Οι 100 καλύτεροι κιθαρίστες του Guitar World

Μήπως είναι λίγο αίσχος αυτή η λίστα?Μήπως δεν περιλαμβάνει καν έναν από τους κορυφαίους?FRANK ZAPPA!!! :twisted:

__Δεν τον είχε γιατί είχε περιορισμό στο I.Q. Αναφερόταν σε κιθαρίστες με I.Q. απο 150 και κάτω… (έως 50 --> Ζακ Γουάιλντ :twisted: )

Ρε παιδιά εγώ σε μία αλλη λίστα άλλα βλεπω…

  1. Jimmy Page (LED ZEPPELIN)
  2. Slash (GUNS N’ ROSES)
  3. Ritchie Blackmore (DEEP PURPLE)
  4. Jimi Hendrix
  5. Angus Young (AC/DC)
  6. Gary Moore
  7. Brian May (QUEEN)
  8. Joe Satriani
  9. Steve Vai
  10. David Gilmour (PINK FLOYD…

1.JIMMI HENDRIX
2.JIMMY PAGE(LED ZEPPILEN)
3.EDDIE VAN HALEN
4.ERIC CLAPTON
5.SLASH(GNR)
6.BLACKMOORE
7.TONY IOMMI
8.HAMMET
9.MOORE
10.VAI

kati tetoio me ph8ei pio poly :roll: :wink:

Χωρις σειρα αξιολογησης (εν ζωη και εν ενεργεια):
Ζακ Γουαιλντ
Τζιμι Πειτζ
Munky
Τομ Μορελο
Νταρον Μαλακιαν
Slash
Τζοε Περι
Ντιν ΝτιΛιο
Τζον Φρουσιαντε

apla na pethanun ta atoma.apo pote oi paul stanley kai ace frehley paizoun kalytera apo vai kai satriani??? :evil: an kai oi kiss einai oi theoi mu h lista einai pio akyrh kai apo ayth tou sidler :lol:

__Κοίτα, μάλον το είδαν αλλιώς το θέμα… Δεν έβαλαν του καλύτερους με μόνο κριτήριο πόσο καλός είναι κάποιος τεχνικά, αλλά και συνθετικά, και οι δύο αυτοί τύποι έχουν γράψει πολύ μεγάλα hits, μάλλον το είδαν έτσι. Βέβαια, εγώ θα ήθελα αυτούς που αναφέρεις και στα υπόλοιπα φυσικά και είμαι σύμφωνος με τη γνώμη σου. 8)

Ρε παιδια Κιθαριστες υπαρχουν αμετρητοι και η διαλογη των
‘‘εκλεκτων’’ ειναι δυσκολη υποθεση .Για μενα οι πιο δεξιοτεχνει της μετα 90’ς εποχης ειναι
οι Blind Guardian .

ΚΑΛΗ Η ΛΙΣΤΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ Ο ΑΒΒΑΤΗ ΕΠΡΕΠΕ ΠΙΟ ΨΗΛΑ…RIFF-AΡΕΣ ΑΠΟ ΤΑ 16 ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ!ANYWAY…HAIL TO EVERYONE! :twisted: :twisted:

Yeaaaaah!!! :twisted: :twisted: :twisted: :lol:

Ναι, ναι, hail και σε σενα, αλλα πατα ομως και κεινο το κουμπακι που λεει Caps Lock επανω, ε;
Καλως ηρθες.

Ναι, ναι, hail και σε σενα, αλλα πατα ομως και κεινο το κουμπακι που λεει Caps Lock επανω, ε;
Καλως ηρθες.[/quote]
Ok to 3exase. Peace. Welcome!!!


Autos eimai egw!!! :smiley: 8a 8ela… :cry:

ΔΥΟ ΟΝΟΑΤΑ ΘΑ ΠΩ

CRISS OLIVA (SAVATAGE)

CHRIS DE GARMO (QUEENSRYCHE)

ΡΗΓΗ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗΣ

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΙΚΡΟΥΣ ΘΕΟΥΣ!

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΤΕΧΝΙΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΟΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΣΥΝΘΕΗ ΠΑΤΟ!

Ksexase kaneis ton Ricky Renstrom???Oxi oti einai o 8eos ths ki8aras alla opws kai na to kanoume logw tou gnwstou tou problhmatos ton kanei polu ksexwristo

yiati stin idia 8esi angus k malcom…? ida polles tetoies listes…o ka8enas exei tin gnomi tou…michael angelo batio ine poly xamili i 8esi tou pantos…de3iotexnes 3 einai…Hendrix,Page,Blackmore…autoi ta arxisan ola…meta akolou8isan oi alloi…

ti lete re… keith richards, eric clapton pou einai? aytoi o blackmore, o yngwie einai koryfes. episis oi ki8ares ton lynyrd

Κορυφαίος κιθαρίστας και ο Dave Navarro για να πουμε και έναν πιο σύγχρονο (βέβαια και αυτός γερνάει σιγά σιγά)

Καλωσήλθα στο forum του rocking.gr δις ηζ μάη φερστ ποστ και ο Dave Navarro είναι κατά την ταπείνη μου γνώμη ένας όντως μεγάλος ροκ γκιταρίστας.

αν δεν ηταν ο Hendrix ολοι αυτη θα πουλουσαν στραγαλια…