Νύχτες Πρεμιέρας 17-28/9

συνήθως αυτό κάνω, αλλά φέτος έχουν προτεραιότητα οι “μεγάλες ταινίες” γιατί η χρονιά μου θα είναι δύσκολη…

Λοιπόν ραντεβού στο Δαναό σήμερα για τους Καουφανικούς!:slight_smile:

Paidia to gomorra, i tainia tou Allen einai sold out

Εγω μεχρι τωρα εχω δει το the wackness και το hamlet 2…Και τα 2 ηταν αρκετα καλα ειδικα στο hamlet 2 ο Steve Coogan ειναι ολα τα λεφτα

Coogαn

Θεός ο άνθρωπος!!!
Έχετε δεί ΄το “24 Hours Party People?”

θεική ταινία σχετικά με το Μάντσεστερ των 80’s.

Εγώ έκλεισα εισιτήρια για το Rocknrolla του Ρίτσι την Παρασκευή…

Και εγω ειχα παρει απο την αρχη του φεστιβαλ εισιτηριο για το rocknrolla αλλα ειδα τωρα οτι την ιδια ωρα με την ταινεια εχει herbaliser στο φεστιβαλ του συνασπισμου.god damn it

Απολαυστικότατο το rocknrolla!!entertaining movie οσο δεν πάει…

υ.γ. πόσο τα σπάει ο εξώστης στο Αττικόν!!!

Κι εγώ γούσταρα άπειρα.

υγ. Πόσο τα σπάει η 6η σειρά τέρμα πλάγια…[-X

χαχα!και να φανταστείς δεν ζήτησα εξώστη…αλλά τα έκλεισα νωρίς για αυτό…εγω revolver δεν έχω δει…να φανταστώ αρκετά καλύτερο το rocknrolla??

Ναι. Με τεράστια διαφορά. Εχώ ενθουσιάστηκα υπερβολικά με το Rocknrolla… Ενώ γούσταρα άπειραι με τα 2 κλασσικά του, Snatch και Lock, Stock and 2 Smoking Barrels, το χθεσινό μου φάνηκε πιο ώριμο και με καλύτερο σενάριο.
Το Ρεβόλβερ είναι γαμάτο, έχει μερικές εξαιρετικές σκηνές αλλά δεν τα πλησιάζει καν τα άλλα 3 (εννοείται ότι το Swept Away δεν το θεωρούμε καν ως ταινία του Ρίτσι).

Tα “Δύο καπνισμένες κάνες” και “Η αρπαχτή” είναι ταινιάρες αλλά για το “Revolver” διαφωνώ μαζί σας. Δεν μου άρεσε καθόλου. Το rocknrolla δεν το έχω δει ακόμα. Σύντομα…