

μάλλον δε διαβάζεις τις φήμες για συναυλίες… :stuck_out_tongue:

ρίχτα! :hippy:

Ο σωστός χίπστερ δεν ασχολείται με ανούσια πράγματα όπως η μουσική, έτσι κι εγώ γνωρίζω ίσως και λιγότερο από το 1/10 όσων ποστάρεις για ίντυ κλπ., αλλά αν απομονώσεις τα εξής: 4 sonar, 2 exit και κάτοικος Βερολίνου, νομίζω κινδυνεύω να παρεξηγηθώ ανεπανόρθωτα. :stereo:

Καλά ούτε εκείνος τα ξέρει. Απλά μπαίνει στο μπιτσφορκ και μεταφράζει τις κριτικές.:razz:

βλέπω τρείς λόγους. οπότε ενδεχόμενο σύμπτωσης απορρίπτεται. συγχαρητήρια. είστε ο νέος χιπστεροπατέρας του φλόρουμ! :country:
αυτά να τα πεις σε όσους εδώ μέσα μου έχουν βγάλει το όνομα… ;p

μη με συνδέεις με το pitchfork όμως, γιατί φέτος δε μου τα λέει και πολύ καλά… xP

ποιους 3 από τους 4 που ανέφερα;

το πιτσφορκ πότε τα έλεγε καλά;

4 sonar, 2 exit και κάτοιος βερολίνου. αυτό μας κάνει 3 λόγους. ή 7. πάντως όχι 4. :wacko:

και α, όλα κι όλα. από το p4k έχω μάθει αρκετά πράγματα από τότε που το παρακολουθώ. συν του ότι πάντα είχε ωραία άρθρα.

Kι όμως, το κυριότερο προσόν ενός χίπστερ είναι να μην ασχολείται με τη μουσική και είναι το πρώτο που ανέφερα. Αυτό σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα (που είναι συμπτωματικά, κάπως…) με καθιστούν χίπστερ σε μια μουσική που δεν παραδέχομαι καν ότι είναι σοβαρή μουσική και μιλάω γι αυτό το πράγμα που ονομάζεται ίντυ. Και δεν τη θεωρώ σοβαρή μουσική επειδή προσδιορίζεται με όρους δημιουργίας και μετάδοσης της μουσικής και όχι με τη μουσική καθ’ εαυτή. Δηλαδή σκέτο περιτύλιγμα και καθόλου ουσία. Αλλά επειδή είναι αυτό ακριβώς που κάνω σε σχέση με αυτή τη μουσική, δηλαδή δεν ασχολούμαι με αυτή αλλά με τα γύρω γύρω, είμαι ένας (μη) χίπστερ σε μια χιπστεράδικη (μη) μουσική, δηλαδή διπλή άρνηση, η οποία μας κάνει μια κατάφαση, άρα παραμένω μεταλάς, YEAH!

Ο τίτλος παραμένει σε σένα με κάθε τιμή, εφόσον και την ακούς τη μουσική και (κυρίως) διαβάζεις πίτσφορκ και γουστάρεις.

χμ, έχεις δίκιο!
πόσταρε τώρα και εδώ:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4729

:razz:

[B]Ποιον χρήστη σέβεσαι περισσότερο για τη μουσική που ακούει? -->[/B] Αν και δεν μου αρέσει η ερώτηση, θα έλεγα τον somnam

[B]Με ποιον χρήστη έχεις πιο πολλά κοινά ακούσματα?–>[/B] με κανέναν απόλυτα ,αλλά σε σημεία αρκετά κοντά με Darth, Dyingfreedom, Γρακχο, Crimson, Poustoneo87, dude κ.α.

[B]Ποιος χρήστης ποστάρει και ποστάρει αλλά στη ουσία μόνο βλακείες γράφει?–>[/B] όλοι ξέρουμε ποιοι, εκτός δυστυχώς από τους ίδιους.

