13/10 - Τhe first brutal death metal manifest of the new season

[CENTER][SIZE=“4”]Terrordrome
[SIZE=“2”]Aggressive Intense And Technical Death Metal From Thessaloniki/Greece
[/SIZE]
Sickening Horror
[SIZE=“2”]Brutal And Technical Death Metal From Athens/Greece[/SIZE]

Mortal Torment
[SIZE=“2”]Crazy Ass Death Metal From Athens/Greece[/SIZE]

Mallediction
[SIZE=“2”]Brutal Old School Death Metal From Athens/Greece
[/SIZE]
DreamLongDead
[SIZE=“2”]Primitive Monolithic Death Doom Metal From Athens/Greece[/SIZE][/SIZE]

[/CENTER]

…τους Mallediction έχω ακοιύσει , και οι τύποι τα σπάνε:):!:

…και 1000 φορά να’ναι, δεν χάνεται!!! :slight_smile:

Αυτο το Σαββατο…!!!

Yπνωτικοι ρυθμοι (beat) με πειστικα αντικοινωνικα μηνυματα επιθετικοτητας, βιας, ανταρσιας και αυτοκτονιας και με την επικληση δαιμονικων δυναμεων και σατανιστικων πρακτικων. Αυτή η μορφη αναφερεται συχνα ως «Ντεθ» (Death) μεταλ…!!!

Ολα αυτα, live στο 7sins και only for sinners!!!

Link στο facebook: https://www.facebook.com/events/341199879300132/?ref=ts&fref=ts

Link για το καλο σας: http://www.imglyfadas.gr/portal/gr/details.asp?cdPro={797EFDE6-9A4E-4AD8-BE96-2B93E1CAABDD}

Πέρα απο τις πίπες, εκεί ε…

dREAMlONGdEAD ρε :!:

τΑλΕΜΕεΚΕΙ ρε

[B]DreamLongDead:[/B] συγκλονιστική εμφάνιση! Ήχος λίγο καλύτερος από το Defcon. Πλέον είναι έτοιμοι για πολλά καλά πράγματα. Μάλλον πάμε για release live προς Δεκέμβρη μεριά με καινούρια κομμάτια.

[B]Μalediction:[/B] Πόσο μορφούλα ο τραγουδιστής!

[B]Μortal Torment:[/B] Πολύ δεμένοι, ο Νάκος τα διέλυσε όλα.

[B]Sickening Horror:[/B] Πολύ δυνατοί. Εμένα με τράβηξαν στα καινούρια τους κυρίως, που άκουσα αυτό που ήθελα: της ελαττωμένης το κάγκελο! Μακάρι να το τραβήξουν πιο προς τα κει, γιατί σε κάποια φάση νόμιζα πως άκουγα Ved Buens Ende.

[B]Τerrordrome:[/B] Μπάντα της βραδιάς. Ο κιθαρίστας ρεζίλεψε την κιθάρα (λες κι έπαιζε φλαμένγκο), τρομερές αλλαγές και odd μέτρα, με το drummer των Head Cleaner να σκοτώνει. Ο μπασίστας πολύ καλός, ενώ πρώτη φορά άκουσα grind σοπράνο! Κάποια φωνητικά ήταν τόσο τσίτα που συχνοτικά ήταν σα να άκουγα τσιρίδα, ή τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε! Πολλά μπράβο!

Κόσμος ωραίος και αρκετός, αλλά κάπου ίσως οι 5 μπάντες να ναι πολλές για τόσο τσίτα ήχο. Πολύ καλό λάιβ συνολικά.

Kι ένα βίντεο:

[COLOR=“Red”][B]DreamLongDead: [I]The Dead Dream Under Our Skin[/I][/B][/COLOR]

^ Ο Πούσιος κάνει guest φωνητικά σε κανα κομμάτι του δίσκου ή απλά ανέβηκε στο συγκεκριμένο για τη φάση ?

Θα ακούσω το δίσκο λίαν συντόμως. Τους είχα δει τον περασμένο Φλεβάρη και μου είχαν αφήσει θετικές εντυπώσεις. Έχουν μέλλον μπροστά τους να μας απασχολήσουν.

Τον frontman βέβαια τον γνωρίζουμε από παλιά: [I]http://youtu.be/h46VdMHKV0A?t=1m22s[/I]

Κανονικό μέλος της μπάντας είναι ο Πούσιος.

Α οκ. Όταν τους είχα δει εγώ ήταν τρίο αν θυμάμαι καλά.

Ο Γιαννης εκανε φωνητικα ως guest στον δισκο και προσφατα ενταχθηκε κανονικα στο line-up της μπαντας αφου δουλεψε καλα ως συνολο στις προβες…

Το ιδιο υσχιει και για τον Πανο στην κιθαρα…!!

THANX σε οσους ηρθατε παιδες, η βραδια ηταν γαματη!!

Να ειστε ολοι καλα!!