1996-2008: Ποια ομάδα βγήκε περισσότερες φορές ηθικά πρωταθλήτρια?

Δεν έγραψα ότι ο Ολυμπιακός απλά έχασε από την ΑΕΚ. Έγραψα ότι την προσκύνησε. Υπάρχει διαφορά. Ακόμα θυμάμαι τον Νικολαΐδη να γλεντάει τον Ανατολάκη και μετά ανεβαίνει στα κάγκελα. Άσε…

Αν οι οπαδοι καποιας ομαδας θεωρουν πραγματικα “ηθικη πρωταθλητρια” την ομαδα τους και το πιστευουν πραγματικα μεσα τους,ας βγουν να πανηγηρισουν στους δρομους και ας κανουν και φιεστα…
Μπορει να φενεται ειρωνικο αλλα σοβαρολογω.Αν δηλαδη το πιστευουν ας κανουν τα παραπανω αφου νιωθουν ετσι μεσα τους και εχουν την συνειδηση τους ησυχη,και ειναι τοσο σιγουροι οτι αυτο που πιστευουν ειναι σωστο.Αλλιως ας ψαξουν τις πραγματικες αιτιες για τις οποιες χανουν το πρωταθλημα…

Καλά, κάτσε μην δεις καμία φιέστα στο ΟΑΚΑ την επόμενη αγωνιστική. Δεν κάνω πλάκα, κάτι τέτοιο ακούγεται.

Καλα αυτοι οι Αεκτζηδες πολυ αλληλεγγυη με τους βαζελους…Ολοκληρος Δουρος το 03-04…οοοχιι ηθικοτατος πρωταθλητης λεει ο Manson…Παντως απο οτι βλεπω απο το πινακα χτιζει αυτοκρατορια η ΑΕΚ σιγα σιγα,παει για 7 ηθικα πρωταθληματα σερι…

Season 96-97: 1)Ολυμπιακος 84
2)ΑΕΚ 72
Διαφορα 12 ποντων.Παρολα αυτα “ηθικη πρωταθλητρια” η ΑΕΚ

Season 06-07:1)Ολυμπιακος 71
2)ΑΕΚ 62

           Διαφορα[B] 9 [/B]ποντοι.Παρολα αυτα "ηθικη πρωταθλητρια" η ΑΕΚ

Season 02-03:1)Ολυμπιακος 70
2)ΠΑΟ 70
3)ΑΕΚ 68

           Το πρωταθλημα διεκδικειται απο ΠΑΟ και Ολυμπιακο συνεχως και ξεκαθαριζει στην Ριζουπολη.
            Παρολα αυτα "ηθικη πρωταθλητρια" η ΑΕΚ

Ε αν ήταν να το πηγαίναμε με βαθμούς δε θα μιλούσαμε για ηθικούς πρωταθλητές, αλλά για πραγματικούς

E δεν γινεται ομως και “ηθικος πρωταθλητης” και 12 ποντοι διαφορα.Κατανταει ανεκδοτο…

karvou τι το έβαλες το pol ρε συ?? Δεν βρίσκει κανείς μέση λύση σε ένα ματς… πόσο μάλλον σε ένα πρωτάθλημα! Θα βρουνε σε μια δεκαετία?? Ημαρτον που λέει και ο ο Γεωργίου… :papas:

o καθένας πιστεύει ότι θέλει… Εγώ τι πιστεύουν οι περισσότεροι θέλω να δω…

ο κάρβου έκανε την ανάλυση όπως τη βλέπει ένας ολυμπιακός,ο manson όπως τη βλέπει ένας αεκτζής,αντικειμενικότητα ελάχιστη:lol: :lol:

δε τα θυμάμαι όλα τα πρωταθλήματα,θυμάμαι ότι αρκετά πήρε κανονικότατα ο ΟΣΦΠ,άλλα άξιζαν ΑΕΚ ή ΠΑΟ και άλλα ίσως τα άξιζαν και οι 3 ή και οι 2 το ίδιο αλλά όπως συμβαίνει στο ποδόσφαιρο,μόνο ένας παίρνει τον τίτλο.
το θέμα είναι ότι έτσι δημιουργείται η “δυναστεία” απ’τη μια και το “10 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα” απ’την άλλη.:wink:

είναι αστείο να μιλάμε για Βόκολο και Δούρο πάντως:lol: :lol:

Ακριβως…και στο μπασκετ καπως ετσι δημιουργουνται αυτες οι εννοιες,ελπιζω να συμφωνεις.

Τέσπα, προσωπικά ηθικό πρωταθλητή θεωρώ όποιο παίζει την καλύτερη μπάλα για μένα.

Φέτος τη Λάρισα. Πέρσι κ πρόπερσι τον Άρη. Πιο πριν τον Ηρακλή του Κωφίδη, την Ξάνθη του Ματζουράκη του 'Εμερσον και του Λουτσιάνο, τον Ολυμπιακό, τον Παναθηναϊκό των οχτώ του Ch.L. και πάει λέγοντας.

δηλαδή?ποια χρονιά ήταν καλύτερος ο ΟΣΦΠ?:-k
νομίζω ότι τη χρονιά που η ΑΕΚ είχε ομάδαρα (φοβερή ομάδα και ο ΠΑΟ της Μπολόνια τότε) πήρε και το πρωτάθλημα…μπορώ να θυμηθώ τον σκληροτράχηλο ΟΣΦΠ του 2000 με το διπλό στο ΟΑΚΑ,αλλά δεν έφτασε καν τελικό…

ατυχέστατη σύγκριση.:slight_smile:

Οχι λεω αμα το παμε ετσι θα χα κοψει και γω τη δυναστεια σου περυσι αν εβγαζε αιμα ο Πεν…
(Και τη χρονια που λες που το πηρε η Αεκ,γνωμη μου ειναι οτι ειχα και απο αυτην καλυτερη ομαδα αλλα αυτα ειναι αποψεις,αν λεμε τη χρονια με Φορντ,Ρισασε κτλπ…)

μιλάμε για σοβαρά διαιτητικά λάθη και στησίματα αγώνων…

Manson αν συμφωνησεις μαζι μου οτι το 1989 και το 1992 (τοτε που σε διελυσα 4-2 στο Καραϊσκακη :)) η διαιτησια εσφαξε τον Ολυμπιακο και οτι αυτες τις χρονιες επρεπε να ημασταν εμεις πρωταθλητες, ειμαστε ΟΚ, συμφωνουμε. Επισης το 1993 αν δεν θυμασαι πηρες πρωταθλημα με δοσμενο ματς (απο εμας κιολας).

Γιατι ειναι αδικια να θεωρουμε οτι ποδοσφαιρο υπαρχει απο το 1996 και μετα…

μπαλα βλεπω απο το 2000 και μετα…τα πρωταθληματα 2001-2 και 2002-3 θα πρεπε να μας ανηκουν αλλα η ζωη ειναι αδικη… η αεκ επισης θα μπορουσε να παρει 1-2 πρωταθληματα απο τον ντεμη και μετα…

επειδη ειμαι αντικειμενικος θα πω οτι η αεκ ειναι πιο ατυχη και πιο αδικημενη σε σχεση με τους αλλους δυο τα τελευταια χρονια…

τζιγγερ ΠΟΥΛΑ

:roll:

χαχαχαχαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol:

Απο το Ντεμη και μετα κανονικα επρεπε να ανεβαινει κατηγοριες αλλα τελος παντων…