[B]Ποιον χρήστη περιμένεις να δεις τι θα προτείνει για να το ακούσεις?–>[/B] DarthVader (φώναζε για Ulcerate και μεις κοιμόμασταν), Nomisterakis (αν και μας εγκατέλειψε), Bleedin (γιατί πιάνει τον παλμό αυτών που ακούει αμέσως), Τους γνωστούς αγνώστους που γράφουν στα προγκ θρεντς, με νέα προσθήκη τον DeKay. Τον Γράκχο που μου έστελνε στο μσν τρουίλες και ντουμιές. Τραμπκίλερ στα χιέβυ θρεντς. Plunderer συνεπικουρούμενο από Chrisp στα του μαύρου μετάλλου. Brein.d3d (παίζει μπάλα σε πολλούς χώρους)

[B]Ποιον χρήστη θα πρότεινες για συντάκτη?–>[/B] Darth, Panagioti, Plunderer, RedRum, Mule και Lupin στα κινηματογραφικά.

[B]Πιο κολλημένος user–>[/B] όλοι λίγο πολύ έχουν το κόλλημά τους.

[B]Πιο ανοιχτόμυαλος user–>[/B] martian, illuvatar, papardelas, iron_aris, tatsoman, Moonchild92 και Floydized. Μη σταματήσετε να ψάχνετε

[B]Πιο επιδειξιομανής user–>[/B] αυτοί που εν καιρώ κρίσης μας εκθέτουν τα νέα αποκτήματα της δισκοθήκης τους


[B]Ποιον θα μπάναρες αν μπορούσες?–>[/B] κανέναν, όπως και στην ζωή έτσι και στο φόρουμ πρέπει να υπάρχουν ισορροπίες. Για κάθε Plunderer χρειάζεται και ένας stef

[B]Ποιος ειναι το μεγαλύτερο ψώνιο?–>[/B] Εγώ, που πόσταρα φωτό με ένα βιβλίο με τίτλο μαράν αθά, με σκοπό να το παίξω πσαγμένος βλακμεταλάς

[B]Ποιον χρήστη θα πρότεινες για μοντ?–>[/B] XYNW_MPAMIES

[B]Πιο τίμιος user–>[/B] Necromayhem τις εποχές που ποστάριζε λουκάνικα με πατάτες τηγανητές

[B]Πιο γραφικός user–>[/B] Nightsky vs Slipknot, αλλά για αυτό τον αγαπάμε

[B]Πιο συμπαθητικός από κοντά/από μσν user–>[/B] όσοι σας έχω στο μσν είστε πολύ καλοί. Φτου μη σας ματιάξω. Από κοντά τα παιδιά από το Βόλο (MoonMadness, Dekay και Diskovolos) μου φάνηκαν πολύ συμπαθητικοί και ο Crimson Idol είναι όσο ατομάρα δείχνει και στο φόρουμ

[B]Ποιον χρήστη θαυμάζεις πιο πολύ?–>[/B] αυτούς που έχουν δει live Rush.

[B]Χρήστης με το καλύτερο humor–>[/B] Lupin, Darth, Bleedin, Hokam, Chrisp, Shaman, Manos87, Νομιστερ, Γρακχος, Pumpkin, Crimson, Floydized, Papardelas, Necromayhem, Therion και άλλοι που ξεχνώ. Γενικά έχετε πλάκα :smiley:

[B]Πιο politically correct user–>[/B] θα δώσω την πιο politically correct απάντηση: Οι Mods
[B]
Πιο αιρετικός στις απόψεις του μα τον γουστάρω user–>[/B] Shaman

[B]Πιο κάφρος user–>[/B] Βρικολάκης

[B]Με ποιον χρήστη (που δεν κάνεις παρέα) πιστεύεις ότι θα έκανες την καλύτερη παρέα? -->[/B] Νομίζω αρκετούς. Σίγουρα Lupin και Γρακχο.

[B]Πιο “καλό παιδί” user–>[/B] Crimson δεν μπορώ να σου χαλάσω το σερί

[B]bonus island question – >[/B] Το άσμα λέει “μια γυναίκα, δύο άντρες, κομπολόι δίχως χάντρες.” Σκεφτείτε τι έχει να γίνει αν προσθέσουμε από μια γυναίκα και έναν άντρα στην εξίσωση.

[B][U]και μερικές από το παλιό[/U][/B]

[B]Πιο όμορφος user: [/B]Αν και υπήρξαν αρκετές όμορφες κοπέλες νομίζω η pax μου είναι η πιο συμπαθής.

[B]Πιο spammer: [/B]Stef. Σε 10 λεπτά 15 replies 5 λέξεων. Καν το και συ αν μπορείς

[B]Μεγαλύτερος ιντερνετοπέφτουλας:[/B] Έχουν πέσει στη αντίληψή μου πολλά, αλλά δεν μιλάω.

[B]Ποιον χρήστη σέβεσαι περισσότερο για τη μουσική που ακούει? -->[/B] somnambulist. οχι για τη μουσικη καθαυτη αλλα για τις αποψεις του

[B]Με ποιον χρήστη έχεις πιο πολλά κοινά ακούσματα?–>[/B] μαλλον almighty c

[B]Ποιος χρήστης ποστάρει και ποστάρει αλλά στη ουσία μόνο βλακείες γράφει?–>[/B] εγω οταν βαριεμαι

[B]Ποιον χρήστη περιμένεις να δεις τι θα προτείνει για να το ακούσεις?–>[/B] somnambulist και faust ευκολα

[B]Ποιον χρήστη θα πρότεινες για συντάκτη?–>[/B] darth. εχει τα παντα στο 100%, κριση, λογο, εμπειρια, γκαμα διαφορετικων ακουσματων

[B]Πιο ανοιχτόμυαλος user–>[/B] πολλοι. νομιζω πως εχουμε καλο επιπεδο στο θεμα, οι περισσοτεροι περιεργοι εχουν φυγει κι οσοι ειχαν κολληματα τα αποτιναξαν με το καιρο

Ρε σοβαρα τωρα?

Τα μοιράζεστε ο νέκρο κι εσύ! Καλύτερη απάντηση έβερ στην ερώτηση αυτή.

Αν αφήσεις το συνθετικό ιντερνετ στην άκρη, ξέρω αρκετά από τα παρασκήνια, αλλά τα απολαμβάνω μόνος μου.

Σου φαινεται να κανω πλακα; =p Λογικο να λειπουν ακουσματα, αλλα εχεις τρομερα καλο αυτι για την ηλικια σου.

Μπορω να σκεφτω εναν ακομα χρηστη που εμπιπτει στην ιδια κατηγορια αλλα δυστυχως δε μας επισκεπτεται σοβαρα πλεον… για τον Zaf λεω, για τους παλιοτερους.

Έχεις και pics?!?!? :stuck_out_tongue:

α, ξέχασα κάτι
[B]
Χρήστης κατηγορία από μόνος του -->[/B]

Ντέκαρντ παπάρι, θες να μας έκανες παρέα κτλ. αλλά κατέβηκες Αθήνα για Γουότερς και μην τον είδατε τον Παναή.
Παπάρι!

Παπάρα Γράκχε, μόνο τσιμπούκι δεν πήρα στο λοχαγό για να μου δώσει 2 γαμημένες μέρες άδεια στις οποίες έπρεπε να κατέβω για το live και παράλληλα να δω και την γυναίκα.

Και μουνόδουλος λοιπόν :!:

[SIZE=“1”]Και πεταγομαι εγω στο ασχετο (και χωρις να ξερω και τον Deckard) να σας φυτιλιασω…[/SIZE]

Γρακχε σε εγραψε για μια γυναικα ρε, γραμμενο σε εχει8O